30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání proti zamítnuté námitce podjatosti  (Přečteno 2821 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Odvolání proti zamítnuté námitce podjatosti
« kdy: 02 Února 2017, 09:56:50 »

Ústní jednání jednoho z případů jsem zahájil podáním námitky podjatosti všech zaměstnanců MěÚ.
Starosta města mi odepsal, že moje námitka proti tajemníkovi se zamítá, protože proto. Je zjevná snaha, aby se to nedostalo ven.

1) Námitka byla podána proti všem zaměstnancům, ne proti tajemníkovi.
2) O námitce musí proto rozhodovat nadřazený orgán, v tomto případě Krajský úřad...starosta je taky zaměstnanec úřadu, má tam i kancelář..
3) Píšou, že námitku lze podat pouze podle §14 SpŘ a ne z důvodů, které uvádím já. Tudíž nemuseli zdůvodňovat, proč je statistika 31.742 přestupků a z toho 25x ve prospěch řidiče naprosto v pořádku a nemuseli studovat konkrétní spis který jsem uvedl. V námitce jsem uvedl že ji podávám podle §14 a důvody takto blíže specifikoval.
4) Odvolání nemá odkladný účinek, ale i tak jeho podání půjde použít jako munice pro další jednání o přestupku.
5) Při nejbližším ústním jednání budu trvat na ukázání doručenky, že to KrÚ poslali a po 60 dnech podám stížnost pro nečinnost.

Prosím o kontrolu a doporučení co by se ještě hodilo do odvolání. Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání proti zamítnuté námitce podjatosti
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2017, 12:18:03 »

Ten postup asi úřad obhájí..

dal jste námitku podjatosti proti všem zaměstnancům úřadu.. a tak teoreticky namítáte podjatost všech až k tajemníkovi.. to je nejvyšší zaměstnanec úřadu.. nad tajemníkem je starosta, ale to je volená funkce a ne zaměstnanec úřadu..
a tak se starosta z té námitky vyzul a rozhodl o nepodjatosti svého podřízeného.. to je tajemník.. a pak by tajemník měl rozhodnout o svém podřízeném a tak dál až k úředníkovi který to řeší..
IP zaznamenána