30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Antlova metoda reverse edition  (Přečteno 33667 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Antlova metoda reverse edition
« Odpověď #15 kdy: 25 Listopadu 2014, 22:40:48 »

Jak formálně? Když to přeposlali jinam, tak mi nemohlo být doručeno. Zásilka se nevrátila ani zpět odesílateli aby byla označena jako nepřevzatá a doručeno fikcí. Na jiné poště se uloží a bude zase čekat 15 dní. Přijde mi to jako obdoba doručení někomu jinému v domácnosti - mě osobně nedoručili, nejpozději soud to musí uznat a restartovat.

U toho hypotetického příkladu jsem měl na mysli, že to někdo třetí nechá přeposlat, já to zjistím poslední den na poště a ono to tam není, přičemž žádám, aby mi to vydali, protože já nic jinam nepřeposílal a ať mi to dokážou, když si volajícího pranijak neověřili. Toto by mělo jít na vrub poště, že šibují s korespondencí podle toho, jak jim volá vrátnej z pátýho nástupiště…úřady maj používat spolehlivé metody doručení, mě nezajímá, že pošta je na hovno  ;D To je totéž jako odesílání/doručování do/z exotických zemí, o kterých psal JJ.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2014, 22:48:06 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Antlova metoda reverse edition
« Odpověď #16 kdy: 26 Listopadu 2014, 07:15:02 »

V současné době je pošta poměrně rychlá co se týká doručování, vesměs je to 1 - 2 dny po celé ČR.
Pokud vloží oznámení do schránky, tak na písemnosti vyznačí datum, od kterého je připravena k vyzvednutí.
Jestliže někdo zavolá, že to chce přeposlat jinam, tak ten datum měnit nebudou a je to právě datum, který určuje počátek lhůty 10 dní, kdy po nevyzvednutí nastává fikce.
Pokud v tomto případě poslední den lhůty někdo přijde a chce vyzvednout, přičemž zjistí, že je písemnost jinde na základě telefonické dosílky, tak se pošta pravděpodobně omluví a nechá písemnost poslat zpět, vše mohou stihnout do 1 - 2 dnů.
Pokud nebude kdekoliv vyzvednuto, tak se písemnost vrátí odesílateli a úřad uplatní fikci od data prvního uložení, pokud bude vyzvednuto, tak úřad bude respektovat datum fyzického převzetí písemnosti.
Taková obstrukce může maximálně získat pár týdnů navíc v případě, že nebude dodržena lhůta 5 dní předem, ovšem z pohledu pošty to projde jednou. Jakmile se jim něco takového přihodí, tak s největší pravděpodobností na základě neověřeného člověka na telefonu nic nebudou dosílat a zejména si zapamatují jméno člověka, u kterého ten problém nastal.

Budu teď testovat dosílku u předvolání k podání vysvětlení. Holt se v bydlišti nezdržuju, tak jsem si to nechal včas doslat, to přeci jednoznačně ukazuje na můj zájem v této věci, jinak bych to nechal propadnout, že. Že tam dají nejkratší možný termín a s doslíkou navíc nestihnou zákonnou minimální lhůtu k předvolání, no, bohužel. A pokud tam rezerva bude, tak kein problem.

Pokud jde o předvolání k podání vysvětlení, tak jakékoliv problémy s doručováním nic neznamenají. Úřad pouze zjišťuje informace na základě kterých by třeba mohl zahájit s někým řízení.
Smysl by to mělo pouze při zahájeném správním říení, kdy způsob doručování má zásadní vliv na zákonnost celého řízení.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Antlova metoda reverse edition
« Odpověď #17 kdy: 26 Listopadu 2014, 10:25:45 »

Má to právě vliv na to, že musí dodržet lhůtu 5 dní, že, a s ohledem na svátky a dovolené už to možná dost dobře nestihnou do konce roku  ;D

Rovněž jsem se ptal na poště a podle nich při doslání se započíná nová lhůta pro vyzvednutí na druhé poště.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Antlova metoda reverse edition
« Odpověď #18 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:32:06 »

Rovněž jsem se ptal na poště a podle nich při doslání se započíná nová lhůta pro vyzvednutí na druhé poště.

Ano, lhůtu na vyzvednutí musí zachovat i v případě doslání jinam, ale datum na obálce o prvním uložení zůstane stejné, takže bych se určitě snažil si tu písemnost někde vyzvednout, ať na adrese doslání nebo v případě obstrukce a osobní požádání o vrácení písemnosti na původní poštu, na své poště, tak aby to nesplňovalo těch 5 dní předem. V případě nevyzvednutí a následného vrácení písemnosti či doručenky úřadu, byť s např. s 3 týdenním zpožděním, si úřad doručí fikcí od data prvního uložení, čímž by měl doručeno včas.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Antlova metoda reverse edition
« Odpověď #19 kdy: 26 Listopadu 2014, 12:41:00 »

No o tom ale mluvím, nakonec se to vyzvedne. A nemůžou mi to přece počítat o týden předem, když jsem to fyzicky nedostal a nemohl se zařídit, přičemž je evidentní, že mám zájem to převzít, že ano, jinak bych si to nenechával posílat tam, kde pobývám, ale prostě bych to nechal vyhnít rovnou na té první poště.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky