30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování na zeleni - bývalý majitel vozu  (Přečteno 5096 krát)

Přemysl

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Parkování na zeleni - bývalý majitel vozu
« kdy: 16 Ledna 2014, 21:06:34 »

Přišel mi od MP níže uvedený dopis týkající se parkování na zeleni.
Vtip je v tom, že uvedená SPZ byla na vozidle, které jsem prodal v květnu 2012, tedy již v době údajného přestupku nejsem majitelem. Auto jsem tehdy osobně neodhlašoval, pouze novému majiteli podepsal plnou moc s tím, že si to zařídí. Jestli to udělal, pravda, nevím. Podle ČKP to vypadá, že povinné ručení si ale sjednal.

Přemýšlím
- jestli na žádost o dostavení se nereagovat.
- jestli stačí odepsat, že se vyjadřuji v tom smyslu, že nejsem majitelem vozu s uvedenou SPZ.
- o nějaké taškařici, která by vyjádřila mé pohrdání nad tím, že se za peníze daňových poplatníků vůbec řeší taková hovadina.

Chodit se mi tam moc nechce čistě jen pro tu ztrátu času.
Mám dojem, že za nepřepsání na nového majitele mi žádný postih nehrozí. Stejně tak v případě, že mám kupní smlouvu dokládající prodej novému majiteli, nejsem odpovědný za přestupky s ním spáchané.

autoweb.cz: "Údaje v registru vozidel jsou pouze evidenční a nejsou s nimi spojeny žádné věcně-právní důsledky. Kdo je tedy vlastníkem vozidla, určuje smlouva a její podmínky a nikoli zápis v registru vozidel nebo technickém průkazu. Pro původního vlastníka tedy z takového zápisu neplynou konkrétní povinnosti např. v podobě povinnosti mít sjednáno povinné ručení nebo odpovědnost za to, co se děje s vozidlem apod., v danou chvíli totiž po prodeji už není ani vlastníkem nebo provozovatelem vozidla."

Jaký mám zvolit postup, abych byl z obliga a zároveň nějak extra nepomáhal represivním orgánům?


IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na zeleni - bývalý majitel vozu
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2014, 08:49:36 »

V první fázi bych se na ně vysral a nijak nereagoval. Je možné, že tím to skončí.

Pokud ne a pokračovalo by to, bude stačit, když předložením kupní smlouvy prokážete, že jste v dané době už nebyl vlastníkem vozidla.
IP zaznamenána