30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno  (Přečteno 14922 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #15 kdy: 08 Listopadu 2016, 01:43:30 »

Jj. Přestupek se zdokumentuje a pošle veliteli útvaru k vyřešení. Tresty jsou vždy vyšší, než kdyby to vyřešil na místě a zapřel příslušnost k ozbrojeným silám.
Tohle platí, pokud máte nějaké ohodnocení nad basic tabulku, což má většina. Pokud máte platově basic tabulku, tedy jste kverulant/nemáte dobré vztahy se šéfem, tak si s pokutama opravdu můžete vytírat prdel.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #16 kdy: 08 Listopadu 2016, 07:18:57 »

To teoreticky ano. Pak nastává období "šikany" a neprodloužení smlouvy.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #17 kdy: 08 Listopadu 2016, 08:23:45 »

Zajímavé je, jaké vyšetřování chtějí provádět. Za běžných okolností by přivolaná hlídka byla hned hotova.

To není pravda, na škodě, kde není shoda na zavinění je potřeba jiné auto s jinou posádkou, které má jiný formulář a čeká se na něj hodně dlouho. Jestli to bylo tohle, nebo fakt, že to byli vojáci, které řeší jejich vlastní policie, nevím. Podle mě museli počkat na vojenskou, protože státní vojákům skoro nic nemůžou. Kamarád nám vypráví, jak ho vždycky zastaví pčr změří na dálnici 250, on jim ukáže průkaz a oni prostě nic nemůžou, maximálně to poslat jeho nadřízenýmu. Musela by to bejt vojenská.


Já to myslel tak, že zavinění je na straně toho, co nedodržel vzdálenost a nazdar. Nějké řešení, proč pani zdtavila, nebo snad svědci, to se snad běžně neřeší.

To je IMHO tak trochu casto rikana lez. Ze je to hned jasne a neni co resit.

§ 18
Rychlost jízdy
(2) Řidič nesmí
a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,


Pokud to do nekoho narvu zezadu, nemusi to byt ciste moje zavineni.
- Pokud to narvu do auta, co to narvalo do jineho auta pred nim. Muj odstup pocita s nejakym brzdym ucinkem auta predemnou. Aby kdyz zacne (byt intenzivne brzdit) abych stihl zabrzdit take. Pokud ale auto zastavi "na fleku" (v duvodu ze narazi do stojici prekazky, tak samozrejme do nej narazim taky.

Ale co hlavne. Kdyz to nekdo zadupne a ja nedobrzdim a skoncim u nej v kufru, tak ano, nedodrzel jsem asi bezpecnou vzdalenost, ale on (pokud k tomu zadupnuti nebyl konkretni duvod) tu situaci vyvolal porusenim predpisu stejne tak a je tam tedy dle meho otazka nejake spoluviny.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #18 kdy: 08 Listopadu 2016, 09:05:49 »

No, jedna věc je, co na to pravidla a druhá, co na to orgán. Sám jsem to zažil, ač přiznávám, pouze jednou. Alespoň mě to donutilo pořídit do auta kamery.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #19 kdy: 08 Listopadu 2016, 10:01:18 »

Auto před vámi může zastavit kdykoli, najednou a bez varování. Například řidiči z vyletěl při změně rychlosti větráku z ventilace oblak usazeného bordelu přímo do očí a nezbylo mu nic jiného, než to zadupnout.
Nebo mu pod kola vyběhl z příkopu zajíc (to že není na vaše kameře nebo že vy jste ho neviděl ještě neznamená, že tam nebyl).

Vy jste povinen dodržet odstup. Řidič před vámi není schopen ovlivnit, jestli budete schopen zabrzdit, nebo ne. To je čistě váš problém. A myslet si o tom můžete, co jen chcete.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #20 kdy: 08 Listopadu 2016, 10:14:59 »

A co třeba v případě, že mám zbývající vzdálenost 30 metrů při ~50 a mírným brždění a pak to zadupnu úplně, čímž ztratím trakci. Been there. To by mě fakt zajímalo, protože brzdím docela zdálky a průběžně, nějaká bezpečná vzdálenost tam nehraje roli - brzdil sem s úmyslem zastavit ještě dávno před překážkou. Akorát ztratím trakci, protože nevyhovující povrch (mokrý kostky jsou sračka a nepochopím, jak to v roce 2016 může být schválenej povrch). Předpokládám to bude opička/ouřada zkoušet maximálně na nepřizpůsobení stavu vozovky. A to mám jak vědět že vylágrovaný kostky jsou na hovno a pojede to jak sáně, když to tam leží a je to očividně schválenej povrch, tak od toho čekám, že to k něčemu bude (=nebude to mít diametrálně odlišný vlastnosti od jinejch druhů povrch, tj. asfalt, beton)?

Na todle jsou expertama ženský, zpravidla když jedou jak vymatlaný krávy, tak se za nima samozřejmě další přiblížej, aby mohli předjet. Baba to zadupne u přechodu i když první nejbližší člověk je od něj ještě deset metrů. Ale jsou schopný to zadupnout i uprostřed polí…důvod si vymyslí dycky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #21 kdy: 08 Listopadu 2016, 10:28:30 »

Je to prostě a jasně problém toho vzadu. Jediná omluva je myška - předjel mě a zadupnul to.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #22 kdy: 08 Listopadu 2016, 11:10:54 »

Je to prostě a jasně problém toho vzadu. Jediná omluva je myška - předjel mě a zadupnul to.

Ony taky pandury mozna nesplnuji podminku, co musi splnovat bezna vozidla... a maji plno technickych vyjimek, jako bojova vozidla.
Technicky zastavit 20t na 8 kolovem podvozku neni problem, ale vyrobce se na to mohl vyprdnout a nebyl by jediny https://www.youtube.com/watch?v=9-44vU0lrAg
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopadu 2016, 11:18:40 »

Je to prostě a jasně problém toho vzadu. Jediná omluva je myška - předjel mě a zadupnul to.
Což je jasná píčovina, ale čekat logiku od režimu je prostě mimo…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #24 kdy: 08 Listopadu 2016, 11:58:25 »

Je to prostě a jasně problém toho vzadu. Jediná omluva je myška - předjel mě a zadupnul to.

V duchu Vasi predchozi myslenky, predjel a zadupl to protoze zajic, nebo oblak mraku... takze to vlastne zadna vymluva neni, right?

Uprimne mi trochu unika ta predchozi myslenka.
Co se komu podari nebo nepodari prokazat je totiz jedna rovina (a samozrejme v ramci tohodle fora asi ta pomerne dulezita). Kdo fakticky nese spoluvinnu je nicmene to o cem jsem mluvil.
A tak jak Vy rikate, ze vase povinnost je udrzovat odstup, tak je povinnosti toho vepredu nezastavit / nezpomalit bezduvodne.

A ne, nerikam to snad proto, ze bych nekomu najel ja sam do kufru (obracene se mi ale stalo), a samozrejme protoze ta situace kdy to musi nekdo zadupnout realne nastava tak s tim musi clovek pocitat... ale to nic nemeni na tom, ze pokud to zadupl bezduvodne (nebo rekneme umyslne, coz je prave to vybrzdovani), tak nese spoluvinu ... zda se ji podari prokazat je jina vec.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopadu 2016, 12:21:30 »

V duchu Vasi predchozi myslenky, predjel a zadupl to protoze zajic, nebo oblak mraku... takze to vlastne zadna vymluva neni, right?

Nikoli, protože pokud ho předjedete a zadupnete to tak, že ten předjížděný nemá dost místa na zastavení, tak to není nic co by mohl předjížděný ovlivni, takže je to problém předjíždějícího.

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #26 kdy: 08 Listopadu 2016, 12:27:30 »

Já myslim, že za to může ten zajis, nemá tam co běhat. Předjíždějící nemůže vědět, že tam nějakej bude…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #27 kdy: 08 Listopadu 2016, 16:01:01 »

To je IMHO tak trochu casto rikana lez. Ze je to hned jasne a neni co resit.

§ 18
Rychlost jízdy
(2) Řidič nesmí
a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,

To je teorie.. v praxi by řidič předního auta musel přiznat že brzdil a neměl k tomu důvod.. napsal bych že to udělá jen idiot, ale dřív jsem si taky myslel že jen idiot bude policajtům vyprávět jak před jízdou pil alkohol když ani není pod vlivem..
Ale asi většinou důvod k brzdění bude.

Já myslim, že za to může ten zajis, nemá tam co běhat. Předjíždějící nemůže vědět, že tam nějakej bude…

v zákoně je..
Citace
Řidič, který se po předjetí zařazuje před vozidlo, které předjel, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ani omezit řidiče vozidla, které předjel.

Předjížděný nemůže ovlivnit vzdálenost kam se předjíždějící zařadí.. a ani nemá povinnost předvídat porušení zákona předjíždějícím..
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:V Táboře se srazilo pět pandurů, 11 lidí je zraněno
« Odpověď #28 kdy: 08 Listopadu 2016, 17:24:30 »

To je IMHO tak trochu casto rikana lez. Ze je to hned jasne a neni co resit.

§ 18
Rychlost jízdy
(2) Řidič nesmí
a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,

To je teorie.. v praxi by řidič předního auta musel přiznat že brzdil a neměl k tomu důvod.. napsal bych že to udělá jen idiot, ale dřív jsem si taky myslel že jen idiot bude policajtům vyprávět jak před jízdou pil alkohol když ani není pod vlivem..
Ale asi většinou důvod k brzdění bude.


To ano. Ale to uz spada do te casti ohledne toho, co je mozne prokazat a tohle je samozrjeme problematicke.

Podobne uznavam, ze pokud se pred nekoho tesne zaradim a zadupnu, pak nemel moc co s tim udelat a ani nest spoluvinnu, nicmene i v takovem pripade, je to otazka toho co se podari prokazat.

Je to pravda snazssi k prokazani, pokud ma clovek dashcam, pokud ale nema a nema verohodne svedky, bude to, jestli se pred nej zaradil tesne (A tedy je to jeho vina ) a nebo pul kilometru (a tedy moje, pokud k brzdeni mel duvod, a castecne moje pokud nemel) tvrzeni proti tvrzeni. A v kombinaci s verohodnou pohadku o nutnosti nahleho brzdeni to muze stejne porad odskakat ten vybrzdeny. takze ono je to secko naprd a proste kamera do auta je dobra vec.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 17:28:36 od Stilg »
IP zaznamenána