30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: prepis motorky  (Přečteno 3641 krát)

Harley

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
prepis motorky
« kdy: 12 Října 2016, 18:05:53 »

mam takovy pro mne neresitelny problem. koupil jsem motorku a nechal ji napsat na kamaradovu firmu. po letech kamarad firmu prepsal na jineho cloveka. motorku mi odprodal mam kupni smlouvu i fakturu. ja debil jsem odkladal prepis tak dlouho az vysel zakon kde k prepisu je nutna plna moc (noveho majitele firmy) a ten je uz nejaky cas nedohledatelny. Mel by nekdo radu jak legalni cestou toto vyresit. diky za vsechny dobre rady

Odesláno z mého MI 4LTE pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:prepis motorky
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2016, 09:43:43 »

Nechci vás k ničemu nabádat, ale malá nápověda je ta, že plná moc nemusí být ověřená.
IP zaznamenána

logen

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:prepis motorky
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2016, 10:37:23 »

Zákon č.56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích
§ 6

(6) prokazuje-li se zmocnění  k zastoupení při zápisu silničního vozidla do registru silničních vozidel písemnou plnou mocí, musí být plná moc podepsána úředně ověřeným podpisem nebo uznávaným elektronickým podpisem zmocnitele.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:prepis motorky
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2016, 11:23:18 »

 :o OK, mlčím. Aut jsem už pár přepsal a nikdy jsem plnou moc ověřenou neměl, tak jsem čerpal ze zkušenosti. Moje chyba, beru zpět.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:prepis motorky
« Odpověď #4 kdy: 13 Října 2016, 12:03:17 »

Vcera o tom byla reportaz v Udalostich na CT1, prodavajici nemel kupni smlouvu, auto ani doklady ale auto stale na sebe, urad je udajne povinen zahajit spravni rizeni v urceni majitele vozidla.
IP zaznamenána

Harley

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:prepis motorky
« Odpověď #5 kdy: 13 Října 2016, 13:41:19 »

Vcera o tom byla reportaz v Udalostich na CT1, prodavajici nemel kupni smlouvu, auto ani doklady ale auto stale na sebe, urad je udajne povinen zahajit spravni rizeni v urceni majitele vozidla.
diky vecer na to kouknu

Odesláno z mého MI 4LTE pomocí Tapatalk

IP zaznamenána