30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Metodika MD - objektivní odpovědnost  (Přečteno 4646 krát)

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Metodika MD - objektivní odpovědnost
« kdy: 03 Dubna 2017, 14:11:11 »

Náhodou jsem zabrousil na stránky našeho milého Ministerstva dopravy, kde jsem našel poměrně čerstvou komplexní metodiku k odpovědnosti provozovatele. Tak kdyby si chtěl někdo počíst :)

link
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Metodika MD - objektivní odpovědnost
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2017, 15:20:07 »

Otázky které se probíraly i tady a nebyla jasná odpověď..

Když úřad rozjede SprDel předčasně tak už se pak nejde vrátit k přestupku a dodatečně splnit podmínky pro SprDel
Citace
nelze tedy po zastavení správního řízení například z toho důvodu,
že správní orgán nepostupoval v prvotní fázi řádně (například neprovedl nezbytné šetření
za účelem zjištění pachatele přestupku), věc opětovně posuzovat, případně zahájit řízení
o přestupku. Apelujeme tedy na správní orgány I. stupně, aby šetření osoby pachatele bylo vždy
dostačující v intencích dopadající judikatury, protože jakékoli pochybení již po zahájení řízení
o správním deliktu provozovatele vozidla nelze zhojit.

Co je to automatický technický prostředek bez obsluhy
Citace
Rozhodující podmínkou pro statut ATP je tedy skutečnost, že po uvedení
technického zařízení do činnosti, vyhodnocuje toto zařízení jízdu všech vozidel. Oznámení
takových vozidel pak tvoří nepřerušovanou řadu ve stanoveném čase. Nezbytnou podmínkou
zůstává skutečnost, že identita skutečného řidiče není v daný okamžik zjistitelná, jinými
slovy, že v daném místě a čase není organizováno kontrolní stanoviště za účelem zastavení
kontrolovaného vozidla a zjištění jeho řidiče.

A ještě otočili starší stanovisko a říkají že promlčení 2 a 4 roky platí i pro SprDely před listopadem 2014.. ale to už asi není zajímavé protože to dopadne jen na minimum řízení.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Metodika MD - objektivní odpovědnost
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2017, 16:13:45 »

mě tam jímá hrůza v té pasáži o recidivě....to bude Helmut rád, že mu přestanu půjčovat auto...zrovna u správního deliktu provozovatele mot. vozidla mi "recidiva=přitěžující okolnost" přijde jako zlovůle úřadu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Metodika MD - objektivní odpovědnost
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2017, 16:18:48 »

Pokud recidiva znamená větší odpustek, ale pořád odpustek, je to v souladu se smyslem SprDele, ne?
IP zaznamenána