30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zajímavý průběh řízení.  (Přečteno 10320 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
[WIN] Zajímavý průběh řízení.
« kdy: 28 Dubna 2017, 10:08:17 »

Orán vyfotil auto (rychlost o 10 nebo 20 víc než je značka) a poslal odpustek a poté výzvu k podání vysvětlení.
Provozovatel vysvětlil, že řídil Helmut (+kde bydlí, kde a kdy se narodil a kam mu to poslat do ČR).
Helmut se dopisem přiznal.
Helmut byl pozván k ústnímu jednání na které dorazil jen jeho zmocněnec.

Orgán dle spisu i jednání usilovně a fanaticky hledal Helmutovu totožnost. Poptává ho na cizinecké policii a různých fízlích databázích, posílá mu dopisy do zahraničí, láme ze zmocněnce, kdo mu vydal řidičák, zda je tu legálně a podobné sračky. Spis o banálním přestupku vypadal jak trilogie pána prstenů.
Čouhá z toho asi snaha udělat provozovatele na to, že dle zákona nezná totožnost nebo že řidič nemá řidičák.

Na jednu stranu je pěkně, že se za cenu dvou dopisů orgán takhle skvěle zabaví, ale je to normální, takhle lustrovat nebohého Helmuta? Čekal bych příkaz pro Helmuta a konec hry.
Je to nějaká nová kampaň úřadů, jak skoncovat s Helmuty?
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2017, 10:10:43 »

Moje zkušenost mi říká, že když má na tom úředník osobní zájem, může být dost otravný. Já jednoho nasral a jde po mě jako slepice po flusu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2017, 10:29:01 »

Z ktere zeme je ten Helmut?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2017, 11:02:25 »

Z ktere zeme je ten Helmut?
Evropa mimo EU
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2017, 01:40:12 »

Dle mého není vaše starost, jestli je zde helmut legálně (pokud jsou vyžadována víza).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2017, 11:00:27 »

Dle mého není vaše starost, jestli je zde helmut legálně (pokud jsou vyžadována víza).

Jako provozovatele ne, ale jako zmocněnce ? Toť otázka....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2017, 23:08:28 »

Dle mého není vaše starost, jestli je zde helmut legálně (pokud jsou vyžadována víza).

Jako provozovatele ne, ale jako zmocněnce ? Toť otázka....
Zmocnění je ok, kdyby nebylo, úřad se se zmocněncem nebude bavit.

Ale Helmuti z non EU zemi musí po nějaké době měnit řidičák za český, tedy pokud provozovatel půjčí auto Helmutovi, co zde trvale pobývá a má nadále jen svůj exotický řidičák, pak provozovatel (pokud něco takového prizna) svěřil auto osobě bez platného ridicaku.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2017, 08:40:58 »

To je přesně důvod, proč jsem nikdy nepoužil Helmuta, ale osobu mrtvou, která mi dosud vždy fungovala.

Přemýšlel jsem nad tím jak posunout Helmuta na vyšší level a proaktivně eliminovat nedoručení do vlastních rukou:

Jednodušší varianta je, že Helmut má doručovací adresu v administrativní budově, kde je recepce - např. sám si nechávám např. poštu z e-shopů posílat na adresu jedné mé firmy v Praze a na recepci mají na kastlíku i mé jméno plus další jména mně spřízněných osob. Pošťačka běžně nechává doporučenou počtu podepsat recepční a předá jí to. A při převzetí naopak já podepisuju v sešitě došlé pošty převzetí od ní. Takže recepční podepíše a buď to někdo poté převezme od ní, nebo taky ne, to už je jedno. Ale úřad má doručeno a po náhledu do spisu se může Helmut písemně přiznat. Z principu je to asi vhodné spíše pro ty, kdo takovou možnost mají běžně a tento postup při předávání je tam zaběhnutý, ale snad by to šlo použít taky ad hoc v nějakém officehousu na Praze 2.

Druhá varianta je ještě vyšší level pro ty nejlepší z nejlepších, čili pro mě jako výzva - stačí Photoshop, alespoň elementární pečlivost, dobrá barevná tiskárna a laminovačka - voilá, osobní doklad cizí země je na světě. Asi ne těch, kde je plastová kartička i u nás notoricky známá, ale spíš východ (spousta Čechů má taky stále papírovou laminovanou občanku). Pošťačka samozřejmě nemůže znát vzhled všech dokladů na světě, že, a pokud mě pošťačka u okýnka nezná osobně, může doklad obsahovat mou vlastní fotku a přijdu si pro dopis sám. Pokud zná, tak je potřeba se postavit ke správnému okénku, nebo třetí osoba.
« Poslední změna: 02 Května 2017, 08:42:31 od PVS »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2017, 09:47:19 »

Provozovatel pujčil auto helmutovi, který se prokázal řidičákem. Jestli byl falešný neplatný a nebo kdovíjaký provozovatel nemá šanci zjistit, není znalec :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #9 kdy: 02 Května 2017, 10:03:52 »

Provozovatel pujčil auto helmutovi, který se prokázal řidičákem. Jestli byl falešný neplatný a nebo kdovíjaký provozovatel nemá šanci zjistit, není znalec :)
To je sice hezké, ale pokud toto úřadu přiznáme následuje logicky sprdel protože nebylo možno zahájit ........
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2017, 11:12:25 »

To bych netvrdil, helmut řidičák předložil a jeho jméno provozovatel zná. Vše co zákon chce je splněno. Pokud úřad myslí něco jiného, ať dokazuje.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #11 kdy: 02 Května 2017, 11:24:07 »

To bych netvrdil, helmut řidičák předložil a jeho jméno provozovatel zná. Vše co zákon chce je splněno. Pokud úřad myslí něco jiného, ať dokazuje.

No šak - protože Hlemut neexistuje překlopí dle zákona na sprdel.
Helmut funguje jen pokud z hlediska úřadu existuje, je mu možno doručit písemnost a nějakým způsobem se k činu přizná....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #12 kdy: 02 Května 2017, 19:49:52 »


No šak - protože Hlemut neexistuje překlopí dle zákona na sprdel.
Helmut funguje jen pokud z hlediska úřadu existuje, je mu možno doručit písemnost a nějakým způsobem se k činu přizná....
V mém případě Helmutovi doručili, Helmut se přiznal a přesto ho dost intenzivně lustruji. Prohlásit Helmuta za neexistujiciho, jen proto, že ho nenašli na netu jim snad projít nemůže, na světě je spousta lidí, co mají uznávaný řidičák a přesto o nich český úřad nemá ani poneti.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2017, 20:34:22 »

Provozovatel pujčil auto helmutovi, který se prokázal řidičákem. Jestli byl falešný neplatný a nebo kdovíjaký provozovatel nemá šanci zjistit, není znalec :)
To je sice hezké, ale pokud toto úřadu přiznáme následuje logicky sprdel protože nebylo možno zahájit ........
Tak nevidím moc logiku se soudržce za stolem přiznávat "Hej Mařeno, nesu ti přiznání fiktivního člověka/člověka s falešnými doklady."

To bych netvrdil, helmut řidičák předložil a jeho jméno provozovatel zná. Vše co zákon chce je splněno. Pokud úřad myslí něco jiného, ať dokazuje.
No šak - protože Hlemut neexistuje překlopí dle zákona na sprdel.
Helmut funguje jen pokud z hlediska úřadu existuje, je mu možno doručit písemnost a nějakým způsobem se k činu přizná....
Soudržka mi chce říct, že si pana Barmu v lustrovala v Myanmarské databázi a nenašla ho tam nebo jak přišla na to, že neexistuje?  ;D
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavý průběh řízení.
« Odpověď #14 kdy: 03 Května 2017, 22:31:59 »

Špatně jste mě pochopili, samozřejmě soudružce nebudeme sami nic říkat. Šlo o případ, kdyby soudružka něco z toho začala tvrdit, třeba mozkovým myšlením.
IP zaznamenána