30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Multaradar CD  (Přečteno 2628 krát)

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Multaradar CD
« kdy: 31 Ledna 2017, 12:38:37 »

Zdravím, priestupok je sice zo Slovenska, ale kdovie kto to tu všetko číta.

Máte niekto možnosť dostať sa k návodu/máte návod k tomuto radaru?

Tak či tak konečne vyskúšam variantu Helmuth na Slovensku, ale rád by som Helmutha v konaní zastupoval.

Ide mi hlavne o to že pokiaľ prídem na nejakú chybu merania, možno budú musieť vracať peniaze za pokuty :)

EDIT:opravena priloha
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Multaradar CD
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2017, 13:48:00 »

Na Slovensku neplatí, že z takovéto fotky se nedá poznat, které auto vlastně prasilo?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Multaradar CD
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2017, 13:59:30 »

Ide mi hlavne o to že pokiaľ prídem na nejakú chybu merania, možno budú musieť vracať peniaze za pokuty :)

Pokud chcete najit chybu, je treba si nejlepe opatrit original (bitovou kopii snimku) - vyzvat slovensky organ o tento dukaz(digitalni stopu*) a ne tisteny snimek dukazu.

Pripadne fotit(scanovat) zatizeny list, protoze ten papir se Vam ohnul.

*http://www.sinz.cz/archiv/docs/si-2005-01-3-23.pdf
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Multaradar CD
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2017, 16:33:04 »

Spis niekedy bude, ponáhlať sa s tým nebudem, auto je na firmu a ja mám v tej obci odkial je pokuta nejaké menšie spory s políciou, takže firma udá Helmutha a nebudú nad tým tolko rozmýšlať jak keby som tam prišiel ja osobne pre spis, to už by si dali viac záležať, Helmuth (pokial sa na to nevyserú) sa potom prizná, a keď to zožerú tak ma potom splnomocní.

Ide mi hlavne o ten návod jaký tam má byť postup a výstup z toho merania a jaké podmienky treba dodržať, nech som už nachystaný včas dopredu. Papier sa možno zohol, ale na rychlú analýzu to stačí a keby bol rovný nič to nezmení, takto mi to prišlo aj pozohybané, žiadny kríž na fotke neni, je tam viacero aut, bolo sychravo a bolo to v S-zákrute.

Na Slovensku neplatí, že z takovéto fotky se nedá poznat, které auto vlastně prasilo?
No polícia bude mať asi taký názor že "keby meranie bolo chybné, nespravilo by to ani fotku, tým pádom je v poriadku"
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Multaradar CD
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2017, 16:39:56 »

No polícia bude mať asi taký názor že "keby meranie bolo chybné, nespravilo by to ani fotku, tým pádom je v poriadku"
Vyzadejte si manual od policie/SO, jako dukaz, at se stane soucasti spisu - protoze manual doklada, ze fotka byla porizena regulerne - neni vasi povinosti si ho porizovat jinak.
A plati predesle, at Vam poskytnou bitovou kopii snimku vcetne metadat(to je strasne potesi) - mate jako obvineny pravo se hajit a pokud Vam neposkytnou, tak Vam timto znemoznuji se ucinne hajit -> viz ZLPS.

PS: IT verze http://www.tecnotraffico.com/Download/MULTARADAR%20C%20MANUALE%20OPERATIVO%20Rev.1.pdf  ;)
« Poslední změna: 31 Ledna 2017, 16:47:50 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Multaradar CD
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2017, 16:47:39 »

No polícia bude mať asi taký názor že "keby meranie bolo chybné, nespravilo by to ani fotku, tým pádom je v poriadku"
Vyzadejte si manual od policie/SO, jako dukaz, at se stane soucasti spisu - proto ze manual doklada, ze fotka byla porizena regulerne - neni vasi povinosti si ho porizovat jinak.
A plati predesle, at Vam poskytnou bitovou kopii snimku vcetne metadat(to je strasne potesi) - mate jako obvineny pravo se hajit a pokud Vam neposkytnou, tak Vam timto znemoznuji se ucinne hajit -> viz ZLPS.
Ja to chápem a mám to všetko v pláne, keď na to dojde si návod vyžiadam aj keď ho mať budem, ale nebolo by zlé ho mať už dopredu na naštudovanie bez toho aby vedeli čo mám v rukách v prípade vypočúvania príslušíkov by sa podla toho mohli pripraviť.
Je tiež ale možné že do takého štádia to nikdy ani nepríde a nechajú to vyhniť, ale keďže sa tieto radary u nás používajú rád by som bol nachystaný aj v budúcnosti.
Ďakujem za poznatky :)

PS bol to radar zabudovaný vo Fábii
« Poslední změna: 31 Ledna 2017, 16:49:16 od naftaman »
IP zaznamenána