30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dopis za rychlost z Nemecka  (Přečteno 7229 krát)

32kmh

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dopis za rychlost z Nemecka
« kdy: 26 Dubna 2017, 17:41:20 »

Ahoj,

aby ste ma hned nezrusili, ze som necital ostatne temy. Precital som vsetko s Nemeckom aj nieco s Rakuskom, ale poprosil by som vas o nejake zhrnutie, ci to chapem spravne - odpovede neboli vzdy jednoznacne:

1. ak mi pride nejaky dopis bez fotky, aby som zaplatil alebo niekoho udal - mam odpisat po cesky (v mojom pripade slovensky), ze nerozumiem, co po mne chcu?
2. ak mi (nebodaj) pride odpoved slovensky, mam udat nejaku fiktivnu osobu na realnej adrese napr. v Rumunsku?
3. ak mi pride rovno dopis s fotkou, ignorovat (to moc nechcem) alebo poslat odpor a ziadat spis?

Dakujem.

PS: ignorovat asi nie je problem, ale chcem sa pokial mozno vyhnut problemom v buducnosti, tzn. nech som zaznaceny ako vyrieseny alebo odlozeny alebo cokolvek podobne. Ale platit tiez nechcem.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2017, 18:05:56 »

V pondělí mě vyblejskli na dálnici u Mnichova při asi 150 km/h na 100 nebo 120 (už nevím přesně, byly to ty svítící proměnné značky). Mám české registračky, takže očekávám podobný dopis do ČR. Až to nastane, budu tady popisovat postup i pro ostatní, ale předběžně mám tento plán, který se bude odvíjet podle toho, jak konkrétně jejich výzva bude znít.

EDIT

I. Pokud to bude prostý nedoporučený Liebesbrief, skončí tam, kam patří - v koši.

II. Pokud to bude doporučeně:
A) Pokud bude výzva jakkoliv nesrozumitelná - dělám blbého a odpovídám v češtině: Cože???
B) Pokud bude výzva srozumitelná - práším německou osobu mrtvou, případně českou osobu mrtvou.
C) Pokud bude výzva srozumitelná - fiktivní osoba české či jakékoliv jiné národnosti se nabízí také, nicméně osobně se kloním spíše k variantě B.

Tolik zatím můj předběžný plán.
« Poslední změna: 26 Dubna 2017, 18:17:07 od PVS »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2017, 18:10:46 »

Jako je tady Helmut tak nefungoval by cizí úřady Honza z ČR a nebo Jožko ze SR?

A asi by nebylo špatné udělat na fóru sekci pro zahraniční přestupky.. množí se..
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2017, 19:26:57 »

Nj množí se. A už to nemohu vydržet, musí to ze mě ven - fascinuje mě jak lidé předjímají co dělat, na základě zkušeností z české legislativy.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2017, 01:22:32 »

Půl rodiny ve správný čas emigrovalo do Švajcu. I když patří v Curychu mezi výrazně nadprůměrnou příjmovou skupinu obyvatel, nedovolí si dvě věci: Vyhodit do kontíku cokoli, co nebude v pytli Fur saubere Zuri, ta druhá je neplatit pokuty.
Nehodlám polemizovat na témata, jak fungují měšťáci u nás a policie tam. To, co funguje u nás, je ryzí bordel na kolečkách, má to svoje výhody, ale ve finále, kdyby všechno fungovalo tak, jak má, bylo by toto fórum zbytečné.
U nás je velmi užitečné a načerpal jsem hodně důležitých informací, data průběžně sbírám pořád, nicméně časy, kdy stačilo čas od času změnit RZ a člověk mohl v zahraničí prasit jak chtěl, jsou asi passé.
Tímto bych chtěl poděkovat francouzské policii, že nenechala odtáhnou moji astru z ulice, kde byla jediné! (sic!) vozidlo přes den - v podvečer, kdy jsem kroužil, to asi tolerují. Budeme ještě pobíhat po evropě?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2017, 08:45:36 »

Ale i my zde v CR platime pokuty pomerne poctive.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2017, 13:48:51 »

I když patří v Curychu mezi výrazně nadprůměrnou příjmovou skupinu obyvatel, nedovolí si dvě věci: Vyhodit do kontíku cokoli, co nebude v pytli Fur saubere Zuri, ta druhá je neplatit pokuty.

Čecha s výrazně nadprůměrným příjmem taky ani nenapadne nezaplatit pokutu.. hlavně dokud jde jen o peníze.. těch pár exotů kterým jde o princip je sice klíčových pro tohle fórum, ale na procenta je to statistická chyba..

Spíš jsou u nás tak likvidační sankce až často jiná možnost než bojovat není..
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2017, 14:13:25 »

Spíš jsou u nás tak likvidační sankce až často jiná možnost než bojovat není..

Pod to se podepisuju.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Dopis za rychlost z Nemecka
« Odpověď #8 kdy: 21 Září 2017, 17:44:06 »

V pondělí mě vyblejskli na dálnici u Mnichova při asi 150 km/h na 100 nebo 120 (už nevím přesně, byly to ty svítící proměnné značky). Mám české registračky, takže očekávám podobný dopis do ČR. Až to nastane, budu tady popisovat postup i pro ostatní, ale předběžně mám tento plán, který se bude odvíjet podle toho, jak konkrétně jejich výzva bude znít.

EDIT

I. Pokud to bude prostý nedoporučený Liebesbrief, skončí tam, kam patří - v koši.

II. Pokud to bude doporučeně:
A) Pokud bude výzva jakkoliv nesrozumitelná - dělám blbého a odpovídám v češtině: Cože???
B) Pokud bude výzva srozumitelná - práším německou osobu mrtvou, případně českou osobu mrtvou.
C) Pokud bude výzva srozumitelná - fiktivní osoba české či jakékoliv jiné národnosti se nabízí také, nicméně osobně se kloním spíše k variantě B.

Tolik zatím můj předběžný plán.

Poslali nakonec něco?  Mě vyfotil radar v lese s podobnymi hodnotami těm Vašim. Tak by mě zajímalo co můžu očekávat. Mě blejskli na severovýchodě DE na okrsce.
IP zaznamenána