30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70  (Přečteno 14391 krát)

Krakenski

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« kdy: 27 Března 2017, 15:11:56 »

Zdravím,
zajísté si vyslechnu jak jsem hloupej, už jsem si to v duchu sám otloukl asi milionkrát o hlavu, ale stalo se a já bych rád věděl co mě může nyní čekat. Takže ať nezdržuju, můj příběh je následující: Ve všední den mě v 8:45 ráno změřili dopraváci na sedmdesátce. Jel jsem 93km/h. Okamžitě na mě nastoupili s alkoholickým testerem a otázkou zda li jsem před jízdou pil. Já popravdě řekl že jsem ráno měl pouze čaj a kafe a ještě žoviálně dodal, že jsem byl na pivu předchozí večer, tak jsem zvědav co tester ukáže. V tu chvíli ještě s úsměvem, protože jsem naprosto nepředpokládal že se ukáže jakákoliv jiná hodnota než 0.
Po vteřině mi ale úsměv na tváři zhasl když mi dopravák ukázal přístroj hlásící 0,16. Opakovaně, snad po minutě, max tak po třech minutách přístroj hlásil 0,14. Jelikož jsem zmínil hospodu, ptal se policajt kolik jsem toho vypil a v jakém časovém rozmezí. Bylo mi jasný že to je špatně ale už mi přišlo nelogický zatloukat. Řekl jsem že jsem měl 4 jedenáctky během sledování fotbalu od 20 do 22. To utkání se popravdě hrálo od 18 do cca 20, takže jsem měl ještě dvě hodiny na to to "spálit" k dobru. Proto jsem byl tak překvapen pozitivním výsledkem měření- býval bych 100% předpokládal po x předchozích zkušenostech, že budu naprosto čistej.
Zpětně mi pak ještě došlo, že jsem si v tý době stříkal co chvíli do krku Stopangin, protože jsem byl nějakej nakřapanej. To mě ale vůbec nenapadlo zmínit, protože jsem byl prostě jako opařenej.
Na místě jsem nic neplatil s tím, že se mi ozve příslušný odbor dopravy a obojí se mnou pořeší. Policajt ještě říkal ať si z toho alkoholu nic nedělám, že to je nízká hladina a že se to třeba nebude vůbec řešit.
Je to teprve pár dní, ještě nepřišel žádnej dopis ani jiná zpětná vazba, ale leží mi to od tý doby v hlavě a zajímá mě co mě asi tak může čekat. Přiznání piv z předchozího večera byla samozřejmě ohromná taktická chyba, ale kdybych si naivně nemyslel že jsem v pohodě, tak bych držel jazyk za zuby.
Určitě jste se setkali s X podobnými případy, tak budu rád za každou radu.
Předem díky :)
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2017, 15:15:33 »

Neřekl jste to hlavní, zůstal vám ŘP?
IP zaznamenána

Krakenski

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2017, 15:19:24 »

Jo to jsem zapomněl zmínit- řidičák mi nesebrali, jen mi zakázali (nebo možná jen nedoporučili, nevím přesně tu formulaci) další jízdu
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2017, 15:57:28 »

Stokrát napsat: S fízly se nebavíme a už vůbec se k ničemu nepřiznáváme...

Když už jste se tak rozkecal, podepisoval jste jim něco, člověče?

Je to pod 0,24 takže alkoholu bych se nebál. Rychlosti ano.
« Poslední změna: 27 Března 2017, 16:00:30 od PVS »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2017, 17:18:59 »

Krakenski: Počkejte co z úřadu přijde.. do té doby se nestresujte.. s tím alkoholem pozice není tak špatná.. zákeřný úřad to zkoušet může a byly tu takové případy, ale to půjde vyhrát..

Ale policajtům nikdy.. ani z legrace.. NIKDY!! nesmíte říkat o pití alkoholu před jízdou.. policajta něčím naštvete a nebo bude svině a budete pak číst "dechová zkouška sice neprokázala ovlivnění alkoholem, ale řidič se k požití alkoholu před jízdou přiznal".. i když to pak jde vyhrát tak je to zbytečný problém navíc..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2017, 18:49:39 »

Zatím si můžete cvičně zřídit datovou schránku - bude se hodit :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2017, 18:52:35 »

... i když to pak jde vyhrát tak je to zbytečný problém navíc..

Navíc mu nabijete náboje na to, aby Vám na místě sebral papíry a i když to hoodně dobře půjde budete měsíc jezdit sockou....
IP zaznamenána

Krakenski

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2017, 22:13:00 »

Stokrát napsat: S fízly se nebavíme a už vůbec se k ničemu nepřiznáváme...

Když už jste se tak rozkecal, podepisoval jste jim něco, člověče?

Je to pod 0,24 takže alkoholu bych se nebál. Rychlosti ano.

Podepsal. Co jsem psal výše, vše tam bylo shrnuto... Vím že jsem idiot, ale dosud jsem se v podobný situaci nenacházel. A to mám za sebou cca 7 let kdy jsem byl na silnici denně a vydělával jako řidič. Ale bez průseru, už si ani nepamatuju kdy jsem naposledy platil nějakou pokutu..
IP zaznamenána

Krakenski

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2017, 22:21:11 »

Nechci tady hysterčit, zvlášť když ještě ani nevím jak moc tvrdě mě budou chtít postihnout. Jde mi jen o to se připravit na to jak se má cenu obhajovat. Nejvíc se cítím poškozen sám sebou tím že jsem se zmiňoval o nějakých pivech. Blbec. Protože to co jsem nadýchal opravdu přisuzuju tomu Stopanginu. Nevěřím že jsem měl něco v krvi z předchozího večera. To mám x krát vyzkoušený. Byly momenty kdy jsem toho předchozí večer vypil víc a ráno na testeru nenadýchal nic.
Ta hlídka mě zastavila těsně po výjezdu z firmy. Cca 5 minut jízdy. Tu srágoru jsem si to ráno stříknul do pusy než jsem jel. Ale nevím jestli má cenu se tím ohánět před úřady- bude to působit jako zoufalá výmluva.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2017, 22:28:42 »

Zde není věštírna delfská a pokud mě paměť neklame, nenachází se mezi námi ani jeden majitel křišťálové koule. Takže nemáme kromě spekulací co konstruktivního dodat. Až Vás ouřad obešle, vyvěsíte to sem a pak nastane čas na další aktivity.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #10 kdy: 27 Března 2017, 22:50:54 »

Nechci tady hysterčit, zvlášť když ještě ani nevím jak moc tvrdě mě budou chtít postihnout. Jde mi jen o to se připravit na to jak se má cenu obhajovat. Nejvíc se cítím poškozen sám sebou tím že jsem se zmiňoval o nějakých pivech. Blbec. Protože to co jsem nadýchal opravdu přisuzuju tomu Stopanginu. Nevěřím že jsem měl něco v krvi z předchozího večera. To mám x krát vyzkoušený. Byly momenty kdy jsem toho předchozí večer vypil víc a ráno na testeru nenadýchal nic.
Ta hlídka mě zastavila těsně po výjezdu z firmy. Cca 5 minut jízdy. Tu srágoru jsem si to ráno stříknul do pusy než jsem jel. Ale nevím jestli má cenu se tím ohánět před úřady- bude to působit jako zoufalá výmluva.

1) Z těch piv to být nemohlo, leda, že byste byl bezenzymní Číňan :-). Když si dám 2 lahve vína, řekněme při práci u PC od 7 večer do 2 ráno, v 9 ráno mám čistou nulu (vážím cca 90kg). Stopangin, Jox, žvýkačky + cokoli s mentholem, Listerin atd... to vše zaručuje, že krátce po aplikaci/konzumaci něco nadýcháte.

2) Kamaráda taky 2 roky zpátky stavěli a nadejchal tuším 0.18. Přiznal policajtům jedno pivo. Z úřadu v Neratovicích jej vůbec neobeslali, patrně to brali realisticky......
« Poslední změna: 27 Března 2017, 22:53:06 od Otto »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #11 kdy: 28 Března 2017, 07:00:41 »

Alkoholem nemá smysl se zabývat.
1) Cokoli pod 0.24 je negativní
2) Přiznání nemůže být v řízení jediným důkazem

Orgán se tím nejspíš nebude ani nebude zabývat, budou řešit jen rychlost.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #12 kdy: 28 Března 2017, 08:38:42 »

Podepsal...

Tvl...
Jako pokání navíc 10x (ani Zdrávas, ani Otčenáš) informovat svých 10 známých o situaci v ČR a o tom, že s fízly se nebavíme, nic jim nevysvětlujeme, nijak se neomlouváme, ani si nijak nepovídáme, nic jim nepodepisujeme a všechno nahráváme...  :P
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #13 kdy: 28 Března 2017, 08:54:29 »

1) Z těch piv to být nemohlo, leda, že byste byl bezenzymní Číňan :-). Když si dám 2 lahve vína, řekněme při práci u PC od 7 večer do 2 ráno, v 9 ráno mám čistou nulu (vážím cca 90kg). Stopangin, Jox, žvýkačky + cokoli s mentholem, Listerin atd... to vše zaručuje, že krátce po aplikaci/konzumaci něco nadýcháte.

2) Kamaráda taky 2 roky zpátky stavěli a nadejchal tuším 0.18. Přiznal policajtům jedno pivo. Z úřadu v Neratovicích jej vůbec neobeslali, patrně to brali realisticky......
Patrne se to prejde, ale kdyby chteli mohou ho na tom priznani pekne potrapit.

Zalezi kolik vazi, kazdy si predstavujeme chlapa 90kg s perfektne fungujicimi jatry (coz clovek co pije casto 4x0,5L 11° vubec byt nemusi)  viz http://www.policie.cz/clanek/cas-potrebny-pro-odbourani-alkoholu.aspx .

Soud ci jiny pohlavni organ pote obvykle zvazuje na zaklade znaleckeho posudku, zda vedet mohl, ze bude at pod minimalnim zbytkovym vlivem - v par rozsudcich jsem tuto argumentaci cetl.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0,16; 0,14 + 93km/h na limitu 70
« Odpověď #14 kdy: 28 Března 2017, 10:43:42 »

Na otázky typu "nějaký alkohol před jízdou?" vždy odpovídám: "Co je Vám do toho, si to můžete zjistit tím vaším detektorem na pralinky." a v podobném duchu by to měl dělat každý.
IP zaznamenána