30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)  (Přečteno 6639 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« kdy: 14 Prosince 2016, 17:57:28 »

Dobrý večer pánové.
Jedná se o značku V 11a BUS. Selský rozum mi říká, že na ní nemohu parkovat ;-)

Z definice značky sic moc chytrý nejsem :
Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
vyznačuje prostor zastávky uvedených vozidel.
Značka může být provedena i v bílé barvě.
Značka přerušuje (tj. neukončuje) platnost svislé dopravní značky „Zákaz zastavení“
(č. B 28), svislých dopravních značek označujících parkoviště „Parkoviště“ (č. IP 11a),
Parkoviště (kolmé nebo šikmé stání)“ (č. IP 11b), „Parkoviště (podélné stání)“ (č. IP 11c),
„Parkoviště (částečné stání na chodníku kolmé nebo šikmé)“ (č. IP 11f), „Parkoviště
(částečné stání na podélné)“ (č. IP 11g), „Vyhrazené parkoviště“ (č. IP 12), „Parkoviště
s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13b) a „Parkoviště s parkovacím automatem“ (č. IP 13c)
a svislé dopravní značky „Zóna s dopravním omezením“ č. IP 25a se symboly těchto
značek.
Značka naopak nepřerušuje ani neukončuje platnost svislých značek označujících
parkování „Parkoviště se stáním na chodníku (kolmé nebo šikmé)“ (č. IP 11d), „Parkoviště
se stáním na chodníku (podélné)“ (č. IP 11e) a „Kryté parkoviště“ (č. IP 13a).

Otázka zní : musí celé auto stát úplně mimo tuto značku, nebo se počítají kola?
Já vím, je to prasárna, ale tady fakt není kde jinde stát a přesahuju mu tam zadkem tak 10 cm.
Tedy "Stojím na značce?" Nebo mimo značku?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2016, 18:11:30 »

Otázka zní : musí celé auto stát úplně mimo tuto značku, nebo se počítají kola?
Já vím, je to prasárna, ale tady fakt není kde jinde stát a přesahuju mu tam zadkem tak 10 cm.
Tedy "Stojím na značce?" Nebo mimo značku?
Proc by se nemelo pocitat cele vozidlo?

Mozna jsem to nespravne pochopil, ale resite 10cm, kdyz tam je 5m?

Zákon o silničním provozu (zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích)
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
f) u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor,

http://zakony-online.cz/?s38&q38=27

PS: co se vzdalenosti tyce 10cm(4.9 vs 5m) bych povazoval za tak minimalni naplneni skutku - az zadne , nehlede na to, ze zednici obvykle nemaji certifikovane meridlo na mereni vzdalenosti.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2016, 18:22:31 »

Otázka zní : musí celé auto stát úplně mimo tuto značku, nebo se počítají kola?
Já vím, je to prasárna, ale tady fakt není kde jinde stát a přesahuju mu tam zadkem tak 10 cm.
Tedy "Stojím na značce?" Nebo mimo značku?
Proc by se nemelo pocitat cele vozidlo?

Mozna jsem to nespravne pochopil, ale resite 10cm, kdyz tam je 5m?

Zákon o silničním provozu (zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích)
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
f) u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor,

http://zakony-online.cz/?s38&q38=27

PS: co se vzdalenosti tyce 10cm(4.9 vs 5m) bych povazoval za tak minimalni naplneni skutku - az zadne , nehlede na to, ze zednici obvykle nemaji certifikovane meridlo na mereni vzdalenosti.

Spíš jsem to pochopil špatně já, proto se ptám.
Já právě myslel, že značka č. V11a BUS je právě tou značkou, kde je : "prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor,", tedy můžu stát hned za ní (ve směru jízdy) tedy přejedu jí, a zastavím hned za ní, nikoli 5m za ní, protože jde právě o prostor zastávky vyznačen vodorovnou DZ.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2016, 18:27:10 »

On řeší vodorovné značení.. takže..

Zákon o silničním provozu (zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích)
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
f) u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor,

Ale vykládám to tak že nesmí vozidlem ani nákladem přesahovat nad tu značku..
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2016, 18:29:03 »

OK, díky  ;)
« Poslední změna: 14 Prosince 2016, 22:09:32 od papros »
IP zaznamenána

harrier

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #5 kdy: 14 Března 2017, 21:54:17 »

Dobrý večer všem, minulý týden jsem při svém odletu z PRG zaznamenal přítomnost jakési "airport security" v označeném voze, jak řidiče vozů, které byť jen na pár vteřin přistavily na různé zákazy zastavení či autobusové zastávky okolo terminálů 1 a 2, upozorňuje, že zde stání není možno, případně za auty delší dobu stálo samo. Není třeba možné, že vozidla fotí a poté přeposílá na MP nebo PČR? Případně jaké mají vůbec zvláštní pravomoci, že na daném místě stojí vozidlem taky - bus to totiž není, proto by se na ně zákaz měl vztahovat úplně stejně. Že tam poměrně často vybírají PČR už u příjezdu na letiště, to jsem si všiml dříve, ale toto je pro mě novinka. Díky moc.
« Poslední změna: 14 Března 2017, 22:07:01 od harrier »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #6 kdy: 14 Března 2017, 22:04:29 »

Nepředávají. Respektive i kdyby předávali, tak je to jako důkaz nepoužitelné, pokud se řidič nepřizná.
IP zaznamenána

:-))

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2018, 21:47:58 »

Jak byste reagovali na výzvu v případě, kdy zastávka vznikne nově během parkování. Když jsem na místo parkoval, žádná vodorovná ani svislá značka na místě nebyla. Za dva dny přijdu k autu a na silnici nedomalovaná značka z důvodu stání mého auta a lístek za stěračem. Svislá značka stále není je tam jen od pradávna cedule s jízdním řádem, kde snad už ani BUS nestaví. Vodorovná neodpovídá díky nemožnosti domalování vzoru v11a.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastávka autobusu nebo trolejbusu (č. V 11a)
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2018, 13:08:28 »

Nafotil bych situaci a odpustkovou výzvu ignoroval.. a když by to pokračovalo tak se hájil že v době zastavení tam značka nebyla.

Ale asi nešlo o nově zřízenou zastávku, ale o obnovu starého značení.. tak záleží jak moc to staré značení bylo vidět.

A ještě pozor jestli to místo i bez značky zastávka splňovalo podmínky aby se tam mohlo stát.
IP zaznamenána