30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové parkovací automaty  (Přečteno 24313 krát)

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Nové parkovací automaty
« kdy: 26 Října 2016, 15:48:43 »

Dobrý den
S novými modrými zónami přišly i nové parkovací automaty, které vyžadují i zadání SPZ. Nechce se mi komukoli sdělovat nic co nepotřebuje.Není to informace, kterou by provozovatel zon mohl k něčemu smysluplnému využít ale dá se docela dobře zneužít.Také má ocěněnou plochu hodinovou sazbou a tak se mi zda že je jedno zda parkuje na jeden lístek jedno auto nebo deset, prostě dostali zaplaceno co chtěli. A tak dotaz. Jsem povinnen tam napsat svoji SPZ, co mi hrozí prostě jestli někdo neví jak to v tomto případě je správně. Díky
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2016, 16:48:07 »

Eltodo posléze projíždí zaparkované řady aut s kamerou a načítá registrační značky. Není zadána = není zaplaceno.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2016, 16:56:27 »

Nové zóny již nebudou kontrolovány pěšími poloopicemi anébrž vozidly ELTODO vybaveným kamerami, snímajícími SPZ zaparkovaných vozů, které budou projíždět zónou smyčkami s cca desetiminutovým opkováním, a jednou deně napráší ouřadům neoprávněně parkující auta. Nezadáte-li SPZ bude to z tohoto pohledu stejné jako byste nezaplatil vůbec. Pokud by Vás odchatila s parkovacím lístek bez SPZ poloopice, pak by to mohlo bát jinak ovšem pochybuji, že by automat vydal lístek bez zadání alespoň ňejaké SPZ a v tom případku to i s tou poloopicí asi bude naprd....
Nejjednodužší bude neplatit vůbec a ignorovat výzvy. 
IP zaznamenána

janjasmin

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2016, 17:07:17 »

Aha, to s tim Eltodem mě nenapadlo a asi SPZ se nedá brát jako citlivý osobní udaj, který nechci zvěřejnit. Ano bez SPZ to listek nevydá, napsal jsem mu nasra...a vysypal mi peníze zpět a jiná SPZ nema cenu zadávat protože sice zaplatim ale pro vrchnost jsem neplatič.Čeho všeho se člověk dožije
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2016, 19:30:34 »

Eltodo, Kapsch, Hicon...to jsou moc povedený firmičky  :x :x :x

IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2016, 08:27:52 »

Co si z toho auta tu spz sundat, pak si muzou kamerovat co chtej.

Kdyz bude problem, tak ti ji nejakej vtipalek stchoval pod auto  ;D
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2016, 09:48:37 »

... a asi SPZ se nedá brát jako citlivý osobní udaj, který nechci zvěřejnit...
Ale UOOU se na to kouká přeci jinak. Pokud budu mít záznam na kameře z auta, tak ho mohu zveřejnit jen po zamazání RZ. Tedy RZ by měla spadat do kategorie citlivých údajů.
Na druhou stranu ELTODO bude mít nějaké prohlášeníá, že budou s údaji nakládat v souladu se zákonem 101/2000. Takže touto cestou asi ne.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2016, 10:04:54 »

A jak to vlastně s tím ELTODOem funguje? To jako nasnímají značky a neplatiče rovnou bonzují poloopicím? Jde se na to potom ještě poloopice podívat a dá za stěrač výhružku nebo se rovnou posílá určená častka? To je jako nějaký šmírovací záznam od externí firmy brán jako nezpochybnitelný důkaz?
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2016, 10:23:42 »

Má se posílat rovnou výpalné. Ale ještě o nikom nevím, kdo by ho dostal. Ani jsem neviděl lístek u těch, co parkují v zóně zákazu stání.
Jinak ofiko stránky jsou www.parkujvklidu.cz
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2016, 12:56:30 »

A pokud zadam jinou RZ ale zaplatim a pak mi prijde psani, protoze kamera nasla jinou RZ na mem aute?? Maji tohle nejak osetrene??
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2016, 13:08:56 »

A jak to vlastně s tím ELTODOem funguje?

Aspoň podle popisu v médiích to online není a ani se neodesílají nikam data o zaplacených autech..
tvrdí že snímají auta a porovnávají se seznamem platičů.. koho tam najde tak rovnou smaže a ten zbytek jednou za den odesílají k dalšímu řešení.

IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2016, 14:42:44 »

Tak změna. Ráno chodil okrskář a teď rozdávají lístečky, ale pouze těm co stojí mimo modrou zónu, tudíž v zóně zákazu stání. Modrou evidentné neřeší.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2016, 14:57:50 »

Asi si budu muset na den stoupnout na fialovou a otestovat nový systém  ;) Z fialový se snad odtahovat nemůže...
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #13 kdy: 28 Října 2016, 18:20:41 »

Ja si myslim, ze v tomhle jsou fialova a modra zona na tom stejne. I v modre zone lze zaparkovat a zaplatit pres mobilni aplikaci.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #14 kdy: 30 Října 2016, 12:56:34 »

Má se posílat rovnou výpalné. Ale ještě o nikom nevím, kdo by ho dostal.
Já dostal love letter od Magorsrátu, chtějí pětikilo za půlhodinku stání. Lísteček skutečně za oknem nebyl.
« Poslední změna: 30 Října 2016, 16:28:57 od qwertyuiop »
IP zaznamenána