30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Win - správní delikt v dalším stádiu - brněnský magistrát hodil ručník do ringu  (Přečteno 7535 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Obdržel jsem poněkud překvapující Vyrozumění od brněnského magistrátu. Je v něm uvedeno následující:

Vyrozumění
Magistrát města Brna, Odbor dopravněsprávních činností, Oddělení sankčních řízení, jako příslušný správní orgán, na základě ustanovení § 66 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění, zastavuje řízení vedené ve věci podezření ze spáchání správního deliktu dle ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu, zahájené dne xx. xx. xxxx. Dle ustanovení § 66 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., řízení vedené z moci úřední správní orgán usnesením zastaví, jestliže zjistí, že u některého správního orgánu již před zahájením tohoto řízení bylo zahájeno řízení v téže věci, nebo jestliže v řízení, ve kterém nemohou pokračovat právní nástupci, odpadl jeho důvod, zejména jestliže účastník zemřel nebo zanikl, anebo zanikla věc nebo právo, jehož se řízení týká.


K průběhu celého případu: Jednalo se o údajné stání v zákazu, ve skutečnosti ale šlo o to, aby soud posoudil, zda je přípustné požadovat kopii správního spisu podle SprŘ. Po obdržení výzvy jsem požadoval zaslání spisu podle InfZ. To bylo odmítnuto, následovalo odvolání ke kraji, ten odmítnutí potvrdil. Poté žádost o spis podle SprŘ, magistrát sdělil, že neposkytuje, pak stížnost na nesprávný úřední postup magistrátu, zamítnuto s tím, že postup je ok. Pak žádost na uplatnění opatření proti nečinnosti ke krajskému úřadu, kraj usnesením odmítá. Následuje zásahová žaloba ke krajskému soudu, krajský soud usnesením rozhoduje, že žaloba není přípustná a případné neposkytnutí správního spisu je nutné řešit v rámci případné žaloby proti vlastnímu rozhodnutí. Poté magistrát překlopil přestupek na sprdel a vydal příkaz, následoval můj odpor.
 
Po předpokládaném negativním rozhodnutí by následovalo odvolání na kraj, no a po negativním rozhodnutí kraje by konečně následovala žaloba na rozhodnutí kraje u krajského soudu včetně nutnosti rozhodnout o nahlížení do spisu podle SprŘ a zaslání kopie spisu. Jenže magistrát mě převezl a hodil ručník do ringu. Není snad nutné dodávat, že žádný z citovaných důvodů k zastavení řízení neexistuje.

Takže to zaslání spisu podle SprŘ se zase k soudu nedostane. Ale nevadí. Pokud si magistrát na mě zase vzpomene s nějakou výzvou, ví, na co se může těšit. :)

P.S.
Málem jsem zapoměl - poděkování pro hh :)
« Poslední změna: 14 Listopadu 2016, 18:47:32 od uziv »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Zdravím
teď v Brně řeším jeden sprdel. Můžete mě poslat jak jste formuloval tu žádost o spis podle SprŘ? klidně ji zkusím použít... Mám tam asi čtvero parkovaní za posledního asi 2,5 roku (duben 15 až březen 16). Všechno řešeno jako turbo takže počítám že tam bude veselo....
Foxik
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Volným textem žádáte pořízení kopie spisu a její zaslání do datovky (zdarma), nebo poštou doporučeně na adresu s nabídkou úhrady poštovného.
Paragrafy se oháníme, a když to úřad zamítne.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Na to nemám moc času, protože mám na začátku prosince seznámení s podklady a do té doby bych potřeboval mít spis u sebe...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Buď to chceš řešit poštou, nebo nechceš.

Když nechceš, tak se neptej.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

Vím že se to úplně bez návštěvy asi neobejde ale chci je aspoň minimalizovat....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

Zeptám se - ta žádost o ten spis byla v jaké fázi ? Chápu správně, že úřad zaslal odpustek s výzvou a Vy jste následně začal požadovat spis ? Nebo to bylo v pozdější fázi ?
IP zaznamenána