30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Šlapanice, D1  (Přečteno 10060 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #30 kdy: 24 Října 2017, 13:23:51 »

No to bude tím, že účastnit se ústního jednání je dle dosavadní judikatury vaše právo, nikoliv povinnost. Pokud nepřijdete bez omluvy, vyzve vás správní orgán (resp. by měl, ne vždy se tak stane) k seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a stanoví k tomu přiměřenou lhůtu.
Záleží na důvodu, který v omluvence uvedete - pokud máte 3 měsíce předem domluvenou návštěvu u lékaře, tak nemá povinnost se tím zabývat, protože to musíte oznámit hned, jakmile se o překážce dovíte. Pak to záleží na správním orgánu, je to de facto náhodný výběr. Jinak platí, že podání musí být do 5 dnů doplněno o podepsanou verzi.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #31 kdy: 24 Října 2017, 14:21:18 »

Cili pokud se nedostavim bez omluvy, nehrozi poradkova pokuta a meli by poslat seznameni s podklady-kdyz tak neucini, je to bod do odvolani? Po seznameni s podklady jeste muzu vznest nejake mozna ovlivnujici odpovedi?

edit: ted čtu dopis celý, vyjádření k podkladům před rozhodnutím se může podat u nařízeného ústního, tj. zítra... to je v pořádku?
« Poslední změna: 24 Října 2017, 14:48:36 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #32 kdy: 24 Října 2017, 15:11:39 »

Obecně se tady doporučuje se v rámci ústního nevyjadřovat a vyžádat si přiměřenou lhůtu pro písemné vyjádření.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #33 kdy: 26 Října 2017, 19:47:48 »

Ucinil jsem tak... cili uvidime
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #34 kdy: 02 Listopadu 2017, 20:32:28 »

nějak moc šlapky zrychlily... 5. den po ústním sem měl dopis ve schránce.. mám ještě před vyzvednutím aniž bych přesně věděl co tam je, poslat třeba žádost o přesunutí do místa bydliště nebo nějaký jiný klacek?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #35 kdy: 08 Listopadu 2017, 16:10:36 »

nikdo nic?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #36 kdy: 11 Listopadu 2017, 20:16:59 »

v dopise se píše, že chtějí omluvenku od lékaře pro pracovní neschopnost - to opravdu nevím jak mám získat, vzhledem k tomu, že nejsem nikde zaměstnán :D navíc, ikdyž mi něco je, tak běžně k doktorum pro pofoukání nechodím..

mám na doručení 5 pracovních dnů, jinak se píše, že přestupek je vlastně už projednán, pokud nedoručím věrohodnou omluvu. pak tam napsali nějaké citace od ús, které se jim hodily.  není to munice pro podjatost?

a mám také možnost do 15 dnů podat proti tomuto usnesení odvolání.. jaksi mi to celé neštymuje.
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1 - Prosím
« Odpověď #37 kdy: 14 Listopadu 2017, 18:28:23 »

poradí někdo prosím? 8)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1
« Odpověď #38 kdy: 23 Listopadu 2017, 20:29:41 »

Podano doplneni omluvenky z nedostaveni se (lekarska zprava) a soucasne s tim podana namitka podjatosti - duvod byl, ze urednik oznamil ze je jiz rozhodnuto pokud neposlu potvrzeni o pracovni neschopnosti..

Chci se zeptat, kdyz ted zridim datovku a oni mi doruci postou, nejde o body ale o penize, na rozhodnuti/jiny dopis  tedy nebude reagovano a prekluze je jeste za dlouho.. pokud by pak prisla exekuce, jakou sanci mam na vyhru ze nebylo doruceno a vyhnput se problemum s exekutorem?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1
« Odpověď #39 kdy: 23 Listopadu 2017, 20:41:59 »

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1
« Odpověď #40 kdy: 28 Prosince 2020, 23:19:21 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1
« Odpověď #41 kdy: 02 Ledna 2021, 21:59:31 »

Číkus: Je podána žaloba, tuším že už v roce 2019
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice, D1
« Odpověď #42 kdy: 13 Srpna 2021, 18:54:39 »

Jak to dopadlo?

Soud vzal žalobu jako důvodnou, nebo částečně důvodou, již si nepamatuji. Je to trochu zpět, ale vzpomněl jsem si, že bych sem mohl napsat výsledek :)

Soud uznal, že v místě nebylo měření označeno značkou snižující rychlost na 80kmh resp. nebylo prokázáno že to tak bylo a tedy zrušil rozhodnutí a vrátil (nechápu proč) k novému projednání. SO2 vyzval k seznámení s podklady a následně poslal zrušení pro prekluzi.. takže win. teď už jen dostat prachy zpět :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo