30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Deadmut - ověření doručení - Verstorben  (Přečteno 8900 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« kdy: 17 Března 2017, 22:18:23 »

Zdravim,

anzto jsem udal deadmuta SO, napadlo me overit jak vlastne dorucuje AT posta a jak lustruji AT matriku. Jednomu z mojich zesnulych pratel jsem proto poslal doporucene psani na adresu, ktreou poradil RNG google, ale nutno podotknout, ze byla realna a ve stejnem meste, ve kterem probehlo rozlouceni s mym drahym pritelem (budiz mu zeme lehka).

K memu udivu se nevratila obalka oznacena VERSTORBEN jak jsem ocekaval a jak zde spousta lidi psala, ale bylo na ni zaskrtnuto Nicht behoben.

Ma nekdo s timto zkusenost, jedna se o slendrian  AT postaka nebo neco jineho?

Diky za kazdy postreh!



« Poslední změna: 17 Března 2017, 22:24:41 od Thom@s »
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2017, 00:16:45 »

Napadají mě dvě možnosti
1)trefit živého jmenovce
2) trefit na pošťáka šlendriána

Každopádně po vrácení dopisu bez verstorben a překlepení na sprdel by mělo stačit předložení parte chudáka nebožtíka k jeho zastavení


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2017, 00:25:06 »

Ziveho jmenovce? Na parte je datum narozeni a druha Gabi se stejnym datem narozeni je dle meho nesmysl.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2017, 08:05:27 »

Podle mě pošťák zjistí, že adresát je mtrvtý, pouze tak, že mu to na té doručovací adrese někdo sdělí. Nic v registru nelustruje, stejně jako u nás, nemá na to oprávnění. Šlendrián pošťáka bych vyloučil.
A pokud si adresát nevyzvedne zásilku, tak pošta zaškrtne "nevyžádaná" a zásilka se vrací zpět. ("Neznámý" může být nezaškrtnuto z toho důvodu, že na uvedené adrese je jeho jméno stále na zvonku/na schránce.)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2017, 08:17:44 »

Já vždy dám reálné jméno s datem narození, adresa náhodně vybraná na mapách a vrátí se vždy s Verstorben. Takže to nějak určitě lustrují.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #5 kdy: 20 Března 2017, 09:54:23 »

Mrkef: Presne, muj postup byl stejny. Jen se asi jinak chovaji k obalce s pruhem a jinak k doporucenemu psani. Asi.

« Poslední změna: 20 Března 2017, 09:57:45 od Thom@s »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2017, 08:11:51 »


Každopádně po vrácení dopisu bez verstorben a překlepení na sprdel by mělo stačit předložení parte chudáka nebožtíka k jeho zastavení


Sent from my iPhone using Tapatalk


Jaky je postup po obdrzeni sprdelnim prikazu? Do 8mi dnu podat odpor, to je jasny, ale kdy servirovat parte? Pridat ho k odporu a uvest , ze je deadmut zesnuly rovnou do odporu? Nebo bude jeste sance behem Sprdele?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2017, 08:19:49 »

Bohatě stačí poslat po výzvě k výjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2017, 19:38:17 »

Bohatě stačí poslat po výzvě k výjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.

Tak me napada, kdyz jsem po Sprdelnim prikazu o ulozeni pokuty nahledl do spisu, poslou jeste tu vyzvu k vyjadreni k podkladum nebo rovnou rozhodnou? Je to pro me dulezite kvuli nacasovani toho parte.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #9 kdy: 17 Května 2017, 19:41:24 »

vyzvu museji poslat, protoze nemuzete vedet ze uz maji vse a mate se vyjadrit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #10 kdy: 22 Května 2017, 11:16:28 »

Dle SprŘ.

Dnešní obvyklá praxe je taková, že na výzvu k dostavení se na ÚJ napíšou někam dozadu canc o tom, že po jednání budete mít možnost se vyjádřit k podkladům etc. Krom toho že to je samozřejmě podjatost tak ovšem i když se na to zeptáte na místě a na to vám navykládají nějaký hovna ze kterých je patrně patrno, že tato formulka je určena hlavně pro vohnouty a vy když víte vo co go, tak je přece jasný, že se to nepoužije…ve finále mám zatím 100% úspěšnost toho, že se na výzvu k seznámení s podklady vyserou a pošlou rovnou rozhodnutí.

Pro vás samozřejmě krásná odvolačka, horší je, když to dostane na kraji někdo ze známých čuráků, kteří to podrží s přesvědčením, že k soudu nepůjdete…no, holt budete muset. Takže je to taková dvousečná zbraň, kdo chce mít jistotu, vezme si na ÚJ lhůtu k písemnému vyjádření a pošle tam parte už s tím…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2017, 21:01:01 »

Dle SprŘ.

Dnešní obvyklá praxe je taková, že na výzvu k dostavení se na ÚJ napíšou někam dozadu canc o tom, že po jednání budete mít možnost se vyjádřit k podkladům etc. Krom toho že to je samozřejmě podjatost tak ovšem i když se na to zeptáte na místě a na to vám navykládají nějaký hovna ze kterých je patrně patrno, že tato formulka je určena hlavně pro vohnouty a vy když víte vo co go, tak je přece jasný, že se to nepoužije…ve finále mám zatím 100% úspěšnost toho, že se na výzvu k seznámení s podklady vyserou a pošlou rovnou rozhodnutí.

Pro vás samozřejmě krásná odvolačka, horší je, když to dostane na kraji někdo ze známých čuráků, kteří to podrží s přesvědčením, že k soudu nepůjdete…no, holt budete muset. Takže je to taková dvousečná zbraň, kdo chce mít jistotu, vezme si na ÚJ lhůtu k písemnému vyjádření a pošle tam parte už s tím…

Jestli to dobře chápu tak po Sprdelním příkazu o uložení pokuty a následném odporu mám čekat výzvu k ÚJ a po ní rovnou rozhodnutí.

Na ÚJ se dostavím, oznámím, že nebudu nic sdělovat a k ničemu se vyjadřovat, pouze nahlédnu do spisu a budu chtít lhůtu k písemnému vyjádření k podkladům pro rozhodnutí. Je to tak správně? Na co se vlastně na tom ÚJ budou ptát?

Nešlo by na výzvu k ÚJ reagovat dopisem, kde pošlu parte a sdělím, že na ÚJ se nedostavím, protože se vyjádřím písemně a uvedu, že mezitím se mi doneslo, že z Helmuta je Totmut? Proč je dobré to parte nenaservírovat dříve, třeba během ÚJ a riskovat nutnost soudu?
« Poslední změna: 22 Května 2017, 21:02:45 od Thom@s »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #12 kdy: 22 Května 2017, 21:03:41 »

Pokud se nepletu, tak SO v případě sprdele nemusí ÚJ nařizovat.

edit: Více zde.
« Poslední změna: 22 Května 2017, 21:08:54 od Číkus »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #13 kdy: 22 Května 2017, 21:09:12 »

Požadujete výzvu k písemnému vyjádření se k ústnímu řízení. Nevim teď jestli je Orgán povinen ji dát, většinou vyhoví všichni. Po obdržení vyjádření by správně měl všechno sesumarizovat a vyzvat k nahlédnutí do podkladů před vydáním rozhodnutí.

Zatím se mi to ještě nestalo, po odeslání vyjádření k ÚJ vždycky přišlo rovnou rozhodnutí. Využívají IMHO nezákonného slučování dvou různých úkonů (ÚJ a seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí, což je navíc očividně podjatost, protože tím říkají, že už mají rozhodnuto v momentě, kdy posílají předvolání na ÚJ). Se podívejte na výzvu, beztak to tam někde na konci bude.

Ale je fakt, že toto jsou poznatky z klasickýho správka, SPRDEL nedělám.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #14 kdy: 22 Května 2017, 21:20:19 »

Požadujete výzvu k písemnému vyjádření se k ústnímu řízení. Nevim teď jestli je Orgán povinen ji dát, většinou vyhoví všichni. Po obdržení vyjádření by správně měl všechno sesumarizovat a vyzvat k nahlédnutí do podkladů před vydáním rozhodnutí.

Zatím se mi to ještě nestalo, po odeslání vyjádření k ÚJ vždycky přišlo rovnou rozhodnutí. Využívají IMHO nezákonného slučování dvou různých úkonů (ÚJ a seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí, což je navíc očividně podjatost, protože tím říkají, že už mají rozhodnuto v momentě, kdy posílají předvolání na ÚJ). Se podívejte na výzvu, beztak to tam někde na konci bude.

Ale je fakt, že toto jsou poznatky z klasickýho správka, SPRDEL nedělám.

Psal jsem, že mám zatím podán odpor a žádná výzva zatím nepřišla. Vše oč mi jde je, kdy a jak poslat parte abych nepropásl vhodný okamžik. Až něco přijde tak to sem hodím a budu rád, za jakýkoliv postřeh, či os. zk. Díky
IP zaznamenána