30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v Dánsku  (Přečteno 4557 krát)

anon

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Parkování v Dánsku
« kdy: 28 Března 2017, 00:43:04 »

Zdravím,
nedávno jsem byl na návštěvě v Dánsku a přes víkend (ze soboty na neděli) jsem parkoval v centru jednoho většího města u známých v takové té "pavlači" předělané na parkoviště. Dánsky neumím a lidi za kterýma jsem tam jel umí maximálně "Dobrý den".
Za okno jsem tedy dal lísteček s telefonním číslem, adresou bytu kde jsem přespával, sklopil zrcátka kdyby přeci jenom něco náhodou a šel do háje (nutno ještě říct, že jsem nebyl první Čech co tam takhle parkoval a parkoviště je pátek-pondělí úplně prázdné).
O to větší šok jsem měl v pondělí ráno, když jsem za oknem našel tenhle lístek. Přátelé u kterých jsem byl nakonec povolili a pokutu zaplatili, otázka je, má tohle nějakou váhu? Anglicky je tam jen něco o platbě a u vchodu visela cedule zase jenom v Dánštině.

Má s tím někdo ze zdejších zkušenost? Co mám dělat až tam pojedu příště?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Dánsku
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2017, 07:13:10 »

Soukromá akciová společnost, vlastník nebo provozovatel parkovišť, vás vyzvala, abyste zaplatili parkovné. Tak jej za vás přátelé zaplatili, no.
Váhu to má asi takovou, jako jakýkoliv jiný reklamní lísteček za stěračem.
« Poslední změna: 28 Března 2017, 07:41:29 od PVS »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v Dánsku
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2017, 08:45:21 »

A ano, cedule jen v dánštině stačí stejně, jako u nás cedule v češtině. Helmut se sice může omlouvat, že umí jen řecky a italsky, ale to mu moc nepomůže.
IP zaznamenána