30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Uvedení důvodů k doplnění spisu  (Přečteno 4096 krát)

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Uvedení důvodů k doplnění spisu
« kdy: 27 Září 2016, 14:59:18 »

Zdravím, navrhl jsem doplnění spisu o návod použití měřiče, technickou dokumentaci omezující značky rychlosti a meteorlogické zprávy (omezení rychlosti za deště). Správní orgán mi doplnění odmítl a vyžaduje "Ve stanovené lhůtě uveďte konkrétní důvody k doplnění spisového materiálu. Dále konkrétně uveďte, jaké skutečnosti mají tyto Vámi požadované důkazní prostředky prokázat". Mají na to právo? Nenašel jsem žádnou oporu ve správním řádě.

Něco málo důvodů jsem popsal už v žádosti o dopolnění proto bych rád využil svého práva se odvolat. V rozhodnutí píšou, že se mám odvolat krajskému úřadu skrz odbor dobravy městského úřadu. Forwardnou si to, nebo mám rovnou napsat na kraj?

Díky za odpovědi.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Uvedení důvodů k doplnění spisu
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2016, 15:13:49 »

Zdravím, navrhl jsem doplnění spisu o návod použití měřiče, technickou dokumentaci omezující značky rychlosti a meteorlogické zprávy (omezení rychlosti za deště). Správní orgán mi doplnění odmítl a vyžaduje "Ve stanovené lhůtě uveďte konkrétní důvody k doplnění spisového materiálu. Dále konkrétně uveďte, jaké skutečnosti mají tyto Vámi požadované důkazní prostředky prokázat". Mají na to právo? Nenašel jsem žádnou oporu ve správním řádě.

Něco málo důvodů jsem popsal už v žádosti o dopolnění proto bych rád využil svého práva se odvolat. V rozhodnutí píšou, že se mám odvolat krajskému úřadu skrz odbor dobravy městského úřadu. Forwardnou si to, nebo mám rovnou napsat na kraj?

Díky za odpovědi.

Patrne jste dukazy navrhl s tim, aby jasne byl prokazan stav veci (návod použití měřiče, technickou dokumentaci omezující značky rychlosti a meteorlogické zprávy ) - coz mel SO provest z uredni povinosti a vy jste SO upozornil, ze tak necini (predpokladam, ze mate spis a ze SO se tim vubec nezabyval a ve spisu to neni)

Tedy jste pozadoval neco a SO musi prokazat, jak dukazy ziskal:
 - informace a údaje, které správní orgán získal při výkonu své působnosti, včetně údajů pocházejících z úřední evidence, která se v rámci SO vede
- SO musí ale uvést, ze které jeho konkrétní úřední činnosti či postupu jsou mu známy (jiné řízení, kontrolní prohlídka v rámci jiné věci apod.) - NSS 1 As 33/2011 – 58 z 12.4.2011

Důkazy (§ 51-56, § 138 – zajištění důkazu)
k provedení důkazů lze užít všech důkazních prostředků, které jsou vhodné ke zjištění stavu věci a které nejsou získány nebo provedeny v rozporu s právními předpisy,
jde zejména o listiny, ohledání, svědeckou výpověď a znalecký posudek,  jde nejen o důkazy, které navrhnou účastníci, ale i které provede správní orgán z vlastní iniciativy

Jeste doplnim, nejsem pravnik a pozor na termity: meteorologie a metrologie.


Bylo mokro - to mohlo prset, byt mlha, rosa apod. ...
Je dost rozdil, jestli tam tekla reka na vozovce, nebo tam byla zbytkova vlhkost, proste bych rad videl zednika, jak se s tim popere.
« Poslední změna: 27 Září 2016, 15:30:18 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Uvedení důvodů k doplnění spisu
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2016, 15:21:35 »

Prave ze vsechny tri veci SO nema ve spisu a rovnou rozhodl na zaklade oznameni, fotky z radaru a tuzkou pripsaneho "bylo mokro" (sprdel). Prede mnou je ustni dokazovani, kam jsou pozvani PCR a ja se jich chci zeptat na par detailu, ktere jsou uvedene prave treba v navode k pouziti a taky na jejich vzdelani z meteorologie. SO ted kope kolem sebe, nechce ty informace vydat, protahuje, aby to do ustniho projednani nestihl dodat. Zajima me, jestli ma pravo (a na jake bazi) se ptat na duvody takto zrejmych a jasnych dukazu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Uvedení důvodů k doplnění spisu
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2016, 17:06:25 »

spark: SO na to právo asi má.. SO nemá povinnost provádět jakýkoliv důkaz si účastník řízení vymyslí.. musí provést jen důkazy nezbytné ke spolehlivému zjištění stavu věci.

K provedení důkazu musí být důvod.. účastník řízení něco tvrdí a na podporu těch tvrzení navrhuje důkazy.
Když SO chce vědět proč důkaz navrhujete tak to je legitimní.. třebas ta značka.. když nikdo nerozporuje že tam značka v té podobě byla a byla platná tak proč do spisu dávat fotku značky?
Když vznikne rozpor.. třebas se objeví tvrzení že tam značka nebyla nebo byla neplatná nebo zakrytá.. tak účastník může na podporu svého tvrzení navrhnout důkazy.. a SO ten rozpor musí nějak odstranit.
Ale ani tak nemusí SO důkaz provést, ale měl by zdůvodnit proč to neudělal.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Uvedení důvodů k doplnění spisu
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2016, 08:13:40 »

spark: Odkazy na návody k měřiči byste měl být schopen najít v "odborné literatuře". To že SO návod nedodá do spisu je pro Vás výhoda. Vy si ho nastudujete dopředu a podle fotek nebo místa kde bylo měřeno budete PČR dávat návodné otázky. Pokud se při výslechu nechytnou (nedojde jim kam tou otázkou míříte) a SO nedodá návod, je to silný bod do odvolání.

IP zaznamenána