30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Multi nahlížení do spisu  (Přečteno 5418 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Multi nahlížení do spisu
« kdy: 29 Dubna 2017, 08:21:55 »

Ještě nikdy jsem nenahlížel do spisu dle $38 tak se chci připravit na případné překážky a obstrukce abych nebyl v koncích až nastanou.

Chci přijít na úřad hodinu před koncem pracovní doby a nahlédnout do 6-ti spisů. Spisy identifikuji spisovou značkou.

Je reálné to stihnout? Jestli je třeba uvést důvod k nahlédnutí do spisu, stačí udat "seznámení se s obsahem spisu"? Vše jsou moje přestupky. Může mě úřad z nějakého obstrukčního důvodu odmítnout? Jak je to po konci pracovní doby? Muzu nahlížet i po ní?

Díkes
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Multi nahlížení do spisu
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2017, 08:53:52 »

Jestli je to reálné? Pokud chcete jen okopírovat spisy, tak asi i ano, jinak bude záležet na objemnosti spisů.
Důvod k nahlédnutí sdělovat nemusíte. Jdete si jen tak okolo, tak jste se zastavil na kafe.
Odmítnout Vás může, ale je to v rozporu se zákonem => od vstupu do úřadu vše nahrávat
Po konci pracovní doby Vás vypoklonkují. Nahlížet můžete kdykoliv v průběhu pracovní doby.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Multi nahlížení do spisu
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2017, 10:52:58 »

A pozor - neplést "Úřední hodiny" s "Pracovní dobou".
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Multi nahlížení do spisu
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2017, 12:17:43 »

Jestli to chapu dobre tak jsem vazan pracovni dobou. Ne urednimi hodinami. Dale jsem se docetl, ze neumozni-li nahlednout povinny subjekt do spisu, musi se o tom sepsat zaznam a ten musim dostat, ale ne na miste, ale postou ev. prostrednictvim DS. Dale ten duvod nahlizeni tedy uvadet skutecne neni nutne a muzu ho odmitnout sdelit?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Multi nahlížení do spisu
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2017, 12:48:12 »

Důvod nahlížení do spisu je dán vaším postavením, srv. § 38 SprŘ, tedy musíte být účastník či jeho zástupce, nebo mít jiný právní zájem (např. provozovatel vozidla u přestupků/deliktů podle ZPPK a jiných zákonů souvisjecích s provozem na PK). Prostě jste účastník SŘ či jeho avatar, nebo provozovatel vozidla, jímž bylo pyrátěno = máte právní zájem. Jinak SO nesmí nahlížení umožnit (ochrana osobních údajů) a termín právní zájem vyjadřuje důvod postačující a podle zákona.
Pokud se Vás budou ptát na důvod, odpovíte, že podle § 38 Správního řádu máte jako účastník právní zájem.
« Poslední změna: 29 Dubna 2017, 12:52:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.