30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Platnost" dopravní značky  (Přečteno 5699 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
"Platnost" dopravní značky
« kdy: 26 Října 2016, 19:46:36 »

Ahoj,

mohl bych poprosit zdejší osazenstvo o názor na omezení rychlosti na 50km/h na uvedené adrese?

https://www.google.cz/maps/@49.9613293,14.395145,3a,75y,245.15h,73.7t,1.06r/data=!3m6!1e1!3m4!1sdiAq97ecIwJCsKOs9heXhA!2e0!7i13312!8i6656

Jde mi o to, že lampa se značkou omezující rychlost a upozorňující na přechod pro chodce je umístěna na chodníku ještě několik metrů před bodem, kde končí přerušovaná čára, oddělující vozovku vedlejší silnice od hlavní, tedy by vlastně měla platit pouze pro vozidla, jedoucí po té vedlejší, ne? Přece kdyby ta křižovatka byla pravoúhlá (téčko), tak by na takovou značku řidiči, jedoucí po hlavní, nemohli ani vidět... Tuším, že vařím z vody, ale chci nají cokoliv, co by mi mohlo pomoci v chystaném správním řízení...

Děkuji předem za názory
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2016, 19:53:50 »

To ani nevaříte, pouze drobně ohříváte. § 3 odst. 1 vyhlášky č. 294/2015 Sb. Svislá dopravní značka umístěná vedle pozemní komunikace platí pro celou pozemní komunikaci v daném směru jízdy s výjimkou značky upravující zastavení nebo stání, která platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u níž je umístěna.

EDIT: Vedlejší rozhodně nekončí tam, kde se domníváte, ale končí na (příjezdové) hranici křižovatky. Zbytek jsou čmáranice, aby se chaos poněkud uspořádal a přerušovaná čára v místě, které Vás zajímá, definuje, co je průběžný jízdní pruh a co by s přivřením očí dalo považovat za pruh připojovací. Pokud by tam přerušovaná čára nebyla, tak by nějaký vykuk z vedlejší mohl zkusit uplatňovat § 12 odst. 5 zákona č. 361/2000 Sb. v kombinaci s § 12 odst. 8 zákona č. 361/2000 Sb. s tím, že vzdálenější hranice křižovatky - tj. na odjezdu - končí tam, kde začíná přídlažba k obrubníku a on jako vozidlo v pravém pruhu má výsadu podle odst. 5.
« Poslední změna: 26 Října 2016, 20:15:32 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2016, 20:10:32 »

OK, děkuji, uznávám, že tohle byl opravdu naivní pokus...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2016, 20:11:21 »

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2016, 20:35:42 »

TP nejsou norma, ale kuchařka pro základní situace, sloužící projektantům a orgánům státní správy a buzerace k tomu, aby bylo učiněno zadost zákonu bez vysilujícího mozkového myšlení, zejména pak § 78 ZPPK a prováděcím předpisům k němu, třeba  § 2  Vyhlášky 294. Existují i projektantské normy, ale nic z toho Vám zásadně nepomůže, značka je dobře viditelná, jednoznačná a jde o kombinaci dvou značek, což jest v pohodě. Jediné, co by možná stálo za pokus, je maximální vzdálenost 2 m od okraje vozovky, ale to není zákonné ustanovení. I průměrně debilní OÚO ten pokus patrně shodí na jednoznačné dobré viditelnosti.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2016, 21:24:56 »

Jak jsem pochopil, tudy cesta nepovede, omlouvám se za zbytečné téma a prosím adminy o smazání...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2016, 21:36:34 »

Proč by se to mělo mazat....když to napadlo jednoho, může to napadnout i druhého a hezky si tady může najít odpověď....
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2016, 21:44:54 »

jednou jsem použil TP65 jako podpůrnou argumentaci k tomu, že značka (resp. kombinace značek) není platná a odvolací orgán mi napsal, že nemám co dumat nad platností a dodržovat (jednalo se o kombinaci omezení rychlosti a zastávky trolejbusu na jedné štangli)
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:"Platnost" dopravní značky
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2016, 21:59:14 »

Proč by se to mělo mazat....když to napadlo jednoho, může to napadnout i druhého a hezky si tady může najít odpověď....

Pravda. Bral jsem to tak, že když někdo (já) napíše na diskusní web nějakou očividnou kravinu, tato je posléze smazána. Ale souhlasím, že v tomto případě a na tomto webu je prospěšnější, z výše uvedeného důvodu, to tu nechat...
IP zaznamenána