30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Neoprávněný odtah potřebuji poradit + hledám další poškozené Brno Cejl 27.9.2016  (Přečteno 6664 krát)

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Zdravím, Dne 27.9.2016 na ulici Cejl bylo blokové čištění. úsek od křižovatky Bratislavská Cejl byl označen Přenosnou značkou Zákaz stání B29 s datem. Bohužel špatně viditelně. Ale o cca 50 m výpalníci zapomněli oddělat případně přeškrtnout další přenosné značky a to zákaz zastavení B28 se šipkou dolů(konec úseku a datem od 19.5.2016 ihned za ní další značka zákaz zastavení B28 s dodatkovou cedulí od 19.5.2016 mimo vozidla Fú dále přenosná značka parkoviště s dodatkem vozidla Fú a dále zákaz zastavení konec úseku (šipka dolů) od 19.5.2016 mimo vozidla fú.
všechny tyto 4 značky ukončují blokové čištění viz výklad značky (Značka B28 ukončuje platnost značky B 29 a značek IP 11a až IP 11c, IP 11f až IP 12, IP 13b a IP 13 )
vozidlo mě bylo odtaženo, toto jsem rozporoval s objednavatelem  a to městskou části  Brno sever. + špatně viditelná značka.
Paní mě odpověděla zkráceně: že se mám dívat na úřední desku že je i na webu, že značka dle její fotografie  viditelná je
odvolává se na nález ústavního soudu na nález nejvyššího soudu a po té a ted pozor (v úseku platnosti zákazu zastavení se samozřejmě zákaz stání zpřísňuje na zákaz zastavení  tn. B28 pro svůj úsek platnosti ruší zákaz stání. Platnost značek B28 a B29 však ruší až vzdálenější hranice nejbližší křižovatky v našem případě to znamená  že se do úseku  zákazu stání (od postavení značky zákazu stání po nejbližší křižovatku) vklínil úsek zákazu zastavení což jsme ověřovali v autoškolách. Není tedy pravdou  že značka B29 v místě vašeho parkování neplatila  bla bla bla.

Takže na platnost značky ústavní soud, na její umístění nejvyšší soud. a na platnost značek zákazu zastavení se šipkou dolů OVĚŘOVALI JSME V AUTOŠKOLÁCH.
tak a ted co ?
Ombudsman nemá pravomoc na městské části
přestupek žádný spáchán nebyl - neni se na co odvolávat
městská policie nebyla přítomna a k případu se nebude vyjadřovat
momentálně zkouším tuto věc řešit  přímo s městem Brnem, ale ani oni nemají páky na soukromníky, který odtáhli vozidlo a jedinné co zbývá je se soudit.
vase nároky.cz mi odpovedeli že se jedná o malou částku, 1 právník že se jedná o malou částku, tak že je to nezajímá
máte vy radu ?
dále pokud toto někdo čte a byl stejně jako já odtažen at se mě přihlásí, aby ta částka byla větší   :-\
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Značka B28 ukončuje platnost značky B 29 a značek IP 11a až IP 11c, IP 11f až IP 12, IP 13b a IP 13
Platilo do 31.12.2015, od 1.1.2016 neplatí. Řidič je povinen si z hlavy udělat FILO buffer a pamatovat si následnosti značek až k další křižovatce. Je to na zblití, ale je to tak. Jediná, dosti chabá obrana proti Vámi uvedenému paskvilu po materiální stránce je § 78 ZPPK.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

a výklad o platnosti značek po celé délce ulice najdu kde? děkuji za odpověd
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Prováděcí vyhláška k ZPPK https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-294/zneni-20160321. Pokud u značky není uvedeno, že nějakou jinou ukončuje, tak ji prostě neukončuje. Je vhodné srovnávat texty ke značkám ve znění před 1.1.2016 (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-30) a po tomto datu. Teprve poté vynikne zákeřnost zákonoblijce. Nejkřiklavější jsou vedle Vámi uvedeného:
- B 21a x B 22a,
- IP 19 x IP 20a a IP 21.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2016, 18:20:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Takže panu Ťokovi vypadl rušení značek navzájem ??? ?
Dobrá argumentuji, ale i í tímto
2.   Dle Vyhlášky č. 294/2015 Sb. §2 odst. 9
 Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace.


na značce je viditelná nějaká samolepka, nevím jak sem vložit obrázek
odpoved úřadu je
Nejvyšší správní soud 4 As 95/2014  a ze zákona o silničním provozu, prováděcích předpisů ani z jiných právních předpisů nelze dovodit, že by účastník provozu na pozemních komunikacích sám mohl činit soudy  o zákonnosti dopravní značky na základě svého hodnocení rozhodnout, zda se zákazem vyjádřeným značkou bude či nebude řídit

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Citace
Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace.
Pokud na obraz císaře pána značku IZ 1a umístí moucha závěrečné stadium svého trávicího procesu, prohlásíte ji za neplatnou, vjedete tam bez dálničního kupónu a budete se řídit maximálkou 90 km/h?
Citace
nevím jak sem vložit obrázek
Rozšířené možnosti - Připojit - Browse.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2016, 20:02:57 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

co se týče exkrementu mouchy, já ten zákon nepsal.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2016, 08:17:55 od stava79 »
IP zaznamenána

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

A pokud je zrušeno že B28 ruší B29 a naopak tak můžou začít oddělávat cedule se zákazama, protože pokud je na začátku ulice zákaz zastavení tak zákaz stání později v ulici je tam úplně k ničemu. a když vezmu v potaz o platnosti značky mezinárodně, neboli když  k nám přijede němec rakušan  slovak atd. tak jsem  zvědav jak mu budeme vysvětlovat že na začátku ulice je jedna značka a tu nic neruší až křižovatka. ???
IP zaznamenána

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Pana zakladateli, není mi nějak jasné, o co Vám momentálně v tomto vlákně jde. Můžete blíže objasnit? Značení je ve znění prováděcí vyhlášky od 1.1.2016 zcela v pořádku (i když se to mně, Vám i spoustě dalších hrubě nelíbí) a po té sérii B 28 s všelijakými dodatkovými tabulkami a vyhrazeném parkování platí B 29 až k nejbližší křižovatce. Nějaká trapná nálepka, která nemá sebemenší šanci byť jen nepatrně zastřít viditelnost, čitelnost a význam DZ, nezakládá neplatnost této značky. Nebo se jste přesvědčen, že
- i směrovací desky Z 4d jsou logem firmy zneplatněny,
- když vozidlo nesplňuje zákonné požadavky - např. má sjeté gumy pod 1,6 mm, není již nadále vozidlem,
- když nemáte platný OP (je ztracen, výrazně poškozen, uplynula doba jeho platnosti, změnil jste příjmení.....), přestáváte být občanem tohoto Babišstánu?

A jen tak mezi námi děvčaty, na Cejlu v úseku od křižovatky s Kolištěm až po křižovatku s Bratislavskou není jediné místo, kde by se dalo v souladu s § 27 odst. 2 ZPPK parkovat, pokud to není povoleno nějakou jinou značkou. Takže značka B 29 s omezením platnosti na 8 - 16 hodin tam byla zcela zbytečná; tedy i kdyby se Vám nějakým zázrakem podařilo popřít její platnost, stále tam platí v době 5 - 19 hodin zákaz stání, vyplývající z obecné úpravy.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2016, 11:39:03 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

stava79

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Jde mi o to abych se něco dozvěděl, třeba díky vám vím že je od 1.1.2016 nové znění vyhlášky.
Jde mi o zvláštní výklad B29, protože když se na Cejlu otočím a nepojedu na začátek ulice, uvidím B28 s koncem úseku Parkoviště byt s dodatkovou tabulkou tak tyto značky vždy ukončovali platnost B29. Navíc ted když jdu po ulici a vidím B29 a za ní za chvíli B28 nebo naopak tak je vlastně jedno co tyto značky znamenají nebot platí obě !?
Např tady
https://mapy.cz/zakladni?x=16.7273227&y=49.1680747&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=8448164&yaw=0.294&fov=1.207&pitch=0.068&source=stre&id=81321
je zákaz stání úpně zbytečný, nebot i za ním platí zákaz zastavení

A  na Cejlu 3,5 metru od kolejí po stojící vůz je
A tím že u odtahu nebyl žádný příslušník jsem přestupek nespáchal, nebyl jsem pokutován jen mi soukromníci  odtáhli vozidlo
IP zaznamenána