30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc  (Přečteno 8676 krát)

bastama

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« kdy: 20 Února 2017, 09:15:10 »

Ahoj,

přišlo mi rozhodnutí z magistrátu. Samozřejmě o vině a chtějí po mě 2500Kč za parkování na chodníku.
Samozřejmě se chci odvolat na kraj, přesto, že to asi nebude mít výsledek, ale alespoň je zaměstnám..

Je zde někdo, kdo by mi byl schopen poradit co a jak udělat? Zatím se mi to moc nedařilo..

Rozhodnutí přikládá. Jakékoli další důkazi ze spisu přiložím když bude třeba.
jednalo se o stání přesně zde:
https://www.google.cz/maps/place/49%C2%B010'28.6%22N+16%C2%B033'28.2%22E/@49.174601,16.5572788,190m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d49.174601!4d16.557826?hl=cs

děkuji Martin
« Poslední změna: 20 Února 2017, 10:25:32 od bastama »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2017, 18:44:52 »

Pro radu bude potřeba kompletní spis. Kdy jste si tento dopis převzal aby už nebylo na odvolaní pozdě...
IP zaznamenána

bastama

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2017, 19:52:53 »

Oznámení jsem si vyzvedl 15.2.2017.

doplňuji spis.
Nejsem schopen pochopit, jak o tom jestli se jedná o chodník nebo ne může rozhodovat soukromá firma a úřad to může brát jako závaznou informaci... (BKOM)

Budu rád za každou pomoc. I kdyby to mělo jen zaměstnat další lidi na úřadech..

děkuji Martin
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2017, 10:20:46 »

Jeden bod odvolání může být že provozovatel udal ..byť neúplné.. údaje o řidiči a správní orgán se nijak nesnažil s nimi pracovat nebo zjistit zbytek..

jestli jsem správně pochopil ten spis
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2017, 10:26:22 »

Co jsem pochopil, tak udal řidiče měšťákům, ale už ne na odpustkovou výzvu. Takže je to trochu slabá karta, nicméně je hratelná, protože SO měl indicie, ale v 60 dnech nijak nekonal, přestože ve spisu to měl.

Postavil bych to tak, že řidič není povinen udávat opakovaně, pokud už jednou řidiče oznámil a ve spisu to je. Otázka je, jaké údaje o řidiči oznámil a jestli to pro identifikaci stačí. To nevíme.
IP zaznamenána

bastama

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2017, 10:33:54 »

Ahoj,

udal jsem jméno a adresu. Pak se ke mě dostalo, že to nestačí, že musím udat jeho identifikační údaje, aby s tím úřad neměl práci. Tudíž prý ideálně číslo OP nebo ŘP nebo minimálně rodné číslo....
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2017, 10:41:11 »

Ahoj,

udal jsem jméno a adresu. Pak se ke mě dostalo, že to nestačí, že musím udat jeho identifikační údaje, aby s tím úřad neměl práci. Tudíž prý ideálně číslo OP nebo ŘP nebo minimálně rodné číslo....
OP, RP, RC je nesmysl...
Pro identifikaci musi stacit jmeno, prijmeni, datum narozeni, adresa tr. bydliste.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

bastama

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2017, 10:42:24 »

tak to datum jsem určitě neudal..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2017, 10:42:54 »

Stačí datum narození - RČ byste ani neměl znát.

Nicméně pokud se na uvedené adrese nachází pouze jedna osoba daného jména, mělo by to stačit správnímu orgánu minimálně k tomu, aby poslal žádost o podání vysvětlení. Na tom bych to postavil.
Správní orgán ani nečetl celý protokol od MP a postupoval čistě mechanicky.
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #9 kdy: 24 Února 2017, 11:48:29 »

Obavam se ze toto je pripad, ktery krajsky urad jmk hrave podrzi. Je jedno kolik osob se na adrese nachazi, pro vyhledani osoby v registru je potreba znat nejmene 3 udaje (min. jmeno, prijmeni a dat. nar), jinak vyhledani v reg neni mozne, toto mam overene primo od cloveka, ktery dela v ICZ. A jak jiz NSS opakovane rekl, so nemusi provadet rozsahle kroky ke zjisteni totoznosti ridice. Pokud jste MP dal neuplne udaje, ti pak predali SO ktery vas vyzval ke sdeleni spravnych udaju, ktere jste nesdelil, tak asi bohuzel game over pokud tam neni nejake jine pochybeni. Brko neni soukroma firma, ale akciovka zrizena brnem, ktera je spravcem mistnich komunikaci v Brne.
IP zaznamenána

bastama

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #10 kdy: 24 Února 2017, 11:57:35 »

Chapu, ze je to asi prohrane. nicmene namitky vubec nezohlednili...  každopadně bych ty penize radši zaplatil komukoli jinymu, než úřadu. minimalně chci alespoň těm úřadům přidělat práci, aby měl někdo jinej šanci, že ho nestihnou...
IP zaznamenána

Promos

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #11 kdy: 09 Března 2017, 14:24:46 »

Asi mi už není pomoci, stran odvolání se ke krajskému úřadu, v podobné brněnské záležitosti?

Ve stručnosti: bez diskuze stání vozidla, jehož jsem provozovatelem, na chodníku, v Brně, v únoru 2015, na "výzvu" jsem uvedl řidiče, který posléze zemřel, nyní rozhodnutí-odůvodnění, část cituji:

"Podle ustanovení § 10 odst. 3 zákona o silničním provozu provozovatel vozidla zajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem.
Podle ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu právnická nebo fyzická osoba se dopustí správního deliktu tím, že jako provozovatel vozidla v rozporu s § 10 nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

Spis nemám k dispozici, MmB odmítl moji žádost o zaslání kompletní kopie do datové schránky (na to se dotazuju v jiném vlákně), ale předpokládám, že v něm asi nic napadnutelného nebude... Bohužel se mi to ze zahraničí špatně "ošéfovává", fyzicky do něj nakouknout nemůžu a I obtížně bych splnomocňoval nějakého známého k nahlédnutí...

Těch 2500 Kč mě samozřejmě bude mrzet, naštěstí nezruinuje, ale asi ani nedokážu už magistrátu nějak přisypat písek do soukolí....

Anyway díky za všechny jiné rady via FSM u předchozích dvou přestupků, nemluvení/odpor vždy došlo do prekluze. No tak jednou v nejhorším zaplatím...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #12 kdy: 09 Března 2017, 15:15:16 »

Spis nemám k dispozici, MmB odmítl moji žádost o zaslání kompletní kopie do datové schránky (na to se dotazuju v jiném vlákně), ale předpokládám, že v něm asi nic napadnutelného nebude...

To je problém protože obsah spisu je klíčový.. plná moc by asi šla vyřešit že ji pošlete nahlížeči a datovkou na úřad.. poslání datovkou má stejný efekt jako když by to bylo podepsané držitelem datovky..

jestli není čas tak by šlo podat blanketní odvolání s tím že důvody budou doplněny.. s odvoláním právě na to že úřad blokuje přístup ke spisu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:SprDel - chodnik - rozhodnutí -pomoc
« Odpověď #13 kdy: 09 Března 2017, 16:36:50 »

Přesně tak, oslovte některého z nahlížečů (on datovku mít nemusí),  vezměte jeho nacionále (jméno,příjmení,bydliště a datum narození - když přidáte i číslo OP bude to neprůstřelné), samozřejměVaše nacionále a číslo spisu a napište plnou moc k nahlížení a pořízení kopie spisu dle vzoru který najdete zde na fóru. Emailem to pošlete jemu a datovkou na úřad.
Současně pošlete také blanketní odvolání jak Vám radí 2M a uveďte že doplníte spis důvody do 14 dnů až budete moci nahlédnout do spisu.
Pokud na toto nebudou reagovat je to na IMHO jasně vyhraný soud.
« Poslední změna: 09 Března 2017, 16:39:30 od pk202 »
IP zaznamenána