30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: vyzva k podani vysvetleni  (Přečteno 4693 krát)

krooly

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
vyzva k podani vysvetleni
« kdy: 25 Dubna 2017, 20:40:21 »

Cau panove, MP se zblaznilo a kde jsem leta parkoval zacalo pokutovat. Jak v Praze tak v Brne. Mam teda na reseni 2 problemy:

1)Praha - zabor verejneho prostoru - listek za steracem. Pochopil jsem to tak, ze mam pockat na dopis a pak se odvolat na paragraf 60 odstavec 1 Sb 200/1990, je to tak? Nebo to mam vic ignorovat? Pokud ano, do jake faze?
2)Brno - prisel mi dopis - vyzva k podani vysvetleni na presne datum do Brna. Tam jezdim jednou za rok a normalne pracuju a fakt fakt tam nemuzu. Co s tim? Ignorovat? Zavolat a chtit prelozeni na Prahu? Na co se muzu odvolat, aby to prelozili? Fakt se mi tam nechce jezdit ani na magistrat. Dik

Krooly
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2017, 20:41:38 »

Lístek za stěračem ignorujeme, dopis od městských opic taktéž.
IP zaznamenána

krooly

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2017, 20:52:41 »

no tomu rozumim, me jde hlavne o to Brno. Kdyz to daji magistratu, tak co potom s tim? nemuzu jezdit do Brna, jde to prestupkovy rizeni prelozit do Phy? Jak?

krooly
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2017, 21:05:06 »

Čtěte fórum a road-FENS http://road-fens.cz/, tyto dotazy byly zodpovězeny tisíckrát. Na fóru začněte třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0 a https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0, asi jste to přehlédl.
Brno - do Prahy nejspíš nepřeloží, spis nepošlou. Spis lze získat přes síť nahlížečů.
Pokud sebeobraně a studiu silničního fašismu nehodláte věnovat přiměřený čas doporučuji vzít do úvahy možnou alternativu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0.

takže odpověď na co potom a s tim a jak a všechny další triviální stokrát zodpovězené dotazy zní RTMF – alespoň za mě, za ostatní nemohu mluvit.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

krooly

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2017, 21:11:51 »

Ted v tom lezim druhy den a ve FSM toho zrovna o premisteni moc neni. Pokud se podivas na muj puvodni prispevek tak ti musi byt jasny, ze jsem neco cetl ... ale vsechno proste nevim.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2017, 21:23:58 »

no tomu rozumim, me jde hlavne o to Brno. Kdyz to daji magistratu, tak co potom s tim? nemuzu jezdit do Brna, jde to prestupkovy rizeni prelozit do Phy? Jak?

krooly

Ne nejde nic někam překládat, zůstane to v Brně. Osobní účast není nikde nutná, vše se dá řešit písemně.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2017, 21:26:33 »

Přeložení - vím, že o tom tady moc není, také jsem na to odpověděl. Pokud se ptáte na vzor takového podání, pokud vím , taxe tady nikde nepovaluje, ale stačí volná forma, ve které identifikujete o co jde, kdo jste a proč to chcete, srv. § 55 odst. 3 PřesZ Úřad může (=ale nemusí) takové žádosti vyhovět.
.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:vyzva k podani vysvetleni
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2017, 21:29:42 »

Člověk může zkusit cokoliv, ale úřady si dělají co chtějí. Mně vždy stačilo napsat, že chci spis elektronicky (jak podle InfZ - podle šablony odsud, tak jako účastník řízení) a vždy mi to bez keců poslali a pak jsem vše řešil na dálku. Jiní to štěstí neměli a milý úřad je vyfuckoval... Dlouhý boj na toto téma by je možná vyškolil, možná také ne, ale bylo by to příliš na dlouho.

O přesunutí projednání do Prahy lze zažádat, ale už teď víme, že s pravděpodobností limitně se blížící jistotě to úřad zamítne.

Tedy Brno - např. omluvenka (nemoc, služební cesta) a žádost o posunutí na pozdější termín, žádost o spis - v případě fakáče požádat nahlížeče. A potom připravovat obranu přesně podle obsahu spisu, domněnky a plánování co by kdyby je k ničemu.
IP zaznamenána