30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řešení SPRDELe ze zahraničí  (Přečteno 2061 krát)

StojanJakotyc

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Řešení SPRDELe ze zahraničí
« kdy: 07 Listopadu 2016, 06:28:42 »

Zdravím!
Obracím se na vás s otázkou, jak postupovat v následující situaci: V dubnu jsem překročil rychlost v obci do 20km/h, na výzvu nereagováno, v nedávných dnech dorazil příkaz. Dorazil ovšem v době, kdy se já nacházím na jiném kontinentě a plánuji tu ještě několik měsíců (či let) zůstat. Trvalé bydliště nicméně v ČR mám, zdravotní pojištění přerušené na základě cestovně-pracovního. Na adresu trvalého bydliště tedy přišel příkaz, který nedávno rodiče převzali a zaktivnili. Mám dostatek času podat odpor (předpokládám, že termín podání na poště v zahraničí je směrodatný). Otázka však zní, má-li to smysl, neboť osobně se kvůli tomu do ČR navracet nebudu, rodiče tím otravovat nehodlám a než do toho svinstva namáčet kamarády, tak to těch pár tisíc radši zaplatím.
Lze vést korespondenční válku s reálnou vidinou na úspěch? Případně naprášit mého spolubydlícího zde v zahraničí, který to, koneckoncům, vlastně řídil?
Předem děkuji za odpovědi!
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řešení SPRDELe ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2016, 07:29:42 »

Ano, vse lze resit korespondence a ano, datum odeslani je smerodatne.
IP zaznamenána