30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: [LOST] Alkohol 0,71-0,62-0,56  (Přečteno 16942 krát)

pu34

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #30 kdy: 29 Březen 2017, 21:57:26 »

zde je záznam od policie kde je popis události.....jiné dokumenty nejsou k dispozici

vzhledem k tomu že jsem se přiznal tak asi nemám moc šancí něco zvrátit? Správní řízení o zadržení ŘP bude ukončeno za 6
 dní. Pak bude zahájeno správní řízení, dle uřadu by trest měl být na spodní hranici...naznačili...

pokud bych to řešil s právníkem tak není zaručeno že se to podaří a muže se vše protáhnout na dobu přesahujicí trest zákaz řízeni...
IP zaznamenána

Číkus

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 743
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #31 kdy: 29 Březen 2017, 22:17:09 »

"s vozidlem odjel" nemusí nutně znamenat "vozidlo řídil", ale to je asi dost slabý nápad.

0.5 cl je u mě jedna desetina panáku.
« Poslední změna: 29 Březen 2017, 22:22:14 od Číkus »
IP zaznamenána

t4455

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 273
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #32 kdy: 29 Březen 2017, 23:25:43 »

Nejdříve si ujasněte jakou zvolíte strategii

- budete se bránit trestu a pokutě, to ale zabere čas než vám vrátěj ŘP, výhoda je v tom že chlast nebude zapsán v EKŘ
- chcete ŘP zpět takže se nebudete vlastně vůbec bránit, uznáte vinnu a zaplatíte

Vzhledem k tomu že SO nemá vlastně žádné důkazy tak je šance na úspěch
IP zaznamenána

opas

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 119
 • Carpe diem quam minimum credula postero.
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #33 kdy: 29 Březen 2017, 23:29:20 »

Základem bude tvrzení:
- tvrzení opilcovo nelze použít jako důkaz, protože obviněný nebyl ve stavu vysvětlení podávat. Není možné tvrdit, že byl nezpůsobilý řídil, ale úředních úkonů byl schopen bez omezeni.
- úřední záznam o doznání ani případné svědectví policistů o doznání nemohou být použity jako důkaz, viz např zcela přiléhavý 7 Tdo 347/2012
- v době kontroly obviněný prokazatelně neřídil a prokazatelně neřídil ani předtím (i podle policistů bylo vozidlo odstaveno).

Jak to bylo obviněný vysvětlovat nebude a spolujezdec předvolaný jako svědek také ne.
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 329
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #34 kdy: 30 Březen 2017, 02:22:38 »

vzhledem k tomu že jsem se přiznal tak asi nemám moc šancí něco zvrátit? Správní řízení o zadržení ŘP bude ukončeno za 6
 dní.
Já bych řekl že máte. Díky tomu že tam nenapsali že auto bylo nastartované a nikde ho předtím neviděli za jízdy tak vždy je možné to co napsali vysvětlit nedorozumněním....

Pak bude zahájeno správní řízení, dle uřadu by trest měl být na spodní hranici...naznačili...

Prostitutce byste taky uvěřil že Vás miluje ..kdyby naznačila ? :)
BTW nezapomeňte že si ještě nevyžádali Vaši kartu řidiče, kde máte ten předchozí flastr za chlast.

pokud bych to řešil s právníkem tak není zaručeno že se to podaří a muže se vše protáhnout na dobu přesahujicí trest zákaz řízeni...

To Vám také řekli na tom ouřadě ? :)

Nicméně ať Vám řekli jedno nebo druhé nebo obojí  - už to naznačuje, že se necejtí moc v kramflecích.
Jestli uvěříte přátelskému vábení kata, který má zájem Vám napařit maximální trest s minimální námahou je čistě Vaše věc. Dokonce to může i vyjít - nicméně já bych na to nikdy nesázel.

Taky uvažujte co to pro Vás znamená i kdyby měl ouřada a opravdu vám dal jen půl roku - to se ale dává prvopřestupcům s čistou kartou do 0,3 promile (vy máte po odečtu 0,38) - já tohle tipuju na 9-12 měsíců.
Po těch cca 5-7 měsících sice (možná - máte už druhý trest) dostanete papíry zpátky ale budete o 7 bodů lehčí a stačí jakékoliv 1-2 kraviny a papíry Vám jdou do čístírny na rok bez možnosti čehokoliv.

Já bych bojoval. Ale jak říkám je to jen a jen na Vás.


IP zaznamenána

Číkus

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 743
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #35 kdy: 30 Březen 2017, 02:33:13 »

Nebývalo to svéhočasu tak, že v případě vybodování a/nebo prokázaného alkoholu není možné žádat o prominutí po polovině?
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 329
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #36 kdy: 30 Březen 2017, 02:46:27 »

V případě pouze alkoholu - pokud se tím nevyboduješ - je možný si po polovině zažádat, v případě vybodování nelze. Upřímně řečeno teď nevím jak to je když budu už mít 5 bodů z dřívějška a nyní mi prokážou více než 0,3 promile (za 7 bodů) a dají třeba 9 měsíců zákaz - jestli se do toho počítá i to vybodování, nebo jestli dostanu v podstatě 9+12 a zda si v tom případě má smysl po 4,5 měsících žádat o prominutí když by stejně hned padlo těch 12 za vybodování. Tohle fakt nevím a docela by mne to zajímalo.
IP zaznamenána

pu34

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #37 kdy: 30 Březen 2017, 10:28:03 »

pro mne je primární vrácení ŘP, bez auta je to pro mne likvidační jak ekonomicky ta zdravotně...
zde dávám několik různých názorů :Ano, zde jsou Vaše obavy oprávněné. Většina správních řízení trvá déle, než by mohl být trest, který Vám správní orgán uloží. Nicméně také by mohlo být kratší, odhadnout délku řízení nyní je velmi těžké.
---------------------
vzhledem k tomu, že jste se hlídce přiznal (což od Vás byl absolutní nesmysl) se s tím, nic dělat nedá.
-----------------------------
Co se týká sankce zákazu řízení, tak poněvadž to máte opakovaně nemůžete počítat s minimální
dobou.
------------------------------
po znovuprostudování věci, na základě Vámi zaslaných dalších podrobných informací, Vám sděluji, že s ohledem na skutečnost, že jste se sám doznal k tomu, že jste řídil pod vlivem alkoholu (byť i 800 metrů), pak by bylo naše zastupování ve správním řízení zcela zbytečné a pro Vás i bezdůvodně finančně nákladné. Samozřejmě je možné usilovat o co nejnižší trest zákazu řízení, nicméně stanovení výše trestu záleží stejně na uvážení správního orgánu.
-----------------------------------

pokud jste pouze seděl v autě, tak jste nebyl v tu chvíli řidičem ve smyslu ustanovení § 2 odst. d) zákona o silničním provozu. Neměl jste tedy v tu chvíli ani povinnost nebýt pod vlivem alkoholu a neměl jste povinnost se podrobit testování. S tímto byste měl argumentovat už v řízení o zadržení ŘP a pak i v samotném přestupkovém řízení. Samozřejmě předpokladem úspěchu takové obrany by bylo, pokud nevyjde zároveň najevo, že jste pod vlivem alkoholu řídil před silniční kontrolou. Pokud byste chtěl tuto argumentaci využít, tak bych nicméně doporučil zajistit si v řízení právní zastoupení. Co se týče případné sankce, tak určitě doložte, že jste zdravotně znevýhodněná osoba a potřebujete tedy automobil k zajišťování svých základních životních potřeb. Může to přispět k udělení kratší doby zákazu řízení.V daném případě však nelze garantovat výhru daného případu. Zpravidla ale takové kauzy jsou úspěšné ve prospěch klienta a to buď zproštěním viny nebo pouze drobným trestem.Skutečně by na Vás nic neměli a nemohli by Vám naprosto nic udělat, kdybyste jim buď řekl, že se s nimi o ničem nehodláte bavit, nebo se držel verze, kterou jste uvedl. Přiznám se to samozřejmě fatálně otočilo ve Váš neprospěch.Jakmile Vám byl zadržen ŘP, je to poměrně zásadní problém. Ten Vám totiž nevydají až do vydání pravomocného rozhodnutí, na které mají v krajním případě až 2 roky (v případě opakovaných rozhodnutí, odvolání a vrácení věci k novému projednání). Tzn. mohlo by se stát, že případ sice obhájíme, nezaplatíte žádnou pokutu a nedostanete žádné body, ale přesto nebudete 2 roky řídit, jelikož budete mít zadržený ŘP. Za této situace může být výhodnější nechat si uložit trest (jelikož za sebou máte 3 přestupky a uložený zákaz řízení, tak lze očekávat trest na dobu 6-10 měsíců) a po polovině žádat o prominutí zbytku výkonu trestu, čemuž obvykle vyhoví a dostanete se tak na nějaké 3-5 měsíců bez ŘP (počítá se od doby, kdy Vám byl ŘP fyzicky zadržen, ne od doby vydání rozhodnutí). Nevýhodou tohoto postupu je nutnost zaplatit pokutu, body v kartě řidiče a záznam o řízení pod vlivem alkoholu.

Žádná rychlá, resp. rychlejší cesta, než jsem popsal, k navrácení ŘP nevede

. V tomto případě by ještě teoreticky mohla vést šance přes rozhodnutí o zadržení ŘP. PČR je totiž po zadržení ŘP povinna nejpozději následující pracovní den předat ŘP na příslušný úřad a ten musí do 5 dnů zahájit řízení o zadržení ŘP (nerozhoduje se zde o samotném přestupku, ale pouze o zadržení ŘP do doby vydání rozhodnutí). Čili by Vás měli ve velmi krátké době kontaktovat. Úřady ale berou zadržení ŘP jako něco, co jim usnadňuje činnost, protože to je fakticky forma trestu probíhající ještě před rozhodnutím. Čili šance to zadržení zvrátit je velmi malá.
----------------------------------

Vyhrát samotné správní řízení by neměl být až takový problém, zejména pokud by spolujezdec a někdo z organizátorů vypovídal ve Váš prospěch. Samozřejmě se dá předpokládat, že policisté budou lhát a tvrdit, že Vás zastavili apod., ne že jen jeli kolem a auto stálo - pokud tedy snad už v protokolu neuvedli skutečnost tak, jak byla. V podstatě jediný důkaz, na kterém to mohou stavět, je tedy Vaše přiznání. To pochopitelně lze zvrátit následným popřením + svědeckými výpověďmi. Rozhodnutí o tom, na jak dlouho Vám dají zákaz řízení, ale nikdo nijak neovlivní. V případě nějakého přiznání, vyjádření lístosti apod. by se dalo spoléhat na 6 měsíců + vrácení ŘP po polovině, což by i při lhůtáh na podání a vyřízení žádosti apod. trvalo kolem 3-4 měsíců.
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 329
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #38 kdy: 30 Březen 2017, 10:50:21 »

zde dávám několik různých názorů

Přesně tak. Nezávidím Vám Vaše rozhodování.  Bohužel musíte počítat s tím že cca půl roku budete bez ŘP ať budete či nebudete bojovat....s tím asi opravdu nikdo nic neudělá. Pokud prohrajete nebo nebudete bojovat budete další dva roky jezdit s damoklovým mečem nad hlavou díky 7 obdrženým bodům a takových cca 15000 bude v luftě, pokud vyhrajete budete moci ušetřených cca 15000 použít na dopravu během toho praktického zákazu, navíc se v případě úspěchu dá možná uvažovat i o náhradě škody - což by mohlo orgán nutit zbytečně řízení neprotahovat.

BTW - bodové konto máte momentálně čisté ?
IP zaznamenána

pu34

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #39 kdy: 30 Březen 2017, 11:36:53 »

ano mám 0 bodu nyni.....
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 329
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #40 kdy: 30 Březen 2017, 13:56:33 »

no alespoň že tak...
Pokud se rozhodnete bojovat, dobře si rozmyslete legendu, poučte toho druhého aby nevypovídal a vše řešil raději jen písemně,
- pokud budete tvrdit, že jste se napil až v autě po zastavení (protože třeba auto nejelo a vy jste tam nechtěl nechat aparaturu přes noc) popřemýšlejte jestli nemohou sehnat svědky ze zábavy, kteří vás viděli pít alkohol
- pokud budete hrát na to že Vás tam "někdo" přivezl tak buď někoho zajistit aby vypověděl "chcíplo to , kluci zůstali hlídat aparaturu a já zatím šel pro ....benzín např." a zároveň popřemýšlet jestli dokážou sehnat svědky, kteří Vás viděli odjíždět,
- nebo to hrát na "někdo" nás sem přivezl a my neřekneme kdo (taky ppřemýšlet  kdo Vás viděl odjíždět)
- taky se dá hrát na to řídil ten druhý (ten přece nedýchal) a ten na otázku jestli pil před jízdou odmítne odpověď

Mně tedy nejlépe obhajitelné přijde, že auto vám nejelo a vy jste zůstali hlídat a posilnili jste se několika panáky. Piva na zábavě byla nealkoholická a "panáka" jste měl z placatice v autě. Proto z Vás také alkohol táhnul - jinak by z Vás po tak dlouhé době jak je uvedeno v protokolu ani netahnout nic nemohlo...

Ale jak říkám - je nutno si to celé promyslet a pak jak se říká neuhnout ani o píď. Trestné to není.

Nicméně nemusíte to tam hned celé takto prezentovat, já bych si pro ten ŘP zašel s tím ať Vám ho vrátí protože jste prostě neřídil a to co je v protokolu je nedorozumnění...no a uvidíte jak se to vyvine dále.


IP zaznamenána

pu34

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #41 kdy: 30 Březen 2017, 14:38:42 »

stále o tom uvažuji jak to udělat.. sám to nedám bez nějaké právní pomoci (je to od 20 tis Kc za zastupování)  a nikdo neví jak by to dlouho probíhalo - případně má někdo zkušenost jak dlouho by to mohlo probíhat to celé? Např. úřad bude muset předvolat svědky a pod.... to se bude natahovat...jedině zkusit  nějak zda to napoprvé smetnou ze stolu.... a pokud nesmetnou je nejrychlejší cesta přijmout trest jaký dají (právě zase když je budu prudit tak se pak naštvou a dají treba  o mesíc dva více)
IP zaznamenána

mala.panda

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 301
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #42 kdy: 30 Březen 2017, 15:04:14 »

Řídil Váš kolega, ne Vy. Vinou poruchy/došel benzín došlo k zastavení vozidla. Sedadla jste si vyměnili když jste čekali na pomoc a to proto , že na místě řidiče/spolujezdce nefunguje správně posun sedadla a Vy/kolega jste větší/menší a aby se dobře pohodlně sedělo, prohodili jste se. Přece jen už byla noc tak proč se na chvíli v autě nenatáhnout. V žádném případě jste neřídil a je třeba kolegu přemluvit aby toto podpořil.

Pokud ho k tomu přemluvíte, jsem ochotný přijet teda na to správní řízení a pomoci na místě.
IP zaznamenána

pu34

 • Příspěvků: 19
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #43 kdy: 30 Březen 2017, 20:35:58 »

při kontrole motor bezel aby nebyla v aute zima....
IP zaznamenána

t4455

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 273
  • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #44 kdy: 30 Březen 2017, 20:49:12 »

To je úplně jedno, to že někdo chrápe v nastartovaným autě za volantem a je z něj cítit alkohol tak nedokazuje že s tím autem jel!

Chápu že jste asi stará škola která si myslí že když se bude chovat slušně a bude mluvit jen pravdu že si tím pomůže, na to už ale zapomeňte, zatloukat, zatloukat, zatloukat, to je to jediné co Vám může pomoct.
IP zaznamenána