30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel  (Přečteno 8205 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
[?] Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« kdy: 03 Března 2017, 18:46:59 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit, jak postupovat v případě, s nímž jsem se ještě nesetkal...:

1) 15.11.2016 - Údajný přestupek velmi blízké osoby - (automat.prostredek - ramet 10 v budce) 62kmh v 50km.
2) Na výzvu (z 8.12.) napráskán Helmut (20.12).
3) Po obeslání Helmuta (do schránky 25.1.2017) se tento přiznal (27.1.2017).
4 ) 10.2.2017 Úřad zahájil sprdel s provozovatelem, doručeno tento týden do schránky, předvolání na toto pondělí 6.3.2017.

Spis bohužel nemám, úřad ignoroval žádost podle 106 i přes odovolání, kraj to podržel, i když žádal "cizí" člověk, který s případem nemá (zatím) nic společného.

Moje domněnka je, že úřad identifikoval provozovatele (např. podle fcb), a jistý si svým postupem zahájil sprdel, nic jiného mě nenapadá, proč by měl ignorovat Helmuta. Jak teď postupovat? Pujdu tam ted provozovatele zastupovat, mam v planu prostudovat a ofotit spis, nevyjadrit se s tim, že si ponecham lhutu na pisemne vyjadreni a eventualne doplneni dukazu. Muzete mi zatim poradit nekdo neco chytrejsiho? Napr jak urad vmanipulovat do nejakeho projevu zaujatosti apod.?

diky xmartjan
« Poslední změna: 03 Března 2017, 18:57:33 od xmartjan »
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2017, 18:56:42 »

predvolani - misto helmuta blize neustanoveny ridic
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2017, 18:59:58 »

Jak teď postupovat? Pujdu tam ted provozovatele zastupovat, mam v planu prostudovat a ofotit spis, nevyjadrit se s tim, že si ponecham lhutu na pisemne vyjadreni a eventualne doplneni dukazu. Muzete mi zatim poradit nekdo neco chytrejsiho?

Tenhle postup je správně.
Až budeme vědět co mají ve spisu, tak se zvolí vhodná strategie.
Nic chytřejšího není v současné situaci potřeba vymýšlet. 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2017, 19:07:38 »

Ještě maličkost.
Pokud by trvali na tom, že budou vydávat rozhodnutí rovnou a odmítali by poskytnout lhůtu na vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí, tak je vhodné rovnou do protokolu o ústním jednání namítat podjatost celého úřadu.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2017, 19:20:06 »

Na tom předvolání píšou, že mi dají 5 dnů na vyjadreni/doplneni. Hodlam pozadat o prodlouzeni lhuty kvuli velmi, ale velmi obsahlemu vyjadreni na 14 dni.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2017, 06:50:18 »

Tak to je v pohodě, patrně přistoupí na nějaký kompromis.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2017, 09:41:48 »

Prikladam to nejdulezitejsi ze spisu, prosim o radu, co dal, eventualne bych pozadal o prevedeni do neverejne casti. Helmut se priznal, urad ignoruje a zahajuje sprdel. Navic mi urednik tvrdil, ze ma plna moc na jednani byla nedostatecna a jednani probehlo beze mne a tim padem i bez provozovatele.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2017, 09:44:10 »

jeste prikladam cely anonymizovany spis, kdyby se chtel nekdo podivat.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2017, 11:07:34 »

Můj dotaz zní: má teď smysl z pohledu provozovatele se k tomu vyjadřovat, anebo mám s argumenty typu nesprávného úředního postupu počkat až do odvolání? Co byste kdo zvolili?
IP zaznamenána

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2017, 18:14:30 »

Nejak se v tom nevyznám, tady píšeš v mužském rodě a ve spise je uváděna paní ? Jinak ano, zdá se, že osobu nekontaktovali, odvoláváš se s těmito důvody k nadřízenému SO. Jinak právě mám skoro stejný případ a čekám na vyjádření nadřízeného SO, taky řidič nebyl kontaktovan
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 190
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #10 kdy: 07 Března 2017, 19:03:50 »

Ramer 10:
tusim ze nedodrzeli soudruzi navod k obsluze:
- uhel k merenemu vozidlu
- orientaci vozidla a radaru
- vzdalenost D
- vozidlo nemeli ve smeru jizdy vozidla, ale kolmo (viz obrazek LEFT - smer otoceni kamery)

strana 11-12, 65 http://pomahat-chranit.com/wp-content/uploads/2015/04/Navod_RAMER10.pdf
dle meho mereni nevyhovuje navodu = neplatne, nazdar

ted je otazka, jakou zvolit strategii:
- vyslech zedniku a  zpochybneni, ze tomu vubec rozumi,  i kdyz na to maji papir (patrne na hlavu)
- poslat do prd* urednika co to dela, protoze tomu evidentne nerozumi(asi jako US) - nechapu, jak muze vyhodnocovat dukazy (podal bych na nej  stiznost pro neschopnost vykonavat zadane ukoly, protoze nevyhodnotil elementarni veci ve spisu)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #11 kdy: 07 Března 2017, 20:41:57 »

A taky požádat, aby úřad vyslechl svědka měření Radara Admina ;D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #12 kdy: 07 Března 2017, 22:10:12 »

Rozumím tomu správně, že úřad odložil přesto, že se řidička sama doznala a tedy neměl co překlápět na SPRDEL a měl projednat přestupek? No to je ale moz hezké! :)
A dále — v protokolu měření se píše sice mateřská školka, nicméně auto jede na druhé straně silnice, kde je chodník oddělen od silnice příkopem s potokem, takže dle mého názoru by Helmutka neměla nikoho ohrozit.
Jinak jak už se zde objevilo, ten výslech pánů Administratora a Radar Admina bych rozhodně požadoval, stejně tak jejich pověření (a proškolení)… :-)
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2017, 09:44:33 »

Potřeboval bych poradit, jak co nejlépe sestavit odvolání. Nejsem v tom zběhlý a času není moc (do konce týdne). Budu rád za každou přínosnou radu/odkaz. Mmchd, měl bych k tomu dva dotazy:
a) lze podat blanketní odvolání a doplnit ho kvůli obsáhlosti později?
b) je teď ten správný čas přidat do spisu návod k obsluze radaru svépomocí a vyzdvihnout nedodržení návodu k obsluze nebo je lepší s tím ještě počkat, např. k soudu?

Shrnutí pokračování sprdele:
1) poslal jsem vyjádření a žádal provést důkazy návodem k obsluze a výsledchy svědků - vše zamítnuto (viz zdůvodnění v rozhodnutí)
2) přidána fotka do spisu s nějakou debilní mřížkou, která podle mě nic nedokazuje z pohledu SO
3) proběhlo ústní jednání bez přítomnosti
4) rozhodnutí vinen pokuta 1700kč + 1000kč náklady

Z mého pohledu je nejvíce tristní, že úřad má řidiče, který se k přestupku přiznal, i když argumentuje tím, že není jasné, o jaký přestupek mělo jít. Spárování je podle mne naprosto zřejmé z č.j. a spisové značky, ke které jim Helmutka píše. Hodlám využít všech možností a znalostí, peníze nehrají roli a klidně to poženu i k soudu, jen bych nerad někde udělal nějakou chybu, přeci jen se teprve učím...
« Poslední změna: 09 Června 2017, 07:09:56 od xmartjan »
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Úřad ignoruje přiznání Helmuta a zahajuje sprdel
« Odpověď #14 kdy: 07 Června 2017, 00:34:28 »

nešlo by hrát taky na to, že není vůbec jasné kdo měřil a nastavil, zapnul apod. radar, když je tam výchozí nastavení (admin, radar) ? to pak mohl klidně dělat někdo, kdo není proškolen k ovládání a měření by bylo neplatné? ale nevím, vařím z vody, zkušenejší poradí... v návodu je napsané, že další uživatelé si musí zvolit přihlašovací údaje, aby bylo možné jasně identifikovat, kdo měří.. administrátor počítám bude nějaký náčelník, který tam může právě přidávat ty šašky..
IP zaznamenána
In dubio pro reo