30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 94km/h na 50 v obci Ramer 10C  (Přečteno 12324 krát)

varan

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
[WIN] 94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« kdy: 09 Ledna 2017, 21:34:57 »

Dobrý den. Zhruba pred mesícem mě změřila neoznačená stojící Octavia Ramerem 10C. Policie udělala zápis o přestupku, který jsem podepsal s tím že budu vyzván příslušným uradem pro projednání a nechali mě pokračovat v cestě. Včera mi přišlo předvolání. Při hledání informací na internetu pro řešení nastalého problému jsem narazil na vaše stránky a rozhodl jsem se vznést dotaz.


1. Jaký vliv má podepsání záznamu na řešení problému
2. Jak v této věci dále postupovat


Děkuji za případné informace a rady.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2017, 21:45:39 »

Hm, to je za 5 bodů, 5 000 - 10 000 Kč a 6 - 12 měsíců zákazu řízení. Doporučil bych to nepodcenit.

Ad 1: Co přesně jste podepsal? Vyjádřil jste se k tomu nějak (písemně)? Máte vyfocené, co jste vlastně podepsal (fízlové rádi dopisují různé věci před podpis)? Podpis je většinou nevýhodou, ale nemusí to být až tak hrozné.

Ad 2: Chtělo by to získat spis.

Nahrával jste jednání s policií? Nahrávali policisté? Zastavila Vás stejná hlídka, která Vás změřila? Hodilo by se více informací.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2017, 22:29:47 »

Pokud jste z Prahy, zajděte si co nejrychleji pro spis, pokud ne, domluvte se s někým z nahlížečů https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2139.0. Bez spisu Vám nikdo neporadí, co s tím.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

varan

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2017, 22:38:29 »

Myslím že to mohlo byt nejakej zapis o prestupku, nejsem si jistej. Nedali mi žadnou kopii s tím že budu vyzvan magistratem. Písemne jsem se k tomu nevyjadril. Já ani policiste nic nenahravali. Dokonce mi radil sam policista o oddalování procesu a jeho zruseni pro jeho neprojednaní ve lhute. To sem koukal.

Na predvolani je jmeno urednika, dohledal jsem na nej kontakt tak mu poslu email o ziskani spisu. ...zrovna kdyyyž to ted pisi tak přisla odpoved od enzyma ..takže se tam zastavim zitra osobne.

Na rovinu, přemýšlím ted o zastupování pravníkem a nerad bych udelal nejakej neuvazenej krok. Proto by me zajimalo zda si pro spis mohu zajit sam nebo tohle resit az s pravnikem ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2017, 22:43:41 »

Pro spis zajdi hned, anonymizuj ho a vylep se. Pokud je to na právníka, určitě se to dozvíš.
Pokud tam bude nějaká chyba, taky se to dozvíš.

Když půjdeš pro spis, nahrávej všechno od vstupu do budovy - stačí audio. Pokud ti řeknou, že spis někde je a teď ti ho nedají, chtěj to písemně, ale ne nějak moc důrazně. Jen aby to bylo na nahrávce. Když nedají, tak prostě poděkuj a jdi pryč.

Nech si zkopírovat celý spis včetně soupisky, máš na to nárok zdarma.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2017, 22:48:43 »

Pro spis si můžete zajít sám jak říká opas, případný právník může nastoupit později. Jen doplním: chtějte spis a k ničemu jinému se nevyjadřujte. Nemusíte. I když Vám budou třeba lhát, že se musíte vyjádřit/přiznat/potvrdit/etc, nic jim neříkejte. I kdyby se úředník choval jako kamarád a sliboval, že Vám to promine, že to bude lepší, že Vám to pomůže, že cokoli ... nic jim neříkejte.
IP zaznamenána

varan

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2017, 06:58:48 »

Citace
Nech si zkopírovat celý spis včetně soupisky, máš na to nárok zdarma.

soupiska je ten záznam co jsem podepsal ?




dekuji všem za rady, hned z prace tam skočím
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2017, 07:06:14 »

Soupiska - je ve spise, je na ní napsáno co, kdy a v jakém množství bylo do spisu přidáváno.
úřady v tomto mají často bordel

Zastavila Vás tatáž hlídka, která měřila? Píšou "...průjezd stanovištěm...", takže Vás změřili
a poté za Vámi vyjeli. Tedy viděli Vás po celou dobu od změření po zastavení?
IP zaznamenána

varan

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2017, 16:05:23 »

Citace
Zastavila Vás tatáž hlídka, která měřila? Píšou "...průjezd stanovištěm...", takže Vás změřili
a poté za Vámi vyjeli. Tedy viděli Vás po celou dobu od změření po zastavení?

Ano zastavila me hlidka která provádela mereni. Zmerili me a potom za mnou vyjeli. Zastavili me cca 400m od mista mereni. Vyjeli urcite se spozdenim cca 7sec takže prvnich 200m za mnou asi nejeli.

Tohle je ta soupiska ?   ...co vsechno mam sem nakopirovat po anonymizaci ?
« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 16:28:32 od varan »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2017, 16:57:47 »

Úplně všechno. Pokud mají dokumenty čárové kódy, též zneviditelnit včetně číslic. Na fotodokumentaci zneviditelnit RZ. Pouze výpis z evidence obyvatel a registru vozidel nás nezajímá. Pokud máte čistou kartu řidiče za poslední 3 roky, též nezájem.
« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 17:00:09 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2017, 17:00:09 »

Toto není soupiska ve smyslu SprŘ §17 (... s určením data, kdy byly do spisu vloženy.)
IP zaznamenána

varan

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2017, 23:31:08 »

Citace
Toto není soupiska ve smyslu SprŘ §17 (... s určením data, kdy byly do spisu vloženy.)

vvvvv mužete byt konkretnejsi co máte na mysli ? Co jsem si mel tedy vyžadat ?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #12 kdy: 11 Ledna 2017, 00:26:23 »

Amatérský názor:
To nic, zjevně nic lepšího nevedou. Pomlčte o tom, dobrá munice do odvolání (spis nebyl zajištěn proti neoprávněné manipulaci nebo tak nějak to píší matadoři přes SŘ). Vedení spisu je popsáno, jak píše v6, v § 17 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb. V každé věci se zakládá spis. Každý spis musí být označen spisovou značkou. Spis tvoří zejména podání, protokoly, záznamy, písemná vyhotovení rozhodnutí a další písemnosti, které se vztahují k dané věci. Přílohou, která je součástí spisu, jsou zejména důkazní prostředky, obrazové a zvukové záznamy a záznamy na elektronických médiích. Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy.

Vzhledem k tomu, že i jen na základě obsahu spisu by mohl zvědavý ouřada svůj případ identifikovat, přesouvám do kuchyně.
« Poslední změna: 11 Ledna 2017, 00:29:07 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #13 kdy: 11 Ledna 2017, 10:56:36 »

Jedna (nikoliv nepodstatná) drobnost: naměřená rychlost 91 km/h je na hraně mezi § 125c odst. 1 písm. f) bod 2. a bod 3. Jinak řečeno: pokud by se podařilo (a ve městě to jde v podstatě vždy) zpochybnit přesnost měření RAMERem a vznikla by pochybnost o tom, zda byla rychlost překročena o 41 km/h, a ne např. o 39 km/h, vypadá hra následovně:
1) Chlapsky uznám, že to asi o 39 km/h být mohlo, ale o 41 km/h v žádném případě.
2) SO po tom skočí s tím, že takto se to snadno vyřídí, a vydá rozhodnutí o vině podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 3. (rychlost ve městě překročena o více než 20 km/h), předpokládaje, že se o nižší sankci nebudu přít.
3) V odvolání argumentuji mj. tím, že SO1 sám zpochybnil přesnost měření použitým zařízením.

Ve Vašem případu půjde navíc případné odvolání na MDČR, a tedy máte slušnou šanci, že k jeho vyřízení nikdy nedojde.
IP zaznamenána

varan

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:94km/h na 50 v obci Ramer 10C
« Odpověď #14 kdy: 12 Ledna 2017, 14:07:55 »


 - během vyzvednutí spisu jsem si všechno nahrával, uredík mi ochotne nakopírovat podklady které následne vylepím

enzym píše :
Citace
spis nebyl zajištěn proti neoprávněné manipulaci

 - pokud jsem to tedy správne pochopil tak soucastí spisu musí byt zaevidování posloupnosti ukonu v soupisce, pokud urednik rekl že mi dal všechny dostupne materiály a tu "soupisku" nikoliv znamená to že ji opomenuly zavést ? On mi totiž urednik na muj dotaz zda muže nakopírovat i soupisku opakovane odpovedel co mám na mysli...jelikož jsem to sám moc dobre nevedel popsat tak jsem rekl že chci spis a soupisku, tedy záznam o prestupku


kdo píše :

 - máte naprostou pravdu, to bylo prvni co me napadlo po odectení odchylky, pokud se bere prekrocení rychlost o více než 30km/h v rozpětí  30 až 40 km/h včetně, tak ten jeden km/h se musí nejak uhadat :)

Citace
2) SO po tom skočí s tím, že takto se to snadno vyřídí, a vydá rozhodnutí o vině podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 3. (rychlost ve městě překročena o více než 20 km/h), předpokládaje, že se o nižší sankci nebudu přít.

 - myslíte že jdou urednici takhle na ruku když reknu že si nemyslím že to bylo o 41km/h a snížej mi tak prestupek na ( rychlos o vice než 30km/h ) ? to je docela naivni ne
IP zaznamenána