30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka  (Přečteno 18659 krát)

pesolino

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Ahoj, rád bych se poradil a požádal o pomoc s tím, co se mi dneska stalo. Objížděl jsem řidiče, co se nedokázal dost dlouho rozjet a protože bych se nedokázal včas zařadit, musel jsem jet asi 100m po tramvajovém pásu. Bohužel mě viděli páni policisté. No, OK. Zastavili mě a ptali se proč jsem tam jel a tak, ale na všechno jsem odpovídal že jim do toho nic není proč a kam jedu a že se s nima nebudu bavit. Pán strážník se ptal zda zaplatím pokutu na místě nebo chci správní řízení s možnou pokutou do 2000-, - řekl jsem že chci do správního. Tak odešel s doklady a když se vrátil, řek že je to všechno a mám jet dál. Řek sem mu že chci podepsat nějakej protokol o přestupku (stejně bych ho nepodepsal), a vyjádřit se k tomu. On řek že to je všechno elektronicky a že to rovnou pošle na dopravní odbor, že sem se mu přiznal (nepřiznal sem se mu a stejně me nepoučil, takže fakt nevím.).
No samozřejmě nevím zda to může řešit bez mýho vyjádření a až teď  si říkám že sem si toho zmetka měl nahrát. Tak se chci zeptat co byste mi radili, nebo co můžu čekat...

Dík.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2013, 13:02:06 »

Nemá cenu řešit dokud něco nepřijde. A já bych si vsadil, že nic nepřijde.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2013, 14:55:14 »

 

Jednalo se o tramvajovy pas v urovni vozovky nebo zvyseny/snizeny/oddeleny?

Na tramvajový pás v úrovni vozovky se smí v podélném směru vjet jen při objíždění, předjíždění, odbočování, otáčení, vjíždění na pozemní komunikaci, nebo vyžadují-li to zvláštní okolnosti, například není-li mezi tramvajovým pásem a okrajem vozovky dostatek místa; tramvajový pás zvýšený nad nebo snížený pod úroveň vozovky nebo od vozovky jinak oddělený například obrubníkem se smí přejíždět jen příčně, a to na místě k tomu přizpůsobeném. Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj.
IP zaznamenána

pesolino

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2013, 15:35:23 »

Jednalo se o zvýšený pás. Právě proto asi prudili, páni policisté. Spíš nechápu že mi nedali možnost se vyjádřit do toho protokolu. Tipoval bych že zfalšujou můj podpis a a dokážou si to, ale to byla fakt drzost.. No, nevim, netušim, nebudu spekulovat..
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2013, 01:14:30 »

mě naposled co stavěli PaCH, tak mi tvrdili, že se to lejstro s vyjadřováním už nepraktikuje vůbec. Samotnýho by mě zajímalo jak to je.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2013, 07:38:09 »

To lejstro s vyjádřením je interním dokumentem policie a jeho (ne)vyplňování se bude řídit nějakými interními směrnicemi, nikoliv zákonem. Policie, pokud ho vyplňuje, tak pro své potřeby - ve správním řízením to prakticky nemá žádnou váhu.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Jízda po tramvajovém pásu + nestandartní chování strážníka
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2013, 10:01:05 »

pesolino: je dobře že jste to nezaplatil a budete to řešit ve SŘ.
Neudělal jste nic špatného, společnosti nevznikla žádná škoda, objížděl jste auto a není jediného důvodu, abyste těm policejním zmrdům přispíval na jejich odměny do rozpočtu.
Přečtěte si Field survival manual a zvládnete to úplně sám; tohle bude lehké.
http://30kmh.cz/index.php?topic=5.0
IP zaznamenána