30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Problémy s poskytnutím spisu  (Přečteno 5570 krát)

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Problémy s poskytnutím spisu
« kdy: 17 Ledna 2017, 21:05:12 »

Kolegové,

dostal jsem se do situace, kdy nevím jak dál, protože se mi to trochu zamotalo. Proto prosím o radu.

Jedná se o automatizovaný radar a klasické nasazení fungujícího Helmuta. Řeším to pro jednoho dobrého známého a slíbil jsem mu fotku z radaru. Helmut byl naprášen a posléze předvolán na ústní. Ústní jednání odmítl, vyjádří se písemně a zároveň požádal o spis a také mě pověřil zastupováním. SO žádost o info zamítnul a poslal Helmutovi své rozhodnutí o zamítnutí žádost dle InfZ s odkazem na §38 správního řádu. Na závěr svého rozhodnutí SO uvedl, že z udělené plné moci není jasné v jakém je rozsahu. Zda pouze k vyřízení žádosti o info a nebo k zastupování v řešení přestupku a nebo zda se jedná o generální plnou moc. Ale neprovedl vyzvání k doplnění, chybělo poučení o případném nedoplnění a jakýkoliv termín. Přiznávám, uvedená Helmutova věta byla trochu kostrbatá.
Takže jsem dle InfZ požádal o spis já přes svou DS FO. Do žádosti jsem jim natvrdo napsal, že se nejedná o nahlížení do spisu dle §38, protože dle informace na konci rozhodnutí pro Helmuta, které bylo zasláno Helmutovi, má SO pochybnosti o plné moci a tudíž mě nepovažuje za účastníka jednání. Bohužel jsem byl ten den nějak mimo a jak mám uložené všelijaké šablony podání, tak jsem zapoměl na konci přepsat datum narození na své. Jinak vše bylo správně.

Dnes na mou žádost dle InfZ přišla poštou (doručeno fikcí) zamítavá odpověď. Ta obsahuje následující sdělení:
1. Vrací se k žádosti Helmuta s tím, že byla zamítnuta s ohledem na §38 a plná moc byla nedostatečná.
2. Měli jsme prý možnost doplnit plnou moc a měl bych tak právo na nahlédnutí do spisu, stejně jako Helmut. O této informaci mě úřad informoval.
3. Vzhledem k tomu, že nebyla doplněna plná moc a podána žádost dle InfZ, tak to SO považuje za obcházení zákona. Prý to způsobuje průtahy ve správním řízení, protože doplnění plné moci a postup dle §38 je jednoduší procesní cesta a navíc Helmut i já bychom měli stejná práva i ochranu dle správního řádu a nemuselo by se využívat InfZ. Nedoplněním plné moci jsme neodstranili vytýkané nedostatky a raději jsme změnili procesní postavení,což je jasným důkazem zneužití práva. SO se odvolává na rozsudek NSS 5 As 44/2007-93
4. Vzhledem k nesrovnalostem v datu narození se nepodařilo dohledat datovou schránku a SO tak nemá ověřené údaje o osobáh, se kterými jedná.
5. SO uvádí, že pod danaou spisovou značkou žádný spis nevede a tudíž nemůže poskytnout kopie spisu. Po tímto číslem se nachází pouze oznámení o zahájení správního řízení a předvolání k ústnímu jednání.
6. Helmutovi mezi tím vším přišel dopis z daného SO a bude doručen příští týden. Důkaz toho, že je plnáí moc neplatná?? Asi to bude rozhodnutí po dosti peprném dopise, který Helmut v dané věci  poslal na dotyčný SO.

A co teď? Napadá mě několik variant:
1. Ignorovat doručení fikcí a přes DS poslat stížnost na neposkytnutí požadovaných informací dle InfZ, protože ve lhůtě 15 dnů jsem nic nedostal.
2. Přiznat doručení fikcí a podat odvolání. Napadnout rozhodnutí s tím, že nás SO nevyzval ani nepoučil a nestanovil lhůtu o doplnění plné moci. Tudíž je neplatná a nejedná se o obcházení zákona, protože zažádat může kdokoliv a není naší povinností doplňovat plné moci, obzvláště bez výzvy a poučení.
3. Helmut zruší všechny plné moci a já požádám znovu o spis a případně samostatně o záznam z radaru v dané věci.

Co poradíte jako nejefektivnější možnost, jak získat ty informace a zároveň úřad ještě více zaměstnat a případně nasrat?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Problémy s poskytnutím spisu
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2017, 11:58:38 »

A nebo může Helmut dát správnou plnou moc.

Ale jestli vydali rozhodnutí o neposkytnutí údajů podle InfZ tak bych dal odvolání.. že mi účastník řízení mohl dát plnou moc a pak bych mohl nahlížet do spisu je absurdní důvod neposkytnutí informací..
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Problémy s poskytnutím spisu
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2017, 12:34:31 »

Shora popsané se mohlo stát asi jedině na magistrátu v Brně. Nikde jinde se nenajde na dopravním odboru osoba natolik úchylná, aby místo pěti minut skenování a odeslání spisu investovala hodinu (nebo spíše čtyři) do sepisování elaborátu včetně odkazů na judikaturu.

Čili postupujte klidně a systematicky, ať JmK zbytečně nepřiděláváte práci, až těm ubožákům z magistrátu bude jako obvykle rušit jejich nezákonné rozhodnutí.

Helmut nechť jim promptně zašle správnou plnou moc:

Citace
PLNÁ MOC


Já, níže podepsaný Helmut Verkehrsübertretungmacher, narozen 17. 11. 1989, bytem Třebízského 1419, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, zmocňuji [ZÁSTUPCE], narozeného [DATUM], bytem [ADRESA], aby mne zastupoval ve správním řízení vedeném u Statutárního města Brna pod spisovou značkou [s.zn.], a to pro celé řízení v souladu s § 33 odst. 2 písm. b) zákona č. 500/2004 Sb., správní řád.


V Brně dne XX.XX.2017


…………………………
Helmut Verkehrsübertretungmacher, nar. 17.11.1989


Plnou moc přijímám.



…………………………
[ZMOCNĚNEC]

EDIT: (odesláno předčasně) Doplňuji: pokud Helmutovi skutečně už vypravili rozhodnutí, můžete nejspíše považovat jednání ve věci přestupku za ukončené. Chcete-li pouze potrápit úřad, samozřejmě pošlete stížnost nadřízenému orgánu.
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 12:39:26 od kdo »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Problémy s poskytnutím spisu
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2017, 13:21:53 »

Děkuji za rady. Ještě doplním, že já i Helmut to máme na místo jednání celkem daleko a nechce se nám tm jezdit osobně.

A Brno ani JmK to není. Je to skoro v Polsku. ALe přesné místo zatím zveřejňovat nebudu. Komunikace s SO je velice výživná, po skončení případu zveřejním vše zde. To se pobavíte a zároveň pobrečíte.

Takže jak dál? Doplnit plnou moc? A pak znovu žádost o spis? Co s tím rozhodnutím dle InfZ? Přiznat převzetí a podat odovolání anebo to zapřít a podat stížnost? Jde mi o to ty úředníky potrápit a zároveň získat tu fotku z radaru. Je zajímavé, že dle jejich sdělení není součástí spisu  :o
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Problémy s poskytnutím spisu
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2017, 13:57:09 »

Shora popsané se mohlo stát asi jedině na magistrátu v Brně. Nikde jinde se nenajde na dopravním odboru osoba natolik úchylná, aby místo pěti minut skenování a odeslání spisu investovala hodinu (nebo spíše čtyři) do sepisování elaborátu včetně odkazů na judikaturu.


Já podal přes 20 podání na Prahu k jedinému spisu, jak jako účastník, tak i osoba mimo řízení a vždy se mi dostalo radši zamítnutí, než požadované. A to nemluvě o tom, že jsem podal pár odvolání, k tomu do 10 stížností na nerozhodnutí do 15ti dnů. Prostě ani za boha mi to nedají:)
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 14:13:07 od swenak »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Problémy s poskytnutím spisu
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2017, 15:24:40 »

U nás skoro v polsku , v Ostravě na žádost o spis pomocí infz sepisují 10 stran textu proč ho neposlat. A pak vám stejný úředník na chodbě dělá zdarma kopii když si pro ní přijdete sám. A ještě se u toho směje jak dement :D
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Problémy s poskytnutím spisu
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2017, 21:37:49 »

Ja jsem take z Ostravy. Ale toto je jeste vice na severu a uz to spada pod Olomouc.
IP zaznamenána