30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)  (Přečteno 24582 krát)

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

narazil jsem na toto fórum trochu pozdě. Takže se předem omlouvám za svoji možná neukázněnost.

Jsem v následující situaci. Na konci minulého roku jsme se s kolegy vraceli ze služebky a v jedné nejmenované obci nám prý naměřila hlídka MP 115km/h. Automobil je v knize jízd napsán na mně, ovšem jestli jsem řídil si nedokáži vzpomenout (a moji kolegové mají amnézii taky). Ještě na konci roku, cca dva měsíce poté, zaslali našemu zaměstnavateli výzvu, aby napráskali řidiče. Což padlo logicky na mně. O tomto mně neinformoval (což asi nemusí).

V lednu pak přišlo předvolání a to takovým způsobem, že jsem prostě objevil dopis doručený fikcí ve schránce a týden od doručení bylo ústní jednání (pondělí). Do toho jsem omarodil chřipkou, takže jsem jim zaslal v úterý omluvenku s kopií neschopenky.

Nicméně viz přiložené rozhodnutí, rozhodli bez mé přítomnosti a odeslali jej po průkazném doručení mé omluvenky (samotné jednání se ale konalo dříve).

Čímž mně definitivně nasrali, takže bych se chtěl bránit.

1) Primárně se chci bránit na to, že mně neztotožnili podle fotografie. Fakt, je že podle indicií (nezaslaná fotka k výzvě pro našeho zaměstnavatele a jediné vhodné místo pro měření bylo ze zadní polosféry vozidla), fotku nejspíše nemají. Ale nevím, do spisu jsem ještě nahlížet nebyl (teprve se chystám).
- Akorát nevím jak to pojmout. Upřímně ani nevíme, že bychom tou vesnicí jeli a ani to nedává smysl (je to zajížďka, ovšem navigace by nás tamtudy protáhnout mohla). Jakou důkazní váhu má udání majitele vozu (zaměstnavatele)? On sám totiž také nic nezjišťoval, prostě tam napsal blbce, co se podepsal do knihy jízd.

2) Pak bych chtěl napadnout místo měření. Prvně to není z rozhodnutí jasné. Za druhé, nikdo z nás není prase, aby takhle jezdil. Takže to bude tutově u cedule v polích a s ohledem k rychlosti bych si tipnul ještě na předjíždění.  má toto nějakou oporu v rozhodnutích NSS a NS? Také je možné, že nás poliši blejskli před značkou, neboť 115 je fakt moc.

3) A nakonec bych se chtěl točit na tom, že buď hlídka MP neplnila svou zákonnou povinnost (zabránit v konání protiprávního jednání s vysokou společenskou nebezpečností) a nebo vyhodnotila situaci jako málo společensky nebezpečnou (například právě to předjíždění nebo očividné brzdění). Má toto nějakou oporu v rozhodnutí NSS a NS?

Původně jsem chtěl být idiot a jít to zacvakat, ovšem po jejich zákeřném jednání, nejen u měření, ale i při doručování předvolání a rozhodnutí bez mé přítomnosti přes řádnou a důvodnou omluvu, ty peníze raději spálím, než je dát těmto prevítům.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2017, 17:56:27 »

Já nevím, už i v samotném papíře je napsáno, že měřila městská policie a následně že se jim nepodařilo zastavit vozidlo. Jde z toho vůbec udělat sprdel, když to nebylo automatizovaným prostředkem, nýbrž rukou opičáka?
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2017, 18:07:47 »

To nevím. Logika říká, že když se na to vykašlali MPíci, tak bůh ví jak to bylo a nebo co mají za vachrlaté "důkazy". Fakt, je, že naše chrochtávia se 66kW by v tom obsazení neujela ani fábiiFturbu. Navíc jak říkám, nejsem žádný extra pirát (60/100/160 jsou moje limity) a ani bych to řidiči nedovolil, aby přes obec valil 115km/h.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2017, 18:08:30 »

Wow, neslo by zalozit neco jako perla mesice nebo roku? Sebrat ridicak jen na zaklade oznameni zamestnavatele?  :o
Odvolani: Ja to nebyl!  ;D
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2017, 20:00:42 »

Mně zaráží, že jste psal o pracovní neschopnosti, doložil jste ji a to vůbec v protokolu není zaznamenané. Celé to zní jako kdyby jste tam nechtěl jít. A celkově ten trest mi přijde přitažený za vlasy.

Tak určitě v prvé řadě podat odvolání a neschopenku bych použil jako argument. Navíc co materiální aspekt přestupku? A jak vůbec je prokázáno, že jste to řídil Vy?

Co na to Váš zaměstnavatel?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2017, 20:25:16 »

Citace
Původně jsem chtěl být idiot a jít to zacvakat, ovšem po jejich zákeřném jednání, nejen u měření, ale i při doručování předvolání a rozhodnutí bez mé přítomnosti přes řádnou a důvodnou omluvu, ty peníze raději spálím, než je dát těmto prevítům.
Ztráta ŘO a body Vás nemrzí? Pokuta v těchto souvislostech je to nejmenší.

1. V prvé řadě musíte zabránit nabytí právní moci rozhodnutí. K tomu nám chybí informace, kdy a jak Vám bylo doručeno rozhodnutí.
2. Obstarejte spis a vyvěste zde, za podpory místního crew dáte dohromady optimální postup.

Do té doby jsou jakékoli výkřiky a hodnocení pouhými výkřiky do tmy a věštěním z křišťálové koule.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2017, 20:27:51 »

Doložil (kopie neschopenky). Ale logicky dodatečně po tomto projednání v nepřítomnosti. Opravdu jsem onemocněl chřipkou. Nemocný nepojedu do jiného města.

Prokázáno to bylo zřejmě tím, že mně jako řidiče udal majitel vozu (zaměstnavatel), neboť v knize jízd jsem byl podepsán já (služebku jsem organizoval).

Fotku s výzvou panu majiteli ale nezaslali, jen tu výzvu. Z toho usuzuji, že fotku nemají nebo bez možnosti identifikovat řidiče.

Co je materiální aspekt přestupku?
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2017, 20:33:21 »

enzym:

právní moci nabude rozhodnutí v sobotu, takže musím vymyslet odvolání.

Doručeno bylo předminulou sobotu poštou (vyzvedl jsem si jej).

Spis bych si mohl jet okopírovat zítra, ale to bych také měl už mít podané to odvolání. Počítám, že ho mohu podat i emailem, pokud to samé pošlu i poštou.

Body a ztrátu ŘP mně trápí relativně málo. Po třech měsících mi ho vrátí a body normálně nesbírám. Za těch 300000Km co jsem za cca 10 let najezdil, jsem nedostal snad ani špatné parkování. Natož za přestupek při řízení.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2017, 20:34:59 »

Mně zaráží, že jste psal o pracovní neschopnosti, doložil jste ji a to vůbec v protokolu není zaznamenané. Celé to zní jako kdyby jste tam nechtěl jít. A celkově ten trest mi přijde přitažený za vlasy.

Co se Vám na tom trestu nezdá? Trest odpovídá překročení rychlosti o 40km/h v obci + se ještě přiděluje 5 bodů.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2017, 21:08:28 »

Mně zaráží, že jste psal o pracovní neschopnosti, doložil jste ji a to vůbec v protokolu není zaznamenané. Celé to zní jako kdyby jste tam nechtěl jít. A celkově ten trest mi přijde přitažený za vlasy.

Co se Vám na tom trestu nezdá? Trest odpovídá překročení rychlosti o 40km/h v obci + se ještě přiděluje 5 bodů.

Že úřad vůbec neřešil tazatelovu pracovní neschopnost. Tazatel by tam zřejmě šel, kdyby byl zdravý.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2017, 21:24:32 »

Ano, postup orgánu je jako vždy špatný ale trest je uložen  "správně".

právní moci nabude rozhodnutí v sobotu, takže musím vymyslet odvolání.

V pátek pošlete poštou blanketní odvolání kde bych oznámil že odvolání bude doplněno do 30 dnů, tím získáte čas aby jste to mohl v klidu a dobře sepsat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2017, 21:25:20 »

Doložil (kopie neschopenky). Ale logicky dodatečně po tomto projednání v nepřítomnosti. Opravdu jsem onemocněl chřipkou. Nemocný nepojedu do jiného města.

A doložená byla před vydáním rozhodnutí nebo po vydání rozhodnutí? Správní orgán o ní evidentně neví nebo jí zatlouká.

Prokázáno to bylo zřejmě tím, že mně jako řidiče udal majitel vozu (zaměstnavatel), neboť v knize jízd jsem byl podepsán já (služebku jsem organizoval).

To právě prokázané není, a není ani rozhodující, kdo je podepsán v knize jízd. Zaměstnanec může vždy porušit pravidla firmy a půjčit vozidlo jiné osobě, která spáchá přestupek.

právní moci nabude rozhodnutí v sobotu, takže musím vymyslet odvolání.

Doručeno bylo předminulou sobotu poštou (vyzvedl jsem si jej).

Ta právní moc vůbec nevychází, rozhodnutí bylo doručeno 28.1.?
Pak by bylo rozhodnutí pravomocné až 14.2. tzn, že 13.2. je poslední den na podání odvolání.

Na vymýšlení odvolání je čas, nejprve se podává blanketní odvolání, tzn. bez jakéhokoliv odůvodnění.
Orgán pak musí vyzvat k doplnění odvolání, kromě toho v tomhle případě by opravdu stačilo napsat, že jsem vozidlo neřídil a přestupku se nedopustil.
Správní orgán totiž nemá v rukou vůbec nic.
Tohle je klasická úřední zvůle :)  :x
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2017, 21:38:25 »

Doložena byla po vydání rozhodnutí. Rozhodnutí je datováno ke dni, kdy jsem se  měl dostavit k ústnímu jednání, což bylo pondělí v době, kdy jsem byl v čekárně u doktora (a to jsem naštěstí už neměl horečky jak v sobotu). Samozřejmě jsem poslal omluvu s kopií neschopenky a žádost o určení jiného termínu. Podle sledování zásilek si to převzali v ten samý den, kdy odeslali to rozhodnutí.

Co se prokázání mé osoby týče - přesně tak to je, já si upřímně nepamatuji, že bych v ten den řídil. A mí dva kolegové, co jeli na tu služebku se mnou, také ne. Respektive, pokud si to pamatují, tak se logicky nepřiznají. Proto jsem se na to chtěl odvolat.

ANo, doručeno bylo 28.1., kdy jsem si to na poště převzal. Právní moc to nabývá 15 dnem, což je tato neděle, ale počítám s tím, že jim to tam musí do pátku dojít, nebo stačí jen, když to bude odesláno? Mně to na to 13.2. nevychází, leden měl 31 dní.

Doporučujete tedy napsat to blanketní odvolání? Nebyl by odkaz na vzor?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #13 kdy: 08 Února 2017, 21:43:58 »

Pokud konec lhůty vychází na neděli, stačí když bude v pondělí odesláno. Dobrý nástroj je kalkulačka.

Blanketní odvolání může vypadat třeba takto
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #14 kdy: 08 Února 2017, 21:51:00 »

Pokud konec lhůty vychází na neděli, stačí když bude v pondělí odesláno. Dobrý nástroj je kalkulačka.

Blanketní odvolání může vypadat třeba takto

Není v tomto případě zcela jedno, zda to odejde pozítří, v sobotu nebo v pondělí, pokud je teda datum převzetí dopisu takové, jak pirat2017 uvádí? Odesláním v pátek se nic nepokazí....
IP zaznamenána