30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění  (Přečteno 11566 krát)

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

jsem tu nový a současně i v Praze. Včera jsem přijel ve 23:00 k bytu a i na běžných místech, kde se dá parkovat se nedalo, takže jsem to hodil vedle jednoho auta tak, že jsem stál kousek na chodníku, ale bylo to jakoby v křižovatce, každopádně nikomu jsem nezavazel, protože tam jsou jednosměrky a především, ráno jsem v 7:00 vstal, že auto přeparkuji.

Samozřejmě, za stěračem vyrozumění o oznámení podezření ze spáchání přestupku - popis jednání: nedovolené stání na křižovatce (jasné, nestál jsem 3m od křižovatky).

Lísteček řešit nebudu, ale jde mi spíše o to, jakou cenu má tahanice s měšťákama. Aneb jestli jim zaplatím 3 stovky, tak mi to asi nezabere tolik času jako když s nima budu muset komunikovat kvůli blbostem. Řešit takovou blbost třeba půl roku mi přijde taky spíše ztráta času. Každopádně ani nevím jak se proti tomu můžu bránit. Helmuta v Německu nemám.

Auto má na SPZ Mko, takže Morava. Myslíte, že to vůbec budou řešit? Mám datovku (jsem OSVČ), auto je na IČ. Na Moravě nic nepřevezmu, protože tam už nebydlím, ale mám tam trvalák, ale teoreticky by mi to měli poslat datovkou ne?

Co doporučujete? Přemýšlím,že si zaplatím pojištění na pokuty nebo to nezaplatim.cz, abych nemusel každou kravinu, kterou v Praze udělám (rychlost, semafor, parkování, apod.) řešit a ztrácet tím čas.

Děkuji za každou radu :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2016, 09:47:50 »

Je několik možností. Některé jste nastínil sám.
Praha se vyplatí ignorovat. Ještě nemáte ani výzvu. Tedy otázkou je jestli máte v místě trvalého bydliště někoho, kdo je schopen oznámit Vám poštu. Pokud máte datovku na FOO (tedy fyzickou osobu - občana), pak by měli doručovat do datovky. Nicméně je dobré být v obraze, že něco dorazilo.
Praha nestíhá, tedy parkování většinou vyhnije a už se nikdo neozve.
Tedy počkal bych co přijde. Podle toho se zařídil. Buď nedorazí už nic, nebo dorazí žádost o výpalné. Po ní by měli správně začít hledat řidiče, ale to už většinou nechávají být. Tím více, když oficiálně nemáte pražskou adresu.

Ad pojištění. Nejlepší z těch firem (dle mne) je nezaplati.cz. Viděl a četl jsem na ně nejlepší reference. Jen se nenechte strhnout k "Májkovi". Nicméně na druhou stranu, pokud nepirátíte každý víkend na radaru a dvakrát denně na zákazu zastavení, tak bych radjěi pročetl toto forum a budoval vlastní skill. Přeci jen je člověk pak i jistější, když ho zastaví běžná hlídka.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2016, 09:58:16 »

Datovku mám jako fyzická podnikatel, což by mělo snad stačit. Doma mám samozřejmě rodiče a ti moji adresu ani neznají. Ale o to tu teď nejde.

Budování vlastní skill je také možnost, nemám problém studovat a číst spoustu informací, které se mi v praxi budou hodit, jen spíše přemýšlím jak moc velkou výhodu budu mít. Jestli není lepší si za 3 tisíce zaplatit někoho, kdo to za mě všechno vyřídí. S tím parkováním to je tak, že když nebude místo, tak prostě někde zastavím hloupě a můžu tam mít papírek za parkování 2x týdně. Semafor na oranžovou/červenou možná 2x za měsíc, rychlost po Praze mno... Když jedu 3 hodiny do Prahy, tak prostě po spojce ve 23:00 nechci jet 80km/h, protože už prostě chci být doma.

Na nezaplatim.cz jsem dnes poslal email jestli mi stačí ta levnější varianta za 3k, protože v 99% jezdím se svým autem. Nejsem žádný raubíř, jen ta Praha je prostě šílená v tom, že každou chvilku tu může být něco za 500, pak 300, pak 1000 a hlavně s tím je strašný otravování. To jestli si třeba pár let neplatit pojištění a koukat jak to řeší. Výhodu nezaplatim.cz je, že vím o krocích, které dělají. U "Majka" není zatím kromě jeho samotného žádná recenze, což je prostě podezřelé... Navíc je s ním to tele s negativními zkušenostmi....

za rekci ještě jednou děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2016, 10:13:36 »

Aneb jestli jim zaplatím 3 stovky, tak mi to asi nezabere tolik času jako když s nima budu muset komunikovat kvůli blbostem.

V Praze se ignorování vyplatí.. po lístečku ještě přijde odpustkový dopis a když ho taky budete ignorovat tak je dobrá šance že už se nic dalšího nestane.

Pokud máte datovku na FOO (tedy fyzickou osobu - občana), pak by měli doručovat do datovky.

Když je auto na IČ tak by měli psát do firemní datovky.. dokud by neudal řidiče a pak by psali řidiči jako FO.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2016, 10:18:28 »

Auto je na IČ, ale na fyzickou osobu podnikatele. Myslím si, že je velký rozdíl mezi IČ na s.r.o. nebo a.s. a IČ na fyzickou osobu. Nebo se pletu?

Dá se nějak ve stručnosti říct, jak se pak bojuje proti tomu, když to budou řešit dál? Respektive jak se to napadává? Nebo se to musí utahat dokud ten úředník neřekne "už mě to nebaví"?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #5 kdy: 26 Září 2016, 10:54:51 »

Hlavní je jestli adresát dopisu má datovku.
Když je provozovatel firma tak odpustek má jít do firemní datovky.
Když provozovatel je OSVČ a na odpustek by udal sám sebe tak další dopisy mají chodit do jeho datovky fyzické osoby a když ji nemá tak papírově.

Dá se nějak ve stručnosti říct, jak se pak bojuje proti tomu, když to budou řešit dál?

To je individuální.. podle toho co mají.
Když by po odpustku přišla výzva k podání vysvětlení tak udat řidiče.. je možnost použít variantu Helmut (hledat tady na fóru varianta Helmut).. a potom rozporovat důkazy a znaky přestupku..
a v Praze pořád funguje zdržování.. na magistrátu a hlavně při odvolání na ministerstvu dopravy je slušná šance že to rok shnije bez vydání rozhodnutí a tak nastane prekluze.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2016, 12:55:51 »

Takže když se něco bude dít, tak sem jednoduše napsat co a pak si nechat poradit od zkušenějších. Jinak neprodloužili si z jednoho roku na promlčení na dva? Asi se pletu..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #7 kdy: 27 Září 2016, 10:10:33 »

Promlčení se prodlužovalo, ale je to složitější..
nově je promlčení pořád rok, ale vydáním rozhodnutí začíná běžet znovu.. ale maximum je dva roky od data přestupku.

Promlčeno je dva roky po přestupku a nebo když se rok nevydá žádné rozhodnutí v té věci.. když je na začátku příkaz tak se asi taky počítá jako rozhodnutí..

A v Praze to pořád může rok někde shnít bez vydání rozhodnutí..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #8 kdy: 27 Září 2016, 10:41:22 »

Někde jsme tu měli takovou přehlednou tabulku ohledně promlčení dle platné legislativy aktuální k datu přestupku.
Ale nějak to nemohu najít…
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #9 kdy: 27 Září 2016, 12:20:56 »

Ta změna platí od 1.10.2015.. tuto sobotu uplyne rok.. všechno podle starých pravidel bude promlčeno.

Takže..
přestupek před říjnem 2015.. promlčeno
novější přestupky budou zatím promlčené když se tam rok nestalo nic z trojice zahájení řízení, příkaz a rozhodnutí.
Za rok nastoupí i promlčení po dvou letech od přestupku.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #11 kdy: 27 Září 2016, 20:00:26 »

PJ: Jop, to je ono.
Stále řeším se SO dvě věci, které se udály v roce 2013 a SO tvrdošijně tvrdí, že není promlčeno a že ještě mohu být rád, že sankce stanovují ve výši, jenž byla před r. 2016, neb by to pak vyšlo ještě dráž a považuje to za velmi vstřícný krok ze své strany …   :o
« Poslední změna: 27 Září 2016, 20:04:23 od ViktorN »
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #12 kdy: 13 Října 2016, 14:48:10 »

Tak už do datovky přišla výzva, tak jsem to poslal na nezaplatim. Chtějí 300 Kč, tak nevím jestli to nezaplatit :D nebo jestli to řešit s nima... no napsal jsem jim.. uvidíme
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené stání v křižovatce - Praha - Vyrozumění
« Odpověď #13 kdy: 14 Října 2016, 12:32:49 »

Tak vyřešeno :) nezaplatim.cz pomohlo :)
IP zaznamenána