30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení - Neponechání volného jízdního pruhu 3m  (Přečteno 9210 krát)

nevimnevim

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Zdravím,

v červnu tohoto roku jsem dostal za stěrač warning alert od MP a po čase dorazil i dopis. Po jedné omluvě (byl jsem mimo ČR) jsme se před 14 dny na úřadě sešli a mile pohovořili. Shodou náhod jsem dané vozidlo v té době neřídil, ale při podávání vysvětlení jsem na tomto nechtěl bazírovat, protože mi nebylo 100% jasné jak to ted v rámci SprDele je při parkování a stacionárních radarech. Takže v tomhle jsem nijak nerozporoval. Byl jsem koretkně poučen, ale po shlédnutí podkladů jsem požádal o správní řízení. Mohl jsem dát 200Kč a mít klid, ale beru to jako studijní šanci se něco přiučit a otrkat se při kontaktu s úřadem.... A celkově se mi nelíbí možnost spolupracovat (v místě, kde se udajně přestupek měl stát končí silnice a nikam již nevede...navazuje na pěší zónu). Důvod nesouhlasu byly zejména důkazy - fotka automobilu u krajnice, to samé z druhé strany a třetí a hlavní důkaz..vyfocené pásmo na zemi, kde bylo vidět, že vzdálenost je nižší, ale již nebylo vidět nic jiného - pouze tedy kus pneumatiky blíže neidentifikovaného vozidla, asfalt a na něm pásmo.

Takže ted bude správní řízení - údajně budou vyslíchat dané policisty atp. Jak se připravit na další akce? Mám trvat na úšasti při výpovědi MP? Rozporovat, že si po 6 měsících nemohou přece takovou banalitu korektně vzpoměnout (bude se řešit, jak to měřili atp. ,protože jsem nesouhlasil zejména s fotkou pásma na asfaltu, která měla být hlavním důkazem a neprokazuje nic..jen, že tu někde na ulici leželo někdy pásmo). Pak možná rozporovat samotné měřidlo? To pásmo by mělo mít certifikaci přesnoti, ne?

Je to moje první jednání v tomto stylu a budu rád za jakékoliv nápady. Články jako FSM jsem podrobně prošel a nějaké povědomí mám..

Díky moc
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Správní řízení - Neponechání volného jízdního pruhu 3m
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2013, 10:38:13 »

Co přesně Vám dali za přestupek, tzn. jaký paragraf?
Pokud to budou řešit jako Sprdel, divil bych se, že by probíhalo normální řízení včetně výslechů fízlů atd., protože nic takového dělat nemusí.
Pokud jako přestupkové řízení, nemají pachatele a nemohou Vám tím pádem dokázat vinu. Mají jen fotku stojícího auta.
IP zaznamenána

nevimnevim

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - Neponechání volného jízdního pruhu 3m
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2013, 13:12:15 »

Ještě nepřišel oficiální papír, ale bavili jsme se o § 25 ... (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Správní řízení - Neponechání volného jízdního pruhu 3m
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2013, 19:12:46 »

Podle mě by nebyl problém to hodnotit jako SprDel (neoprávněné zastavení nebo stání). Nevím, jaké tam byly konkrétně podniknuty kroky a jestli to tedy ještě do SprDel překlopit můžou nebo ne. Je možné, že Vás obviní a když z toho nic nebude, následně použijí § 125f odst. 4 písm. b): Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.

Každopádně v dané chvíli je situace snadná. Prohlásíte, že vy jste tam to auto nezaparkoval, víte, kdo to byl, ale to jim nesdělíte, jelikož byste sobě nebo osobě blízké mohl přivodit stíhání za přestupek. Tím - minimálně v této fázi - daná věc skončí, jelikož jsou v důkazní nouzi.
IP zaznamenána