30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na chodníku + řešení na dálku  (Přečteno 13827 krát)

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Parkování na chodníku + řešení na dálku
« kdy: 09 Ledna 2014, 18:24:51 »

Ahoj,
pročetl jsem si tu pár případů a návody, ale přesto bych se rád ujistil:

Dostal jsem výzvu SPRDEL za §53, tj. stání na chodníku - pokud to chápu dobře, tak na to SPRDEL aplikovat nemají.
Doporučené řešení je neplatit.
Když se to pak nějak vyvrbí a budou např. chtít podat vysvětlení, pošlu je do ..., a to lze učinit na dálku, dopisem.

Hrozí pak (někdy, v další fázi, pokud by to nenechali být), že tam fyzicky budu muset? Ono je to přes 1/2 republiky a upřímně, to bych fakt nerad.

Předem díky za potvrzení správnosti mých úvah.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2014, 20:26:59 »

Nehrozí, ale u případného soudu je dobré být přítomen (v případě, že se rozhodne nařídit jednání). Je samozřejmě nutné argumentovat proč se neúčastníte - něco jako využívám svého práva vyloženého Ústavním soudem v nálezu ze dne 18.2.2010 sp. zn. I. ÚS 1849/08 a ústního jednání ve věcech projednávaných pod sp. zn. XXX nařízeného na den YY se nezúčastním.
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2014, 19:16:43 »

Update:

Tak úřad samozřejmě SPRDEL aplikoval i na §53 odst. 2 zák. 361/2000 a nyní mi, jako majiteli, přišel příkaz, proti kterému podávám odpor (bez udání důvodu).
Jsem zvědav jak budou postupovat dál ve správním řízení.

Nicméně vzhledem k tomu jak rychle reagují (často skutečně obratem) je zřejmé, že na malých městech mají na tyto hovadiny dost času (na rozdíl třeba od Prahy).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2014, 21:53:10 »

Jsem zvědav jak budou postupovat dál ve správním řízení.
Zřejmě Vám pouze přijde vyrozumění o možnosti seznámit se tehdy a tehdy se spisem. Pak to budou chtít rozhodnout.
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2014, 22:58:39 »

Aha. Nějaké doporučení, jak potom postupovat?
díky
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2014, 23:07:32 »

Tam už se toho moc dělat nedá. Já tam standardně těsně před seznámením se spisem házím námitku podjatosti celého správního orgánu, čímž se vydání rozhodnutí o něco odsune (nebo to rozhodnou navzdory vznesené námitce podjatosti = nezákonně). Z obstrukčního hlediska se dá praktikovat i zmocněnec v Tuvalu apod., ale to jsou jen zdržovačky a pokud je prekluze daleko, samo o sobě to věc neřeší. Ve finále nezbývá, než rozhodnutí rozstřílet v odvolání.
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2014, 08:00:28 »

Tzn. jestli to dobře chápu, oni teď rovnou rozhodnou, o tom, že jsem dle SPRDEL vinen.
Moje možnost je pak podat odvolání a argumentovat (vlastně poprvé) tím, že na § použití chodníku by SPRDEL neměli použít, protože se nejedná o stání a zastavení.
A pak to buď akceptují nebo neakceptují a konec?
díky
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2014, 09:27:04 »

Přesně tak.
IP zaznamenána

shpadoinkle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #8 kdy: 30 Března 2014, 23:29:53 »

Zdravím,
chystám se řešit podobný přestupek dle §53 stejným způsobem. Smím se zeptat, jak úřad zareagoval na Vaši argumentaci o nemožnosti použití SPRDELe?
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #10 kdy: 28 Července 2014, 11:23:26 »

Dlouho jsem nedoplnil žádný update, zejména proto, že ono se nic neděje.

Poslal jsem odpor a od té doby mrtvo.

Druhá věc je, že jsem se mezitím přestěhoval (ale nahlásil na úřadě novou doručovací adresu), takže je otázkou zda mi něco nepřišlo na starou adresu (kde ovšem není schránka s mým jménem, zvonek, nic). Nevíte někdo, jestli úřad může použít fikci na adrese trvalého bydliště, pokud jsem jim nahlásil doručovací adresu?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #11 kdy: 28 Července 2014, 12:08:15 »

Nevíte někdo, jestli úřad může použít fikci na adrese trvalého bydliště, pokud jsem jim nahlásil doručovací adresu?

Udělat to sice může, ale nebude mít doručeno.
Pokud to udělá, tak se to velmi dobře napadá.
Má povinnost doučovat na doručovací adresu, pokud je v evidenci, nebo mu je sdělena účastníkem.
IP zaznamenána

SirTom

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #12 kdy: 28 Března 2015, 11:27:14 »

Ahoj,

tak nakonec velmi nemilá novinka:
Bez jakéhokoliv upozornění jsem právě zjistil, že z mého účtu odešly prachy. Příjemce je město se kterým jsem řešil tohle parkování a od odporu se neozvali.

Můžete mi někdo navést jak je tohle vůbec možné? To musel na mne někdo podat nějakou exekuci, aniž o tom vím?
Nějaké nápady co teď?

(zatím ani nemám detail od banky, prostě jsem to teď jen uviděl v e-bankovnictví)

díky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #13 kdy: 28 Března 2015, 17:07:11 »

Možné to je. Pokud doručovali na tu původní adresu, tak řízení dotáhli do konce přes fikci doručení a následně, po nezaplacení sankce, předali pohledávku k vymáhání. Při vymáhání se jde vždy jako první po účtu.

Nyní bych nastoupil na ten úřad a chtěl kopii spisu. Tam se uvidí, jak doručovali a co vlastně dělali. Současně bych si na evidenci obyvatel ověřil, zda tam mají jinou doručovací adresu a od kdy.
Pak se uvidí co dál.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku + řešení na dálku
« Odpověď #14 kdy: 28 Března 2015, 17:27:43 »

Pokud dobře počítám, tak nebyly doručeny nejméně dva dopisy - nařízení ústního jednání a rozhodnutí. Takže hádám, že doručovali blbě.
IP zaznamenána