30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nemocnice Hořovice  (Přečteno 3833 krát)

Mr. I.

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Nemocnice Hořovice
« kdy: 23 Února 2017, 22:10:40 »

Pěkný večer přeji,
přestože mám nastudováno FSM, tak vůbec nevím, co teď čekat. Proto Vás prosím o radu...
Nejdříve článek od radničního PR, který uvede situaci: http://berounsky.denik.cz/zpravy_region/nove-parkoviste-u-nemocnice-prodrazi-stavba-operne-zdi-20150629.html
Tady mapa, abyste se mohli rozhlédnout https://mapy.cz/zakladni?x=13.9148893&y=49.8410292&z=17&pano=1&pid=43298938&yaw=0.893&fov=1.257&pitch=0.314&source=stre&id=77853

A teď k popisu případu - při odvozu osoby blízké do nemocnice zaparkoval řidič své auto před nemocnicí zhruba dle obrázku v příloze (čumákem ve směru fotky). Auto nijak nikomu nepřekáželo, pouze stálo jedním kolem na žluté čáře. Obvinění od MP je trojí: parkování na žluté čáře, v protisměru a v křižovatce. Nikde jinde nebylo místo a jelikož když někoho vezete do nemocnice, ne pokaždé je možné ho vykopnout ze dveří, popřípadě ho táhnout někde dva kilometry pěšky (není to výmluva, nešlo to. Je možné dokázat i lékařskou zprávou, ale tomu bych se rád vyhnul - přeci jenom to je dost osobní věc).
Parkování ani nebylo dlouhé, pouze dostat nemocného člověka tam, kde mu pomůžou a u toho nikoho dalšího neohrozit ani neomezit (průjezd byl široký i pro tank). Navíc pokud jim to auto překáží v provozu, tak ho snad mají odtáhnout a ne čekat na řidiče, až se vrátí z nemocnice... Bohužel tam MP údajně stojí prakticky celou svoji směnu a nic jiného ani dělat nepotřebují.

Podání vysvětlení proběhlo stylem, že žádné peníze nebudou a že by se měli stydět. Šlo to rovnou do SŘ, které je nyní na řadě.
Otázka tedy zní, jakým způsobem to obhájit. Je možné se odvolávat na nebohého nemocného a hájit se tím, že domnělý přestupek je bagatelní ve srovnání se zdravím člověka?
Navíc bylo stání pouze po nezbytně nutnou dobu - je možné v tomto případě použít termín "zastavení", jelikož nemocný by se bez pomoci řidiče do nemocnice sám nedostal? Nemůžu mu věci vyhodit na chodník, když sám nemůže chodit. Tím pádem je to doba nezbytná k vystoupení nebo vyložení nákladu, nebo není?
A není někde, kurnik, nějaký morální kodex, kterým by se měli řídit?
« Poslední změna: 23 Února 2017, 22:16:34 od Mr. I. »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nemocnice Hořovice
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2017, 23:10:27 »

V podstatě jste si odpověděl sám. Nemusíte se odvolávat na nějaký morální kodex, ale stačí Vám ustanovení přestupkového zákona, též se tomu říká krajní nouze § 2 odst. 2 písm. b) zákona č. 200/1990 Sb.. Připravte se na to, že SO může chtít nějakou lékařskou zprávu či snad výpis ze zdravotní dokumentace a bude mít nejapné dotazy ražení Proč jste nezavolal sanitku?. Toliko právně-technická podstata jednání, majícího formální znaky přestupku, přesto však přestupkem není.
Jak k tomu takticky přistoupit v tomto stavu věcí těžko říci, záleží na tom, co SO provede za úkon, v úvahu (vedle vyhnití v šuplíku) připadá v úvahu:
- podání vysvětlení,
- příkaz,
- předvolání k ÚJ.
Až něco dojde, ozvěte se. Zatím klídek.

Pozn: co může SO oprávněně požadovat ze zdravotní dokumentace v rámci prokazování KN netuším, k tomu se bude muset - až to bude aktuální - vyjádřit někdo právně zdatný, což já rozhodně nejsem.
« Poslední změna: 23 Února 2017, 23:22:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nemocnice Hořovice
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2017, 10:16:02 »

Stejně všechno nedokážete - například že jste tu osobu vezl vy a ne třeba strejda, který zaparkoval o kus dál a vy jste si tam jen zajet cvičně zaparkovat.
V zásadě by do začátku mělo stačit jen tvrzení podložené papírem z nemocnice, že dne XY byl přijat Pepa Novák. Pokud bude chtít SO chtít něco dalšího, měl by k tomu vyzvat a odůvodnit to.

Já třeba pořád ještě čekám na Sprdel z Dobříše, kdy jim předhodím jejich vlastní evidenci obyvatel, že toho a toho dne se narodil nový človíček a i mozkovým myšlením lze zjistit, že den údajného přestupku a den narození se nápadně shodují. Že sice nejsem schopen doložit, že jsem nejel například na výlet na Karlštejn, nicméně že se velmi těším na to, jak se s tím správní orgán vypořádá, pokud mě bude chtít uznat vinným.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nemocnice Hořovice
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2017, 11:56:03 »

Před pěti lety jsem řešil sám něco podobného - zajel jsem si v Praze do Nemocnice na Františku a zaparkoval ve vedlejší ulici na modré, protože jinde na parkovišti nebylo místo. Odtáhli mě na odstavné parkoviště, které je naštěstí kousek. Musel jsem zaplatit odtah aby mi vůbec vydali auto, ale obratem jsem napsal dopis na MP, že jsem tam byl nuce zaparkovat v krajní nouzi, posal jsem HLP o tom, jak jsem po cestě málem umíral a nezbylo než zaparkovat na modré a doložil jsem jim to lékařským potvrzením z tohoto dne dostatečně promazaným, aby se nemohli vrtat v diagnóze. Městapo mi peníze vrátilo složenkou.

Tedy je potřeba mít písemné doklady v pořádku a zkusit to přes krajní nouzi.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nemocnice Hořovice
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2017, 13:06:27 »

Obvinění od MP je trojí: parkování na žluté čáře, v protisměru a v křižovatce.

To obvinění vyvolává otázky.. třebas otázku co strážník hulí..

stání v křižovatce je blbost..
Citace
tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru „T“ na protější straně vyúsťující pozemní komunikace

žlutá čára.. co přesně tam vidí??
Ta žlutá značka je V 12b:
Citace
Žluté zkřížené čáry
Značka vyznačuje plochu, na kterou nesmí řidič vjet, pokud je za touto plochou taková dopravní situace, že by byl nucen zastavit vozidlo na vyznačené ploše.

jestli se řidič vešel vedle značky tak tam stát může..

a je to legrační.. ta věta ani nezakazuje stání na té značce  ;D když by řidič chtěl provokovat tak může argumentovat že je zakázáno jen vjet na značku když nemůže pokračovat  :)
Ale asi to neprojde protože je jasné že smysl značky je aby se tam nestálo..
Ale možná by to stejně šlo použít jestli auto stálo vedle a značky se jen dotýkalo.. formálně stát na značce zakázané není a materiálně auto ten prostor neblokovalo..

stání v protisměru..
vzhledem k okolnostem se dá argumentovat že to bylo nutné protože nemocná osoba na místě spolujezdce potřebovala větší prostor na vystoupení.. a řidič pak nemohl přeparkovat protože musel tu osobu dopravit do nemocnice..
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Nemocnice Hořovice
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2017, 15:30:09 »

Před pěti lety jsem řešil sám něco podobného - zajel jsem si v Praze do Nemocnice na Františku a zaparkoval ve vedlejší ulici na modré, protože jinde na parkovišti nebylo místo. Odtáhli mě na odstavné parkoviště, které je naštěstí kousek. Musel jsem zaplatit odtah aby mi vůbec vydali auto, ale obratem jsem napsal dopis na MP, že jsem tam byl nuce zaparkovat v krajní nouzi, posal jsem HLP o tom, jak jsem po cestě málem umíral a nezbylo než zaparkovat na modré a doložil jsem jim to lékařským potvrzením z tohoto dne dostatečně promazaným, aby se nemohli vrtat v diagnóze. Městapo mi peníze vrátilo složenkou.

Tedy je potřeba mít písemné doklady v pořádku a zkusit to přes krajní nouzi.
Zajimave ze to MP vratila, se mnou se po odtahu odmitli bavit, ze se jich to netyka at se obratim na spravce komunikace. Pravda bylo to v jinem meste.
IP zaznamenána

Mr. I.

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nemocnice Hořovice
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2017, 02:23:16 »

Díky za rady, cítím se klidnější. Vím, že čistě logicky tahám za delší konec provazu, nicméně hrajeme na jejich hřišti a za ně hraje i rozhodčí - to mě znervozňuje nejvíc.
Díky všem za nasměrování :-)
IP zaznamenána