30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)  (Přečteno 24654 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #15 kdy: 08 Února 2017, 21:56:08 »

Doložena byla po vydání rozhodnutí. Rozhodnutí je datováno ke dni, kdy jsem se  měl dostavit k ústnímu jednání, což bylo pondělí v době, kdy jsem byl v čekárně u doktora (a to jsem naštěstí už neměl horečky jak v sobotu). Samozřejmě jsem poslal omluvu s kopií neschopenky a žádost o určení jiného termínu. Podle sledování zásilek si to převzali v ten samý den, kdy odeslali to rozhodnutí.
Tak to je jasné, že o ní nevěděli.

ANo, doručeno bylo 28.1., kdy jsem si to na poště převzal. Právní moc to nabývá 15 dnem, což je tato neděle, ale počítám s tím, že jim to tam musí do pátku dojít, nebo stačí jen, když to bude odesláno? Mně to na to 13.2. nevychází, leden měl 31 dní.

Pokud vychází poslední den lhůty na sobotu, neděli ..(§ 40 odst. 1 písm. c) správního řádu, tak se posouvá na následující pracovní den, tedy v pondělí 13.2. a 14.2. je to v právní moci.

Doporučujete tedy napsat to blanketní odvolání? Nebyl by odkaz na vzor?

Ano. Vzorů je tu na foru dost, stačí hledat, případně opsat vzor na odpor a místo odpor napsat odvolání. A číkus už dal odkaz :)

Pokud konec lhůty vychází na neděli, stačí když bude v pondělí odesláno. Dobrý nástroj je kalkulačka.

Blanketní odvolání může vypadat třeba takto

Není v tomto případě zcela jedno, zda to odejde pozítří, v sobotu nebo v pondělí, pokud je teda datum převzetí dopisu takové, jak pirat2017 uvádí? Odesláním v pátek se nic nepokazí....

Ano je to jedno, ale znát určitá pravidla je zapotřebí. Člověk pak nemusí panikařit, že nemá čas.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #16 kdy: 08 Února 2017, 22:03:02 »

No tak snáď u tohoto prípadu stačí napísať odvolanie "nešoféroval som".
Ale celý ten prípad mi je divný, keby to bolo tak jednoduché tak by varianta Helmuth bola nepriestrelná, takto si stačí nabudúce vytvoriť vypožičiavaciu zmluvu s Helmuthom načarbať tam podpisy a udať ho, nalepiť meno na schránku, tomu sa to doručí fikciou a uznajú ho vinným a nemusí ani spolupracovať ani existovať.
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #17 kdy: 08 Února 2017, 22:14:57 »

Chlapi. Díky za super tipy. Teď tedy stojím před rozhodnutím poslat blanketní odvolání (s tím, že změním tón v poučení, to už nesedí mému stylu) a nebo rovnou napsat odvolání - neřídil jsem. Jenže problém je, že nevím zdali jsem řídil. Vím že si asi teď něco řeknete o naivním blbci, ale velmi nerad bych zažil trapas, kdy budu tvrdit že ne (chápu to tak, že v žádném případě neříkat, že pravdu - tedy, že si to nepamatuji?) a oni najednou odněkud vyloví fotku.

Tedy co myslíte na tento postup
1) Blanketní odvolání
2) Zajedu tam a udělám si fotokopii spisu
3) Poradím se s vámi co dál, ale pokud tam nebude fotka, tak půjdu směrem neřídil jsem

Je ten postup dle vašich znalostí OK a nebo?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #18 kdy: 08 Února 2017, 22:16:59 »

Ano, postup orgánu je jako vždy špatný ale trest je uložen  "správně".


Trest odpovídá tomu co je v zákoně, jen postup úřadu se mi nezdá. A jak lze spolehlivě prokázat, že tazatel vozidlo neřídil, na to se vůbec nepřihlíží? Nebo to stačí jen naprásknutí zaměstnavatele?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #19 kdy: 08 Února 2017, 22:18:28 »

pirat2017> To poučení tam nedávejte, to jsme jen chtěli "kopnout do mrtvoly", jednalo se o odvolání proti rozhodnutí o zastavení řízení kvůli promlčení.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #20 kdy: 08 Února 2017, 22:20:41 »

Všichni víme že jste neřídil, fotka nějaká bude ale tu neřešte, nechoďte osobně na úřad a vše řešte poštou nebo někoho požádejte aby Vám skočil pro spis přes síť nahlížečů.
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #21 kdy: 08 Února 2017, 22:24:38 »

čikus:

mám ještě jedno dilema u toho blanketního odvolání

"K rukám: "

Z rozhodnutí jsem to vyškrtal, ale v hlavičce je, že "Vyřizuje:" osoba A, píše mi to vedoucí odboru, osoba B a podepsaná je "Z pověření" osoba C.

Které z těchto osob to mám dát "k rukám"?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #22 kdy: 08 Února 2017, 22:31:42 »

K rukám nikomu, to je údaj navíc a je velmi netaktické jakoukoli písemnost na úřad někomu osobně adresovat, může a bývá to zneužito proti adresátovi. Je to určeno úřadu, oni si to přeberou sami.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #23 kdy: 08 Února 2017, 22:32:52 »

Pošlete to normálně na úřad který rozhodnutí vydal, nějaký odbory, oddělení, osoby, vůbec neřešte
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #24 kdy: 08 Února 2017, 22:45:13 »

Super. takže je jasno. Jdu to napsat. Zítra pošlu a pak někoho pošlu pro spis.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #25 kdy: 08 Února 2017, 22:53:49 »

Možná se nejdřív s někým domluvte (na tom nahlížení) a do obálky k odvolání rovnou hoďte plnou moc pro nahlížeče.
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #26 kdy: 08 Února 2017, 22:59:20 »

To už asi nestihnu žádného kamaráda domluvit. Pro sichr to chci poslat zítra. Ale ani do pátku to nestihnu. Musí se plná moc posílat předem a nebo stačí, když si ji nahlížeč přiveze k nahlížení?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #27 kdy: 08 Února 2017, 23:07:58 »

pirat2017> Pravděpodobně vvvvvv nemyslel kamaráda, nýbrž nějakého nahlížeče.
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #28 kdy: 08 Února 2017, 23:12:15 »

Bohužel ten spis leží u Ústí nad Labem a na té mapě je v této oblasti prázdno.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #29 kdy: 08 Února 2017, 23:18:37 »

Stačí i když ji donese ten nahlížeč. Pokud máte DS, můžete poslat plnou moc úřadu i přes DS.

Vzor plné moci tady někde je.

Neotestovaná varianta: Můžete také pověřit papírem osobu, která má DS (bratr, strýc, manželka, ...) a ta může poté přes svojí DS pověřit operativně nahlížeče. Ta možnost "řetězení" musí to být v plné moci uvedena. Více na http://zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky-zakonik/paragraf-438/ ale pozor na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10.0

Další neotestovaná varianta: Pokud tam není žádný nahlížeč, můžete zkusit vzdálené tzv. nahlížení prostřednictvím cizí DS. Tedy do obálky dáte plnou moc pro držitele DS a pak držitel DS Vaším jménem požádá o kopii spisu (podle §38 http://zakony.centrum.cz/spravni-rad/cast-2-hlava-3-dil-2-paragraf-38) do své DS.
IP zaznamenána