30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie chrání činitele v Audi S6  (Přečteno 26088 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #45 kdy: 03 Ledna 2017, 23:47:02 »

A samozřejmě do kolon do centra města, žejo.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 764
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #46 kdy: 03 Ledna 2017, 23:59:43 »

naštěstí ne
ročně tak 30 po těch komunikacích, kde musím mít nálepku
a dalších 20 druhým, co slouží na fyzickou práci

městům se pokud možno vyhýbám a v tom hlavním jsem se narodil, takže kolony nechávám náplavám  ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #47 kdy: 04 Ledna 2017, 00:05:09 »

Aspoň že tak, to je docela výjimka.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #48 kdy: 04 Ledna 2017, 01:20:11 »

Mike: když jsem fórum před lety objevil, domníval jsem se, že tu budou jen lidé s rychlými auty, ale postupně mi došlo, že je to tu o ideologii a rád sem chodím :) nicméně, je zajímavé se dočíst i názory na auta, priority.. :)  500Nm už je pěknej ničitel gum  :D

Behemot: ono je sice hezké mít starší auto ( mám rád stará auta, kde je důraz kladen na pocit z jízdy ) po celkové GO, ale pokud bych měl takové mít na denní ježdění, asi bych se neubránil myšlence bezpečnosti.. nová auta na tom budou pořád výrazně lépe, už jen díky novějším materiálům, neopravované karoserii..
škodovka je už celkem drahý auto, to je pravda..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #49 kdy: 04 Ledna 2017, 08:46:06 »

Jo, třeba Saab 9-5 na tom z hlediska bezpečnosti asi líp bude.

Konfekce…ten byl teda dobrej, měl byste dělat komika.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 224
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #50 kdy: 04 Ledna 2017, 09:00:45 »

Nove vozidla na tom mohou byt prekvapive lepe Volvo vs FIAT pardon <>
https://www.youtube.com/watch?v=emtLLvXrrFs

Behemont:
2. v pripade spolujezdce ani moc ne
4. netvrdim, ze za kazde situace to bude lepsi - v libovolnem aute beznych proporci(nikoliv https://youtu.be/VcNlhnpVtVI?t=901) a vyssi rychlosti, tedy od jisteho pretizeni Vam to potrha tkane v tele(jak sam uvadite a neni to jen hydrodynamicky sok), takze technicky lze resit nehodu jen do jisteho bodu zvratu
5. ne tak docela, mel byste zraneny nohy, <> se chova za dane situace lepe viz 2. - dela deformacni zonu z Volva (v tanku je nejbezpecneji, dela deformacni zonu do veci, ktere smete)

Nechci hanet Volvo, na to jaky je tam casovy rozestup, unavu materialu, karoserie nebyla nova apod. se zachovalo bajecne.
« Poslední změna: 04 Ledna 2017, 10:44:51 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #51 kdy: 04 Ledna 2017, 09:13:50 »

1. tam vidím Renault
2. to Volvo 940 byl pořád nižší model na staré platformě z 80. let (na druhé straně to má jednoduchej motor atd.), nevidím tam moc výztuh, výraznější změny byly až u faceliftovaných 960
3. zdá se mi, že by z toho člověk vylez pořád po svejch
4. naopak u Renaultu mi přijde, že při větších rychlostech by člověk byl mrtvej, protože karoserie je sice extrémně tuhá, ale…to znamená extrémní zpomalení, protože karoserie nepojme téměř žádnou energii, celý se to odrazí jako balón na druhou stranu, což se i stalo; to je pro tělo extrémní zátěž a i když člověk může vypadat v pořádku, dojde k hydrodynamickýmu šoku (v podstatě potrhání orgánů, vnitřní krvácení atd.)
5. Volvo se chová tak, jak má - předek auta zmizel, což je v pořádku, proto to tam je, prostor posádky byl relativně nedotčen

Je hezký dělat s autíčkama bum, druhá věc taky je umět pochopit, co se vlastně stalo.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #52 kdy: 04 Ledna 2017, 10:25:02 »

1. to jsme dva
2. je úplně jedno na jaký je to platformě, zkrátka je tostarý auto a ti co v něm bourali nemohli vystoupit těsně před havárkou a říct si o novější platformu..
3. těžko by vylezl po svejch, když mu palubka zpřerážela nohy a o hlavu se postaral volant...
4. s tím se dá částečně souhlasit, je třeba si uvědomit, že v renaultu tady není moc místo na pomalé bourání.. a taky to co nepojme karoserie, dělá například bezp. pás - před nehodou vás přitáhne o cca 10cm a v průběhu nárazu zase pouští trochu aby kompenzoval náraz a letíte do airbagu, který už čeká připraven  edit: ale to je vlastně až u převážně novějších aut z vyšší kategorie.. naviják novýho bmw v lepších výbavách je téměř třikrát až čtyřikrát tak velkej jako je třeba ve starém transporteru apod..
5. to sme asi koukali na jiná videa, nebo já nevím, kde vám připadá prostor posádky nedotčen..?

jinak, doporučení pro všechny.. v zimě jezděte bez bundy, auto je za chvilku vytopené pokud vám je zima, ale v případě nárazu si vemte, jakou vzdálenost je pás od vašeho těla, klidně i 10cm.. co to udělá snad nemusím vysvětlovat.. a že se v bunde hůř řídí je taky jasný.. :)
« Poslední změna: 04 Ledna 2017, 10:27:12 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #53 kdy: 04 Ledna 2017, 10:27:40 »

Starý auto je auto ze 70. let i auto z 90. let, chceš říct, že tam není rozdíl a je to všechno stejný nebo jak?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #54 kdy: 04 Ledna 2017, 10:30:58 »

to ne, chtěl jsem tím říct, že zkrátka stále ještě dost lidí jezdí v těch starejch a ono je pak vlastně téměř jedno jestli to byl o dva roky novější nebo starší vrak.. technologie bezpečnosti nebude dostačující ani v tom novějším volvu, ikdyž naprvní pohled se může zdát bezpečnější
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #55 kdy: 04 Ledna 2017, 10:35:06 »

Tak sni dál :D

Každopádně devítitisícovka je nová platforma a trochu někde jinde než tady 740/940. Viděl jsem a slyšel jsem o dosti dost brutálně zbouranejch kusech a každej z toho vždycky vylez a odešel po svejch.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #56 kdy: 04 Ledna 2017, 10:37:01 »

ono se dá totiž dosti vizuálně brutálně zbourat auto i v celkem malý rychlosti.. ale je dobře , že vylezli :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #57 kdy: 04 Ledna 2017, 10:41:48 »

Jo, od čelních nárazů po pár otáček přes střechu…

Jako nedělám si iluze vo setkání s nějakejma lepšíma autama vyšších tříd, ale většina konfekce co jezdí na silnicích po dvaceti letech začíná řekněme dotahovat. Tak jako jsou dneska limuzíny někde jinde tak ale byly někde jinde i v 90. letech, že.

A zas je dobrý jenom nevěřit prefabrikovanejm testům, kde jde uzpůsobování na testy tak daleko, že sou výztuhy jenom tam, kde se bourá apod. Stačí nebourat podle standardu a taky můžeš bejt pěkně v prdeli. Těch pár testů kde to pokusně zkusili dopadlo docela prachbídně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #58 kdy: 04 Ledna 2017, 11:40:10 »

to stačí kouknout na testy dle amerického standardu a výsledky jsou úplně jiný.. ale musíš uvážit přece i stáří karoserie co po letech nasbírá hafo otřesů, ohybů apod. společně s korozí atd.. kdyby si vzal dvě stejný auta, jedno bude dvacet let jezdit denně silnice, parkovat venku a druhý který nikdy ven nevyjelo, necháš je srazit.. každý dopadne úplně jinak, ikdyž to budou limuzíny .

já se na to koukám spíše z tohoto pohledu, jestli mi rozumíš, co chci říct :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 665
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #59 kdy: 04 Ledna 2017, 11:56:28 »

No já shnilý auto nemám, moc velkej nájezd nemá a krom dvou lehkých ťukanců na přední nárazník je strukturální integrita celkem původní :D

Jinak dnešní auta i údajně lepších značek maj na povrchovou korozi záruku zpravidla 2-3 roky a na prorezivění kastle skrz naskrz tak 5-10 let. Tak mi povídej vo „novejch“ autech, áno? Všechno po roce 2005 starší pěti let je pomalu dneska větší riziko, než poctivý bytelný udržovaný auto stáří 20.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky