30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie chrání činitele v Audi S6  (Přečteno 25957 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #15 kdy: 26 Prosince 2016, 22:24:15 »

Musím s eRooo souhlasit. Sám mám doma novýho superba v plný palbě a pro mě normálního člověka je to parádní auto a určitě ostudu nedělá. Je jasný že majitelé firem atd si vozí zadky v autech vyšší třídy, ale ta cena je zase úplně jinde.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #16 kdy: 26 Prosince 2016, 22:37:38 »

No tak lidi co nemaj komplex na nový auta si za mega koupí solidní ojetinu, mimo jmenovaná vozidla vyšších tříd (a dál třeba z koncernu např. Phaeton) připadá do úvahy dále kupř. Jaguar.

Nicméně realita je, že vohnouti se zadlužej na půl života aby si hráli na honóru se Superbem co je tadleta limuzína žejomáňo, což je ve skutečnosti jenom vyšší střední třída (na západně standardní rodinný auto) a aby na to vůbec měli, tak to pak berou v holobyt edition s pidimotorkama. Doby kdy se tam dával šestivál jsou dávno pryč, dneska je tam dvoulitr max, ale ani na to tidle nemaj, tam maj základní 1,4ku. To je slušnej základní motor pro auta o třídu níž, ne pro to co uplacený mŕdia označují jako todle „luksuxní“ auto. Pro srovnání - Saab dával do 900 NG, což bylo levnější auto vyšší třídy na platformě GM, v základu 130koňovej motor v roce 1994. Mám moc slabý brejle abych viděl tendlencten pokrok?

Voktáfka sama o sobě není špatný auto na nudný ježdění sem a tam. Ovšem pouze kdekoli jinde mimo čechystán, kde to stojí normální prachy odpovídající zařazení. V holobytu je to technologický smetiště koncernu, a v fplné palbě to sice mimo elektronický píčoviny (který má bohužel dneska většina konfekce) má i pár užitečnejch věcí, ale půl mega pro to není žádná meta. Sorry, to je úplně mimo.
« Poslední změna: 26 Prosince 2016, 22:40:10 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #17 kdy: 26 Prosince 2016, 22:58:03 »

Jj, mám mega a poběžím si koupit nějakou ojetou trosku, která s mým nájezdem 50-60kkm ročně bude do roka-dvou víc stát než jezdit. A to jenom za předpokladu, že něco neposeru už při nákupu. Zbytečné komentovat. Nákup nového auta není o komplexu.

Tak tam dávají nějaký mrdka motory, aby plnili normy. To se dá pochopit.
Nedá se pochopit, že jsou vyklízeny i vrcholné motorizace, ale to je daň EU a jako takovou je potřeba ji hodnotit. Není chyba škodovky.
A ano, Superb není auto, které dává na první dojem najevo, že jeho majitel je šéf půlky vesmíru. Nicméně za ty peníze je to pořád slušnej kauf, jak pro rodinu, tak pro střední management. Nedávno jsem se svezl s tím 140kw 2.0TDI v L&K a nevím, co by mi v té výbavě mělo za ty peníze chybět. Jenom bych si poručil o 2 válce a 50-100 koní víc, ale to jsem zase o 3/4 mega vejš a u jiný značky.

Ale abychom se konečně dostali na konkrétní auta. O3 RS230 TSI preFL považuji za solidní auto za solidní peníze a kdyby nakonec nedošlo ke změně priorit, šel bych do ní. Co jiného, jsem si měl za těch cca 800kkč s DPH koupit? Něco s benzínem, manuálem a 150kw+? Poslouchám návrhy. Napadá mě maximálně Leon Cupra, což je pořád koncernovej shit, ne?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #18 kdy: 26 Prosince 2016, 23:03:51 »

Za 800 tisíc Vám klidně hned zítra přenechám Superba III v kombajnu, 2,0 TDI, 110kw, bílá perleť, manuál, najeto 5000km, záruka tam je do 150 000km, visí to na netu už asi dva tejdny a nikdo se na tu jebku neozval, nevím co s tím.

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #19 kdy: 26 Prosince 2016, 23:12:54 »

To víš, superp co najel akorát kolem salónu, nebo zánovní Jaguár, to je úplná jebka… ::)

No pokud v tom jezdil českej vohnout jako tady pan mistr co měnil kapaliny po těch 30000 km, týral to studený a podobnejch píčovinách co mu nadřístá škodiffka a výrobce voleje, tak jistě, pak bych na to nesáh ani motykou. Normální auto někde ze západu o který se majitel staral se dá ve stáří pár let s nájezdem co se nedá označit ani jako „zajetí“ za mega pořídit a bude to technicky někde jinde než tydlety škodovácký srágory…

BTW včera sem si taky vyslech přednášku na téma vochcávky ideální fdýzlu, pak teda když se vyjasnilo že (zatím) nenajezdím 50k ročně na kradenou naftu a navíc nejsem prase, tudíž to pro mě nepřipadá v úvahu, byl vzat na milost bencin. Ale pořád že mám koupit jedničkovou octofku, kde je k dispozici slušnej jednoduchej motor jenom dvoulitr, na kterej má půlka lidí názor dobrej a půlka na hovno. A to nemluvim o stavu toho, co tu u nás je na výběr. No tak asi tak  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #20 kdy: 27 Prosince 2016, 00:21:00 »

A proč bych toho superba měl chtít? Toho si můžu koupit klidně nového a oproti mému referenčnímu návrhu si ještě subjektivně pohorším  ;D
Behemot: Nejsme vepři, já bych si za ty prachy taky radši koupil třeba tohle (http://www.tipcars.com/bmw-rada_5/bmw-550i-xdrive-12345188.html). Bohužel, to auto by bylo za 2-3 roky na vyhození. Když se mi dřív nezanesla karbonem turba :D. Nová oktávka za ty peníze bude při mém stylu používání na vyhození až za 5 let. To je drastický rozdíl, který z mého pohledu ospravedlňuje můj komplex na nový auto, že jsem ovce kupující škodováckou mrdku a bůhví co ještě jste mi schopen diagnostikovat. Ano, nemusím mířit na V8. A třeba najdu nějakej dobrej kauf (http://www.tipcars.com/bmw-rada_5/bmw-535i-aut-nez-topeni-21831958.html), kde by nižší životnost vozidla byla vyvážena "radostí z jízdy". Nebo třeba to auto takto vůbec neexistuje, 5er s nezávislým topením na 6kkm ročně? Spíš to bude zbořená mrdka před servisem...

Doufám, že si rozumíme. Je určitá sorta lidí, která od auta požaduje především maximální spolehlivost, je to pro ně pouze spotřební materiál, a ti si, pokud na to mají, raději dojdou pro nové auto, ačkoliv by si za ty prachy mohli koupit ojeté/zánovní/referenční/jakoliv tomu chcete říkat, ale "lepší". A ti si pro tu škodovku dojdou. Ano, třeba se bude dařit, další auto už bude nové 535i a pak třeba i M5, kdo ví.

Chtěl jsem jenom říct, že nová škodovka je za ty peníze (a nenechte se zmást ceníkovkou, kdo nedostane u koncernu minimálně 10% i na auto do výroby je hloupej) solidní vůz a pro někoho, kdo chce koupit, měnit akorát olej a lejt benzín je bezpochyby skvělou volbou. Pro Vás třeba ne, třeba na autě nejste existenčně závislej a můžete si dovolit udržovat při životě starýho Saaba a mít radost z toho, že Vaše auto má duši etc.

Více asi zbytečné rozebírat, jsme hrubě OT.
Dobrou :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #21 kdy: 27 Prosince 2016, 00:30:12 »

Proto se vyserte na bávo, to je dneska už na hovno, a jděte do Jaguáru (na dálkový trasy ideál), případně i něco přes moře. U každýho jsou méně povedené verze nebo motorizace, ale když si necháte poradit co, tak výsledkem bude nájezd další stovky tisíc v klidu ve skutečně luxusním autě. Navíc si nejsem jistej co chcete jezdit v octofce za desítky tisíc kilometrů ročně, podle ohlasů jsou tamní sedačky na hovno a po 100 km záda pláčou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #22 kdy: 27 Prosince 2016, 07:26:34 »

Protoze usetrite 100 tisic a nebudete cekat pul roku nez Vam ho vyrobej
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #23 kdy: 27 Prosince 2016, 22:49:13 »

Behemot:  Já se vás nechci nějak dotknout, ale řiká vám něco pojem servisní náklady? Máte vůbec představu, jaké jsou u třeba toho phaetonu? Nebo protlačovaný jaguár.. Sice jsou hezký, ale jak jsou na tom nové modely se spolehlivostí se přiznám nevím a hodinový mzda v servisu u J taky zrovna teď nevím jaká je, ale rozhodně vyšší než u superba, kterýho navíc opraví kde kdo.. Ono mít auto z téhle kategorie, phaeton, a8, es klás, 7er je hlavně u né nového spíš o servisních nákladech než pořizovací ceně.. pokud sem bohatej a mám na nový s tím, že ho za rok, dva prodám tak je to úplně jedno, ale když si to má někdo za našetřený mega koupit ojetý, tak další mega by měl mít připravený bokem, protože do toho postupně zahučí...
A zmínil jste diesel.. (nebrat jako odpověď) - obecně dnes absolutně nechápu, proč někdo má potřebu kupovat diesel.. krom toho, že to smrdí a chrochtá, má dražší servis a potrpí si na kvalitní naftu.. spotřeba D/B je u nových motorů téměř stejná kolikrát.. pokud teda beru třeba tu octávku, golfa.. a hlavně většina s tím jezdí po městě, což je úplná blbost.. těch pár lidí, kteří s tím fakt lítaj 10tky tisíc km ročně a tak nějak se jim to vyplatí zas tolik nebude v porovnání se zbytkem, kteří pořad žijou v domnění, že je to supr vocpoda, jezdí skoro za 00nic a je levnější na litru..

Stepa:  jinak co za auto? pokud ste kaskadér, tak bych šel do Alfy Giulie, to je neskutečně krásný auto, seděl jsem v tom (bohužel teda jen seděl) úžasnej interiér, přál bych alfě aby jim to auto kupovali.. ale bohužel s jejich pověstí si myslím, že hlavně ve verzi QV je cena dost nastřelená..
« Poslední změna: 27 Prosince 2016, 22:59:58 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #24 kdy: 27 Prosince 2016, 22:59:18 »

Opraví kde kdo…jo, to známe. Olej taky kupujete v tesku?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #25 kdy: 27 Prosince 2016, 23:01:38 »

já si auto snažím servisovat sám, takže mě to nějak netrápí.. Mobil 1 v tescu nemaj  :P
IP zaznamenána
In dubio pro reo

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #26 kdy: 27 Prosince 2016, 23:09:03 »

Za mě to většinou vyhrává Kia. Je levnější, takže si za jednoho superba koupím postupně dvě auta, na každý záruka 150kkm. Jestli někoho dojímá značka, budiž. Mě zajímá, jestli v tom nebolí záda a jinak už jen TCO. Na imidž upřímě kašlu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #27 kdy: 27 Prosince 2016, 23:09:55 »

Maj i jiný motory než do sekačky?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #28 kdy: 27 Prosince 2016, 23:13:16 »

Maj i jiný motory než do sekačky?

A to je právě to, že fakt neřeším kde ten motor vzali. V záruce je, celkem jede a jestli ho má někdo jiný jen jako startér mi je přesně tam :-D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie chrání činitele v Audi S6
« Odpověď #29 kdy: 27 Prosince 2016, 23:23:11 »

No aspoň 110 koní?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky