30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zábran veřejného prostranství  (Přečteno 4644 krát)

lolando

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Zábran veřejného prostranství
« kdy: 09 Října 2016, 18:52:47 »

Zdravím,
prosím o radu jak nejlépe postupovat v mém případu.

Věci se mají tak, že jistého dne v květnu tohoto roku jsem parkoval na jistém místě, kde mimochodem parkuje spousta aut jak přes den tak přes noc. Ono místo není parkoviště ani komunikace spíš řekněme nezpevněná krajnice silnice ovšem součást pozemku jež je v katastru města. Nikomu tam člověk nezavazí, je to opravdu 2 metry široký prostor mezi keřem a silnicí. Někdy během roku, řekl bych asi tak v srpnu jsem dostal obsílku od MP k podání vysvětlení, nebylo tam absolutně nic o tom jaký přestupek jsem spáchal pouze adresa kde byl spáchám datum a čas. Dle nejrůznějších rad jsem tuto výzvu ignoroval a čekal na obsílku od městského úřadu. Dopis mi byl doručen někdy začátkem září, ovšem na adresu mého trvalého bydliště, která se nachází dost daleko na to abych se na příslušnou poštu dostavil(bydlím jinde) v jejich úředních hodinách a zároveň pošta nehodlala dopis vydat ani člověku jež má ode mne plnou moc pro vyzvednutí doporučených zásilek pro mne. Každopádně po 10ti dnech zásilku hodili normálně do schránky(to bylo někdy v půlce září)

No a teď tedy k aktuální situaci. K dopisu jsem se dostal až včera. Dříve jsem si ho z mého trvalého bydliště nestihl vyzvednout. V dopisu je očekávaný obsah, předvolání od města. Přestupek chtějí projednávat podle paragrafu 47 odst. 1, písm. h).

A teď k tomu s čím potřebuji poradit, různě jsem hledal a zjistil že na 47/1.h) je možné použít odmítnutí výpovědi bez finančního trestu(např. osoba blízká)
Je tomu skutečně stále tak? Stačí se vymluvit a mám klid? No ale aby to nebylo jednoduché vysvětlení jsem měl přijít podat již na konci září, což jsem bohužel nevěděl protože jsem se k dopisu dostal až včera. V dopisu se nachází taky poučení, ve stylu že kdo se nedostaví bez závažných důvodů může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše 5000 Kč v souladu s par. 60 přestupkového zákona. Já mám obavu že když odmítnu vypovídat tak se paní na úřadě může slušně řečeno naštvat a napařit mi tuto pokutičku za 5000 když by na samotném přestupku ostrouhala a chápu že to, že jsem se k dopisu dostal až včera, je víceméně můj problém ale určitě ne závažný důvod.

Takže moje otázka zní. Má správní orgán právo mi uložit tu pořádkovou pokutu i pokud mi neuznají přestupek?(vymluvím se)  Z logiky věci si myslím že ano, takže jak by jste postupovali?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Zábran veřejného prostranství
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2016, 19:07:49 »

Paní na úřadě může dělat co chce, otázka zní co je na tom zákonného. Nezákoné věci se dějí pořád a je na tobě, abys jim to omlátil o hlavu. Doporučený dopis s tím, že nebudeš vypovídat a tudíž je zbytečné aby ses dostavil stačí .
IP zaznamenána

lolando

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zábran veřejného prostranství
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2016, 19:24:29 »

No proto jsem se taky ptal jestli na to má právo(jestli je to v souladu se zákonem) :) Podat vysvětlení si klidně zajdu, MÚ mám pár metrů od domu, je to pro mě na všech frontách lepší varianta než sepisovat a posílat dopis, nebo snad tuto variantu doporučuješ z nějakého konkrétního důvodu? Díky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zábran veřejného prostranství
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2016, 20:03:38 »

Rozhodně na podání vysvětlení si vše nahrávat. Z principu a pro sichr…
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zábran veřejného prostranství
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2016, 13:24:15 »

No proto jsem se taky ptal jestli na to má právo(jestli je to v souladu se zákonem) :) Podat vysvětlení si klidně zajdu, MÚ mám pár metrů od domu, je to pro mě na všech frontách lepší varianta než sepisovat a posílat dopis, nebo snad tuto variantu doporučuješ z nějakého konkrétního důvodu? Díky.

Právo vynutit si Vaši účast na ústním jednání nemá. Klíčová slova: nemo tenetur se ipsum accusare, zákaz sebeobvinění.

Pošlete dopis s jedinou větou: "V této věci v souladu s čl. 37 Listiny základních práv a svobod odmítám podání výpovědi."
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábran veřejného prostranství
« Odpověď #5 kdy: 11 Října 2016, 13:26:18 »

Nezaměňovat termíny ústní jednání x (ne)podání vysvětlení. Účast na ÚJ je právo (SŘ již běží), podat vysvětlení (až na výjimky 37 LZPS a utajované dezinformace) povinnost pod sankcí (úřad zatím pátrá, koho osolí)....já vím, to se mi to frajeří, také si to pořád pletu.

Lolando: nechodit na podání vysvětlení je ve Vašem zájmu, pokud tedy nejste zběhlý v konfilktních jednáních pod nátlakem v situacích, kdy přesně nevíte, která bije. Vůbec nevíte, co na Vás ouřada  vybalí. Dokážete podat občanku, vyslechnout poučení (bez poučení mlčet jako hrob) a pak bez ohledu na množství ouřadů a jakýkoli nátlak asertivně mlet pořád dokola výše uvedenou mantru?

EDIT: Pokud máte ouřad za rohem, tak napište (ne)podání vysvětlení dvojmo a dejte na podatelnu, druhý papír si nechte od podatelny potvrdit a mazejte pryč. Žádná obálka, prostě popsaný a podepsaný kus papíru.
« Poslední změna: 11 Října 2016, 13:55:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zábran veřejného prostranství
« Odpověď #6 kdy: 13 Října 2016, 16:23:27 »

lolando:
Riziko osobního podání vysvětlení je co píše enzym.. úřad se může pokusit o nějaký nátlak nebo lest aby přece jen pokutičku vybral..
IP zaznamenána