30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SprDel – ústní jednání, vhodný postup  (Přečteno 4904 krát)

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« kdy: 20 Února 2017, 17:00:19 »

Zdar, hledal jsem na fóru, ale všude jsou kusé informace, tak mě napadlo založit samostatné vlákno pro takový rychlý manuál, jak postupovat na ústním jednání (má-li vůbec smysl tam chodit) v případě SprDel:

Jedná se o Prahu, automatizovaný systém, vozidlo řídil můj dobrý známý z Polska. Spis zatím nemám, prostuduji u ÚJ. Prý bylo zasláno uvedenému řidiči do schránky (nebylo), takže to ihned překlopili na SprDel a v příštím týdnu je nařízeno ÚJ. Nechci se omlouvat, chci se jít jednak pobavit a trochu potrénovat ÚJ. Jaký je nejlepší postup?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2017, 17:02:57 »

Za mě požadovat kopii spisu, vyžádat čas na prostudování a vyjádření, jinak jim neříkat vůbec nic.
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #2 kdy: 20 Února 2017, 17:38:37 »

Dva dotazy:

1) co v případě, že odmítnou poskytnout čas na prostudování a vyjádření?
2) a co věci jako např. námitka podjatosti – odůvodněná, popř. navrhovat důkazy, co chybí ve spise a nemá smysl tam rovnou třeba zanést něco, co chci doplnit do spisu, jako například podepsaný protokol o převzetí firemního auta Polákem?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2017, 18:02:30 »

Ad 1) Tak to bude pěkný bod do odvolání.

Ad 2) Námitky podjatosti, důkazy a podobně bych podal až později písemně, maximálně pouze zaprotokolovat chyby (např. chybějící seznam součástí spisu, číslování stránek).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2017, 18:06:04 »

stylR: Jednoduchý návod na ústní jednání není protože to záleží na procesní strategii..

1) co v případě, že odmítnou poskytnout čas na prostudování a vyjádření?

V tom případě chtějte to odmítnutí písemně.. z ústního jednání se stejně dělá protokol.. tak stačí do protokolu nechat dát "obviněný požádal o poskytnutí lhůty na seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a správní orgán mu odmítl lhůtu poskytnout"

To samé třebas když úřad sabotuje nahlížení do spisu.. "spis nedostanu.. dobře respektuji.. tak mi prosím jen dejte písemně že jsem se dostavil nahlížet a spis mi nebyl poskytnut".
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2017, 19:48:08 »

A všechno si od vstupu do budovy nahrávat na diktafon, ať máte takové odmítnutí jasně zdokumentované.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2017, 22:29:54 »

Pokud budete sbírat body do odvolání, doporučuji ofotografovat si spis, pokud něco není v pořádku. Já požádal o kopii a pak jsem si chvíli počkal, než paní všechno očíslovala. Jak ta byla vzteklá a ještě jsem jí při tom "pomáhal". Ale dala to. Ono mi to nevadilo, na nahrávce to mám a nakonec jsem stejně zvolil jinou strategii, příště už bych byl ale o něco zkušenější.
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:SprDel – ústní jednání, vhodný postup
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2017, 09:03:38 »

Super, díky za přehledné rady!
IP zaznamenána