30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Změřen, zastaven, ztotožněn  (Přečteno 9463 krát)

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Změřen, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #15 kdy: 05 Srpna 2017, 21:58:10 »

Update:

1. Odvolání proti rozhodnutí o neposlání spisu podle 106 zamítnuto krajem (červen 2017). Deset stran textu, poměrně hustě popsaných, vyjádřeno ke všem uvedeným rozsudkům NSS, nálezu ÚS, atd.; nevypadá to, že byl moc prostor pro copypastování, spíš si s tím dal někdo opravdu práci, hehe. Ne že bych s názory odvolacího orgánu souhlasil, ale co, je to jen tahanice o spis. :-)

2. Odvolání proti usnesení, které stanovovalo lhůtu k doplnění odvolání proti rozhodnutí (viz bod 1), zamítnuto krajem (červen 2017). Čtyři strany textu. Tady byl dle mého názoru úřad velmi kreativní. Odvolání bylo blanketní, kromě toho jsem posílal ještě samostatnou žádost podle § 39 odst. 2 SprŘ o prodloužení lhůty k doplnění podaného odvolání.

Citace
Toto odvolání bylo opět blanketní a neobsahovalo žádné údaje o tom, v jakém rozsahu je usnesení napadáno, ani v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost usnesení, a zároveň jeho prostřednictvím odvolatel sdělil, že odvolací důvody sdělí písemně ve lhůtě, kterou mu správní orgán stanoví v souladu se správním řádem. Zároveň s tímto odvoláním podal odvolatel také Žádost o prodloužení lhůty k doplnění podaného odvolání, kde uvedl důvody pro stanovení delší lhůty pro doplnění jeho odvolání, a to alespoň patnáctidenní. Toto podání posoudil orgán I. stupně bez ohledu na označení dle § 37 odst. 1 správního řádu podle skutečného obsahu jako odvolací důvody proti napadenému usnesení.

Jaký máte názor na takové sloučení? Je to v pořádku? Mně se takový postup nelíbí, ale netroufám si zde správnost postupu objektivně posoudit.

3. Vyrozumění o zastavení věci (doručení srpen 2017, ale vydání červen 2017).

Citace
Tímto Vám sdělujeme, že řízení, které proti Vám bylo vedeno pro přestupek [...] bylo dle ustanovení § 76 odst. 1 písm f) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, zastaveno, neboť odpovědnost za přestupek zanikla.

Časová osa pro lepší přehled:

- 04/2016: změření a buzerace,
- 02/2017: příkaz (vinen),
- 03/2017: odpor, žádost o spis,
- 03/2017: rozhodnutí - žádost o spis zamítnuta,
- 04/2017: odvolání proti rozhodnutí (blanketní),
- 05/2017: usnesení (stanovení lhůty k doplnění odvolání),
- 05/2017: doplnění odvolání proti rozhodnutí + odvolání proti usnesení (blanketní) + žádost o prodloužení lhůty,
- 06/2017: zamítnutí odvolání proti rozhodnutí, zamítnutí odvolání proti usnesení sloučeného s žádostí o prodloužení lhůty,
- 08/2017: vyrozumění o zastavení řízení (datované ke konci června 2017).

Škoda, těšil jsem se na ústní jednání, rozporování důkazů, výslech svědků... Ale tak aspoň jedna věc z aktuálně rozjetých je z krku.

Děkuji všem za rady a připomínky. Možno přesunout do vyřešených případů.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Změřen, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #16 kdy: 05 Srpna 2017, 22:36:00 »

Já měl za to, že zánik odpovědnosti za přestupek by měl nastat až v únoru 2018 (pokud by byl orgán nadále pasivní), nebo nejpozději v dubnu 2018 (podle PřesZ platného v době spáchání).
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Změřen, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #17 kdy: 06 Srpna 2017, 09:30:20 »

Číkus> Taky je mi to divné. Leda to "výročí" od doby, kdy se orgán o podezření ze spáchání přestupku dozvěděl (kdy to fízlové nabonzovali úřadu). No, asi se ještě někdy stavím podívat se na spis.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Změřen, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #18 kdy: 09 Srpna 2017, 16:10:34 »

Chápu to stejně jako pan Číkus.
Do konce února 2018, jako do roka od doručení příkazu, bych rozhodně držel hubu a krok.

Tohle vyrozumění ozastavení řízení je jejich písemná kapitulace, ale rozhodně to nemuseli udělat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Změřen, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #19 kdy: 10 Srpna 2017, 12:38:18 »

Já si myslím, že držet hubu a krok netřeba. Orgán řízení zastavil a znova jej už otevřít nemůže.
IP zaznamenána