30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: propadlí řidičák  (Přečteno 9726 krát)

Barrande

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
propadlí řidičák
« kdy: 03 Září 2016, 05:27:30 »

Mám necelé dva roky propadlý řidičák. Neměnil jsem si ho, protože jsem několik let neřídil a tedy nepotřeboval výměnu a navíc jsem byl mimo ČR nějakou dobu. Od Může nastat na úřadě nějaký problém?
jak postupovat a jaká je pokuta za přestupek...????
díky za odbornou radu
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2016, 05:47:53 »

Doneste si na úřad fotku, vydají Vám nový. Dokud nesednete za volat, ničeho se nedopouštíte, protože mít platný ŘP není Vaše obecná povinnost. Pokud budete řídit bez platného ŘP, ale s platným ŘO - Váš případ - dopouštíte se bagatelního přestupku podle ZPPK §125c (1) k) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích.....jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona.
« Poslední změna: 03 Září 2016, 05:50:36 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2016, 08:39:12 »

IP zaznamenána

Wovi

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Vymena RP
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2017, 17:08:23 »

Dobry den prajem, mam otazku ohladom vymeny Slovenskeho RP za Cesky. Nikde nemozem sa dopatrat ci pri vymene mi ostane karta ridice zo slovenska alebo mi spravia novu, teda akokedby som pri vymene cerstvo absolvoval autoskolu. Chcem zmenit pracu a potrebujem mat cesky RP z kartou ridice minimalne 3 roky. Na Slovensku mam platnu cez 10 rokov, tak ci mi to ostane alebo nie. Vie mi niekto na to odpovedat? Dakujem
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2017, 18:13:37 »

Proč je potřeba Český ŘP?
Řidiči ze Slovenska, které členem unie, nemají povinnost měnit ŘP a v klidu můžou jezdit na Slovenský a to i v pracovním poměru (rozhodně to má významné výhody). Jestliže je to nezbytné, tak platnost Českého ŘP se skupinami od vozidel C1 výš je 5 let a to platí i pro kartu řidiče, která bude na žádost vydána společně s Českým ŘP. Pokud jde o skupiny do B, tak platnost ŘP zůstává 10 let, ale paměťová karta řidiče je pouze na 5 let a pokud platnost ŘP končí v kratší lhůtě, tak zkrátí platnost i té karty řidiče.

 
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2020, 11:49:30 »

Měl bych dotaz. Kolega z práce zjistil, že má propadlý řidičák. Byl si udělat nový. Paní mu říkala, že ho dostane až za týden, nebo za jak dlouho, ale platnost na něm bude odedneška.

Takže co je lepší, pokud by došlo ke kontrole. Ukázat propadlý řidičák, nebo říci, že ho zapoměl doma?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 858
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2020, 11:53:29 »

Měl bych dotaz. Kolega z práce zjistil, že má propadlý řidičák. Byl si udělat nový. Paní mu říkala, že ho dostane až za týden, nebo za jak dlouho, ale platnost na něm bude odedneška.
Takže co je lepší, pokud by došlo ke kontrole. Ukázat propadlý řidičák, nebo říci, že ho zapoměl doma?
"Aj pan policajt, ušetřil jste mi cestu, zrovna jedu na fízlárnu nahlásit krádež dokladů..." Nicméně mi přijde divné, že nemá potvrzení...
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2020, 12:25:42 »

Kdy mu propadl? Podle nařízení EU, závazného i pro nás, se řidičáky, propadlé do 31. srpna, automaticky prodlužují o sedm měsíců.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2020, 14:20:21 »

Propadl mu zítra :D
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #9 kdy: 14 Září 2020, 21:29:20 »

já bych se tím netrápil
to že nějaký datum na plastové kartičce něco ....
když s tím půjde do správního, tak na nařízené jednání se již dostaví s platným
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2020, 08:27:59 »

No, já bych si tím tak jistý nebyl. Nechci malovat čerta na zeď ale popíšu svou zkušenost, starou 5-6 let, která se pravomocně ukončila cca před 3-4 měsíci.
Půjčil jsem auto Holanďanovi, na základě NL řidičáku. Měli údajnou nehodu, spíše pošťuchování se s "lovcem nehod" a přijela tam dopravka. Na místě všechno v pořádku, byl jsme tam osobně, policajti si taky zkontrolovali a opsali jeho NL ID a ŘP a cca za 2 měsíce mi přišla pokuta z MHMP, že jsem svěřil vozidlo osobě bez oprávnění řídit, neboť tento měl i CZ ŘP a ten měl ze zdravotních důvodů zadržen. Co na tom, že žádná taková databáze neexistuje!
Dokonce jsem se na základě stížnosti na PČR dozvěděl, že policajti se ničeho nezákonného nedopustili ale nám dali pokutu 10.000kč bez ohledu na to, že jsem jim uváděl celou dobu , byť původně schované v naší "značce" dokumentu, jkeho číslo.
No askončilo to po těch 5-6 letech letos na jaře, kdy mi z MD ČR přišlo, že je to promlčené.

Takže pražští a asi nejen pražští úředníci jsou schopni naprosto čehokoliv.
Fakticky je opravdu vzždy na novém ŘP datum podání žádosti, to je ok, ale asi se po něm můžou vozit, že jej neměl u sebe ale ve Státní tiskárně cenin....
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #11 kdy: 02 Října 2020, 15:09:24 »

Nevíte jestli už i na řidičák fotí samy nebo musím shánět fotografa a přinést fotku ?
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #12 kdy: 02 Října 2020, 15:40:33 »

Fotku měli, jen mne ji nechali schválit.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #13 kdy: 02 Října 2020, 16:28:34 »

občanku mám ještě starou, na úřadě mě ještě nefotili  ;D
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil
Re:propadlí řidičák
« Odpověď #14 kdy: 02 Října 2020, 16:52:34 »

Fotku nenosit. Bába koukne do počítače na poslední úřední fotku a buď jí použije (po souhlasu řidiče) nebo se rozhodne fotit.
IP zaznamenána