30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou  (Přečteno 17670 krát)

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[?] Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« kdy: 22 Listopadu 2013, 20:14:29 »

Zdravím ve spolek,
dnes mi přišla výzva k uhrazení určené částky 600,-.
Stál jsem na zákazu zastavení s dodatkovou tabulkou "Mimo DP hl. m. Prahy".
Můj dotaz zní, zda je MP oprávněn mě pokutovat za takové stání, aniž by ho k tomu vyzval ten, kdo zde může stát, tedy DP hl. m. Prahy?
Jak MP může vědět, že nejsem technik z DP, který jen využil soukr. vozidlo? Nikde přece není předepsáno, jak má být označeno vozidlo DP.

Díky za rady

IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2013, 21:33:58 »

Dobry den,
za sebe mohu rict (urcite na tohle bude mit kazdy trochu jiny nazor) ze presne jak pisete; ja bych v tomto konkretnim pripade udelal to, ze bych na vyzvu zaslal odpoved, ze vozidlo jste tam postavil vy, aby vas postoupili do spravniho rizeni a pozvali vas k ustnimu.
A pak bych si smlsnul. ONI musi dokazovat, ze nejste "DP hl.m. Prahy" VAM, ne vy jim.
S.
IP zaznamenána

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2013, 22:46:41 »

Díky za názor. Obávám se, že ve spr.ř. by vznesli dotaz na DP, které jim potvrdí, že dané vozidlo jim nepatří a tudíž nemělo na tom místě co dělat. Jestli už to neudělali před tím, než mi poslali "pozdrav" :-).

Je otázka, zda takto označené místo by se nedalo považovat za vyhrazené parkoviště, tzn. s možností zastavení na 3 min.

Zase jeden aktivní b.b... Parkují tam všichni už dlouhá léta a všichni pochůzkáři tato místa vesele ignorují a obchází pouze modré zóny, které jsou všude okolo.



IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2013, 17:49:00 »

Já vás chápu, tam dost záleží, kam až to chcete hrát.
Ty dodatkové cedulky mají zhruba takovou oporu v zákoně, jako shnilá noha od stolu.
Myslím si, že kdybych vznesl námitku, že jsem členem undergroundového sdružení "MIMO DP HL. M. PRAHY", případně rockové kapely podobného názvu, sázím levou kouli, že soud by dal odvolání za pravdu, protože ty dodatkové cedulky nemají právní oporu. Možná bychom se dočkali nějakého komického judikátu "co tím zamýšlel zákonodárce" na nižších instancích, ale NSS zatím ještě zmrdi nedostali.
Nebo by se dalo vymyslet nějaké vyložení zkratky "DP" a pokud máte v občance pražské bydliště, mohl byste úspěšně hrát blbýho už na magistrátního ouředníka, který by to zahodil. Třeba "domovský příslušík hlavního města prahy", nebo "dobrovolné parkování" atd.

Já bych to nezaplatil, to vám říkám. A úspěšně.
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2013, 18:28:26 »

Co sehnat někoho kdo tam pracuje...?
A auto jsem mu půjčil a nazdar  :D
IP zaznamenána

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2013, 12:54:06 »

Nebo by se dalo vymyslet nějaké vyložení zkratky "DP"

No vzhledem k tomu, že za prací dojíždím, tak třeba "dojíždějící pracovník". :-)

Ale nemám se spr. řízením moc zkušeností a nemám moc času, tak z toho mám celkem obavy. 600 není moc, takže o to mi ani tolik nejde. Spíš o to, že tam stále parkuji a pokud jim to jednou zaplatím a najde se zase nějakej aktivka, tak mám zase peška.

Ale asi správně předpokládám, že žádná oficiální zkratka DP Hl.m.p. není nikde zakotvena. Navíc nikde okolo není po DP Hl.m.p. ani památky. Jsou tam rozvodny, které nejsou vidět a ani nejsou označené. Je to v ulici Pitterova.

IP zaznamenána

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2013, 09:27:34 »

Ještě mám jeden dotaz. Prohlížím si "Výzvu" a v ní je napsáno, že jsem porušil par.4 písm. c).... "tím, že s vozidlem zastavil v úseku platnosti dopravní značky č. B28 "Zákaz zastavení"."
O dodatkové tabulce tam není ani čárka, není to chyba? Dle mého je to celkem důležitý údaj, který mimo jiné byl na lístečku od MP napsaný včetně textu, který na dodatkové tabulce je.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2013, 08:41:19 »

Nebo by se dalo vymyslet nějaké vyložení zkratky "DP"
600 není moc, takže o to mi ani tolik nejde.

a presne o to im ide. ked si dalsie kvantum povie to iste tak postupne srouby utiahnu, nabuduce to bude tisic, potom tisicky dve. pretoze ked to bolo 600 tak si celkom dost ludi povedalo, ze to "predsa nie je vela". nasrat im...
IP zaznamenána

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2013, 10:52:48 »

nasrat im...
Já bych rád, ale kudy do toho? Nevím, jak hodně silným argumentem je můj výklad dodatkové tabulky "MIMO DP (dojíždějících pracovníků)" :-).
Myslím, že by mi to prošlo moc jednoduše, takže váhám. Nechce se mi ve spr. řízení vypláznout dvojnásobek.

IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2013, 12:17:10 »

Do správního jsem se nikdy nedostal, takže jsem naprosto bez zkušeností.
Nicméně vůbec bych s nimi nekomunikoval a nespolupracoval, maximálně bych předložil fotografii značky a požádal o výklad dodatkové tabulky. Nejlépe odmítnou výpověď písemně. Případnou nepříslušnost k Dopravním Podnikům nebo Dojíždějícím Pracujícím si budou muset sehnat sami.
Navíc pokud neznají řidiče, asi těžko se jim to povede.

Stavěl bych tedy na tom, že neznámá je totožnost řidiče a tím i příslušnost k DP.
Není známý výklad DP, takže to bych si taky nechal jednoznačně vyložit.
Pasivní odpor a pouze nejnutnější spolupráce je samozřejmostí.

Hodit to na SPRDEL asi nebude jednoduché, případná argumentace je totiž "je neznámý řidič, a tím jeho příslušnost k DP, tedy nelze říct, zda došlo k porušení".

Podle mě to odloží sami, protože nebudou mít vůbec nic v ruce.
IP zaznamenána

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2013, 13:50:16 »

Termín zaplacení se blíží (nejpozději zítra) a stále přemýšlím co dál.

Co je lepší, udat se, že jsem tam auto postavil já, nebo to nechat být a děj se vůle boží s výhledem, že pokud nezaplatím, tak to nechají být.

Předpokládám, že tak jako tak se zahájí správní řízení.

Má někdo představu, kam se může vyšplhat částka ve spr.řízení? Za porušení zákazu zastavení mi myslím body nehrozí, že?

Díky za případné rekace.
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #11 kdy: 04 Prosince 2013, 23:35:26 »

Podle mě prohra nehrozí.
Otázka je, jestli to stojí za ten čas. Oproti němu je myslím 1000Kč navýšení celkem zanedbatelné.

Ale vzhledem k tomu, že jste zde na fóru, vám neplatit doporučuji.
IP zaznamenána

travnik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou
« Odpověď #12 kdy: 05 Prosince 2013, 09:07:35 »

Tak jsem se rozhodl, že učiním oznámení, kdo s vozidlem na daném místě zastavil, aby se mnou zahájili spr. řízení.

Ještě mám dotaz, zda musí být přestupek popsán přesně. Konkrétně mi jde o to, že ve skutkovém zjištění je psáno, že jsem porušil Zákaz zastavení, ale o dodatkové tabulce tam není ani čárka. Je to tak správně?
IP zaznamenána