30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?  (Přečteno 5296 krát)

Hrobník

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den, přišel jsem s prosíkem o radu. To jsem takhle na podzim půjčil auto třem osobám, které měli trvalé bydliště na území Islámského státu, které s mým vozem spáchali přestupek, do 20 km/h rychleji. No, nebyla to nejlepší volba, škoda, že jsem neznal Helmuta... Na výzvu jsem je předpisově nahlásil. Pak jsem byl pozván k podání vysvětlení na cizineckou policii, jelikož osoby z těchto států jsou monitorovány. Při výslechu jsem trval na svém, moje výpověď byla označena za účelovou. Och, to mě mrzí... Teď mi přišel příkaz, kdy mě MÚ sděluje, že mnou udané osoby vůbec nehledali, jelikož fízlové jim napsali, že je to kravina a že jsou smyšlení. Progresivně mě ale obvinili ze spáchání sprdelu za porušení povinnosti provozovatele: Nezajistil, aby v průběhu provozu vozidla byla dodržena pravidla provozu ( omlouvám se za citaci, nemám po ruce zákon ani dopis ). To mě přijde absolutně neprůstřelný paragraf. Má cenu podávat odpor? Mohou takhle změnit paragraf, ze kterého jsem byl prve obviněn - nedodržení rychlosti? A, jestliže podám odpor, má cenu si vybrat zástupce - zmocněnce ze země, která snad nevrací nedoručenou poštu? O pokutu mi nejde, ta je poměrně v malé výši, ale nechci nechat vyhrát ouřad bez boje... Díky moc
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2017, 16:03:11 »

Pro příště - Policii v libovolné věci předložíme doklady a ocitujeme článek 37 LZPS o odmítnutí vypovídat.
Ale stát se ve snaze vyhnout se pětistovkové pokutě cílem zájmu tajných služeb mi nepřipadá produktivní.

Zmocněnce vám taky odmítnou jako účelového.
Oni žádný paragraf nemění, je to pořád to samé - máme přestupek - není řidič, bude sprdel provozovatele.

Příště volte uvěřitelnější Helmuty, kteří se hlavně včas přiznají.

Odporem nezkazíte ale vůbec nic - částka je odteď stejná i pro odvolání, takže můžete ty svině zabavit a něčemu se přiučit, s malou nadějí, že to nějak rozstřelíte v odvolání na procesní vady nebo neexistenci přestupku.
« Poslední změna: 03 Května 2017, 16:06:20 od Jan Novák »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2017, 16:19:43 »

Hrobník: Odpor proti SprDelu má cenu podávat vždy.. u SprDelu dávají náklady řízení už do příkazu a tak to už víc stát nebude a šance na výhru je vždy..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2017, 18:37:56 »

Odpor poslat vždy a na všechno. Přinejmenším s tím ty krysy budou mít aspoň více práce.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2017, 19:26:40 »

Možná byl stálo za to 106kovat jestli je policie schopna identifikovat všechny uprchlíky, které projdou přes naše území...víme, že to nejde, a pak s lejstrem doběhnout na MÚ. Dokud to je za jedny prachy, tak z toho lze získat přinejmenším skill, navíc samotného by mě zajímalo, jak by se s tím vypořádal pak kraj.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2017, 10:10:19 »

Nemuselo by být špatné vzít reportáž z nějakého "uprchlického" tábora a třeba tam svého řidiče poznáte.
Úřad bude mít další indicii a Vy se snažíte seč můžete.
Za to, že v noci pasát foukal vlídný a řidič je na území EU jaksi neregistrovaný, bohužel nemůžete.

Když už jste to takhle rozehrál, přimlouval bych se za dokončení a neměnění sportu v průběhu hry.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2017, 10:19:41 »

Přesně tak - hrál bych to až do úplného konce. Přece nemůžete za to, že frau Merkel v tom udělala bordel. Navíc přeci pomáhat migrantům je sluníčkové - a já bych jim také raději zapůjčil auto než například vagínu své dcery.
IP zaznamenána

Hrobník

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2017, 17:15:00 »

Moc díky za rady a hlavně za rychlost, s jakou jste reagovali. Odpor je podán, ale abych řekl pravdu, moc se mě do těch uprchlíků rejpat nechce. Fízlové mě docela na výslechu zpracovávali. Byli na mě dva zlí ( taková plochá kobyla se stolem plným trofejí a bouchač 4XL ) a jeden hodnej, no, a bylo to docela nechutný. Pravda, už jsem se oklepal.... Jestli budete mít kdy, pošlete další nápad. Mám povolání, které mi umožňuje informovat slušný počet řidičů. Ještě jednou moc díky
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2017, 18:14:13 »

Fízlové mě docela na výslechu zpracovávali. Byli na mě dva zlí ( taková plochá kobyla se stolem plným trofejí a bouchač 4XL ) a jeden hodnej, no, a bylo to docela nechutný. Pravda, už jsem se oklepal....

Z vlastní zkušenosti vím, že to není jednoduché, ale na to je jediná rada : Listina práv a svobod a možnost nevypovídat...nesmíte si prostě nechat tu víru v LZPS vzít...i když je to mnohdy moc těžké a oni mají spoustu možností jak Vám znepříjemnit život, zadržením na 48 hodin počínaje a vazbou konče.....bohužel žijeme v policejním státě.
IP zaznamenána

Hrobník

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Má význam podávat odpor? Plná moc osobě z Mauriciu?
« Odpověď #9 kdy: 12 Října 2017, 21:05:53 »

Zdravím, po čase se zase ozývám, chtěl bych dodat pro kompletnost případu další vývoj událostí. Odpor podán, zároveň po pár dnech zvolen zmocněnec z ostrova Mauricius. Po skoro půl roce přišel dopis, Mauricius píše, že mého zmocněnce nezná. No, a teď nemohu najít přesnou formulaci, ale jestli jsem to dobře pochopil, úřad obešel zmocněnce a ustanovil mě, abych se zmocněncem komunikoval. Prý se evidentně známe a jsme s v písemném styku. Odvolací lhůta patnáct dnů. Je to komické, ale je to legální? Za pár dní ( určitě míň než 15 ) přišel další dopis, že se v listopadu bude konat: Provedení důkazů mimo ústní jednání ( provedení důkazů listinami obsažených ve spisech ). Moje účast je právem, nikoli povinností.  Jestli čtu dobře, je to takové tiché správní řízení. A pokud možno, neměl bych tam chodit. Úřad sám doporučuje... Je to nějaká novinka? Jestli si uděláte čas odpovědět na moje otázky a připojit nějakou radu budu rád, ale spíš celý ten cirkus vnímám jako výzvu, poučení a získání hroší kůže - proč to nepřiznat, od mala jsem byl veden k takovému pravdoláskařství. Díky
IP zaznamenána