30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vedení spisu - čárový kód  (Přečteno 2621 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Vedení spisu - čárový kód
« kdy: 04 Února 2017, 15:11:46 »

Vážení, vyžádal jsem si u SO spis - a světe div se - obdržel jsem jej. Ale mám podezření, že je veden v rozporu se Správním řádem. Ten praví "Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy". Já ale vůbec nevidím soupis součástí ani datum vložení do spisu. Vidím jen, že jednotlivé strany jsou označeny čarovám kódem.

Je tedy spis veden řádně? Já si na základě poskytnuté kopie myslím, že nikoliv. Ale umím si dobře představit, že nějaká bližší evidence spisu je vedena elektronicky (nejspíš to tam bude) a že SO bude argumentovat právě elektronicky vedeným spisem. Ale jak se má sprostý obviněný přesvědčit o tom, že se se spisem nedá zpětně manipulovat?

PS: matně si vzpomínám, že se na téma elektronického spisu vyjadřoval Mr. hh. Ale nepodařilo se mi to zpětně najít.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Vedení spisu - čárový kód
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2017, 09:44:29 »

Pokud vím, tak obsah spisu je nedílnou součástí spisu, tudíž pokud jste chtěl kopii celého spisu, tak by měl dorazit i obsah. Pokud to nemáte daleko, tak si skočte do spisu nahlédnout. Já už byl takhle třikrát, z toho dvakrát obsah u spisu nebyl vůbec a jednou sice byl, ale neseděl na spis samotný (chybějící dokumenty, nenazanamenané dokumenty, špatné počty stran/listů). Toto je nutné nechat ihned zaprotokolovat. Čárový kód je pěkná věc, elektronizaci státní správy jen fandím, ale každopádně by ten obsah měl být vždy přiložen ke spisu, jinak vy jako sprostý podezřelý nemáte jistotu, že je spis opravdu kompletní. A tak byl také ten paragraf na který odkazujete našimi zákonodárci zajisté zamýšlen.
Pokud se pletu, tak budu zdejšími matadory jistě opraven.
IP zaznamenána