30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Místo pro invalidy- Platné/neplatné? EDIT: zasahovaní do místa (2016)  (Přečteno 17233 krát)

Vincent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Zdravím,

potřeboval bych poradit zda je to druhé parkovací místo platné nebo ne.


(Jedná se o jednosměrnou ulici.)

Jde mi o to, že tam jsou dvě RZ, ale nikde neni že jsou to dvě parkovací místa.

Citace
Pokud na svislé značce je uveden symbol osoby postižené na zdraví, pak musí být vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou V 10f, a naopak, vodorovná dopravní značka V 10f musí být vždy doplněna svislou značkou IP 12 se symbolem postižené osoby.

Tato podmínka tu není podle mě splněna.

Můžu tedy zastavit na tom druhém prakovacím místě?
Co vy na to?  :)
« Poslední změna: 25 Ledna 2016, 22:43:29 od Vincent »
IP zaznamenána

Abraxis

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2014, 11:24:23 »

Nemusi tam byt i napis "Reserve"? Nemuzu nikde najit platnou vyhlasku se vzory znacek - nemate nekdo link?
IP zaznamenána

fafejt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2014, 14:14:55 »

I kdyby to bylo označeno špatně, co ohleduplnost vůči zdravotně postiženým? To vám nic neříká? Dnes se mu postavíte na parkovací místo a zítra se můžete v jeho situaci ocitnout vy. Myslete!
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2014, 15:49:16 »

fafejt: mno, chcete-li dotaz na platnost dopravního značení hrotit odkazem na city, mohu kontrovat minimálně dvamě případy z mého okolí, kdy dopravní značení sice odpovídá předpisů, leč jejich majitelé jsou v očividně lepší fyzické kondici, než většina okolo parkujících tzv.zdravých řidičů (jeden tahá trámy, a jiné stavební materiály, druhý si nedávno nesl na zádech pračku...).
A ktomu značení - ta svislá značka samotná vykazuje dost silný pocit o laickém provedení... Každopádně dle obrazové přílohy dle zákona by vedle P měl být piktogram invalidy a pod tím nápis RÉSERVÉ. Pak by se tam ale už nevešly ty RZtky, které by se asi měly objevit na dodoatkové tabulce pod značkou IP12a. Každopádně podle mě by tam měla být ještě extra dodatková tabulka s počtem "2x".
Tzn. IP12a http://www.e-safetyshop.eu/uploads/images_products_large/1992.jpg +
dodatková tabulka E01 http://www.dopravni-znaceni.eu/znacka/Po%C4%8Det/E01/ +
tabulka s RZ
Našel jsem i značku IP12a s počtem https://www.google.cz/search?q=dopravn%C3%AD+zna%C4%8Den%C3%AD+reserve+pro+invalidu&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=9G4DU-irGrGp7AbFm4HoBA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1252&bih=545#facrc=_&imgdii=_&imgrc=ErHA-aRjm2PsSM%253A%3B8C-tB2DS1KXoXM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.stromprop.cz%252Fobrazky%252Feshop%252F25%252Fpar07.gif%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.stromprop.cz%252Feshop-p3635-k137-parkoviste-reserve-1x-invalida%3B353%3B500 leč to mi opět přijde "malinko přiupravené".
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2014, 16:02:31 »

..a když to budu chtít hnát hodně do krajnosti, tak to vodorovné značení už na první pohled zjevně nevykazuje 100% viditelnost
IP zaznamenána

Vincent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2014, 20:41:12 »

I kdyby to bylo označeno špatně, co ohleduplnost vůči zdravotně postiženým? To vám nic neříká? Dnes se mu postavíte na parkovací místo a zítra se můžete v jeho situaci ocitnout vy. Myslete!

Jde mi o to že ten invalida co tam stával tu teď přes dva měsíce nestojí, občas stím autem přijedou jeho děti tak jednou za 14dní na pár hodin. A tak mě trochu štve že když přijedu večer z práce musím parkovat až bůh ví kde, a přitom před barákem je celé dny místo...
Řešit to přes úřady, na to nemám momentálně čas.

Taky si myslím že na svislé značce někde zkrátka musí být napsáno 2x.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2014, 20:13:43 »

Každopádně dle obrazové přílohy dle zákona by vedle P měl být piktogram invalidy a pod tím nápis RÉSERVÉ.

Je potřeba se mrknout i do textu té vyhlášky, reservé může být pitkogramem nahrazeno. A podle mého soukromého názoru tady neoznačení počtu míst nezpůsobuje neplatnost ani nesrozumitelnost značky.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2014, 20:18:37 »

Já bych ji tedy interpretoval jako "Na následujícím vyhrazeném parkovacím místě může parkovat značka XXX nebo YYY".
IP zaznamenána

Vincent

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Místo pro invalidy- Platné/neplatné?
« Odpověď #8 kdy: 25 Ledna 2016, 22:40:11 »

Zdravím, skoro po dvou letech mam další dotaz ohledně tohoto parkovacího místa.
Značení se trochu změnilo, a to tak že ze vzdalenějšího parkovacího místa byl odstraněn vodorovný znak invalidy.

Nedavno jsem přijel na večer, a zaparkoval před vozidlem toho invalidy, viz. večerní fotografie volného místa do kterého jsem zaparkoval.



Druhý den bouchala na okno žena invalidy (nehovořila semnou, protože jsem po náročném večeru spal) a říkala že jim zasahuju do vyhrazeného místa a že zavolaji policii pokud neodjedu. A že maji v autě slabou baterku.

Byl jsem proto vzbuzen a šel jsem popojet cca 50cm dopředu. Stál jsem totiž zadními koli přesně na vodorovné čáře. (Sníh do rána roztál)


Předpokladam že dukaz o sněhu by mi postačil, ale i tak nikde nemohu najit jak je to přesně se zasahovaním do vyhrazeného parkoviště? Prosím o vysvětlení, abych případně příště mohl vklidu spát :)

(Aby toho nebylo malo tak ještě asi o dvě hodiny později, pak popojel blíž ke mě abych nemohl vyjet, protože jsem se rano namačkl na auto předemnou)

Doufám že mi někdo odpoví, nechtěl jsem zakladat nové vlákno :)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil

Ráno bych je poslal do příslušného otvoru a případně popojel až o chvíli pozdějc; kdyby prudila policie, tak mají povinnost fotodokumentovat, ale myslím, že i policajti by v takové situaci prohlásili, že se přestupek nestal, tedy pokud by šlo s invalidním vozem normálně vyjet.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil

Ikdyby to auto nakrásně v tom místě trochu stálo, pořád mi tam chybí hned dvě věci - zavinění (sníh) a materiální aspekt (v praxi nedošlo k omezení invalidy). Nechápu, jak s tim souvisí invalidní baterka.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.