30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Byšice, okr. Mělník - 63 kmh na 50  (Přečteno 5173 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
[WIN] Byšice, okr. Mělník - 63 kmh na 50
« kdy: 02 Září 2016, 21:32:52 »

Info pro ostatní z dalšího vyhraného sporu. V kostce:

1) 14.9.2015 - zastaven opicejní hlídkou v obci Byšice, rychlost 63/50, záznam zde, heslo Byšice:

https://uloz.to/!1isjpirCz/1-video-bysice-low-res-mp4

Po tom co jsem hlídku informoval, že trvám na projednání ve správním řízení následoval pokus o výběr kauce. Bohužel mimo záznam. Na něm policista alespoň přiznává že se měří na rovném úseku z kopce hned za cedulí (materiální znak) a že tedy kauci ode mě bohužel vybrat nemůže. Pro další kroky důležité také sdělení kde přesně mě měli změřit.

2) 21.9.2015 - oznámení o zahájení řízení o přestupcích. V něm například stojí, že mi byla rychlost  naměřena přístrojem Drager 7510, tedy alkohol testerem.

3) 13.10.2015 - ústní jednání. Na něj jsem dodal záznam s opicajtem, fotku úseku, která potvrzuje opicajtova slova, že se jedná o rovný a přehledný úsek z mírného kopce. Dále také návod k radaru Rammer 10, sekce " Výběr stanoviště měření". který prokázal, že měřili v rozporu s návodem a jeden z rozsudků NSS, který říká, že ani jízda 70 kmh v obci nemusí automaticky znamenat přestupek.

4) 1.12.2015 - vydání rozhodnutí o mojí vině. Zajímavé čtení, 5 stránek slovního průjmu a inkvizice jak ve středověku s jasnou snahou mě za každou cenu odsoudit, nehledě na předložené důkazy i zdravý rozum. V některých věcech i přímé lhaní - např. pozměněná citace z rozsudku NSS - červeně zvýrazněno. Přesná citace zvýrazněna v následujícím odvolání

5) 15.12.2015 - odvolání ke krajskému úřadu, 9 stránek - neexistence přestupku (formální, materiální znak a zavinění), porušení zásady materiální pravdy a presumpce neviny, nemožnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, nezákonné určení druhu a výměry sankce, nesprávný úřední postup a na závěr návrh na zrušení rozhodnutí a zastavení řízení.

6) 1.9.2016 - Jdu na úřad řešit jiný přestupek a tak se zeptám i na tento případ, protože už 3/4 roku postrádám odpověď. Požádal jsem ať mi prokážou, že to na krajský úřad opravdu odeslali a případ neskončil u nich v šuplíku, což by pro ně mohlo mít nepříjemné následky. K mému překvapení úřednice vytasila doručenku, že odvolání opravdu na kraj dorazilo 22.12.2015 a ukázala mi i průvodní dopis, nazvaný "Předání spisu na základě odvolání". Ten mě kompletně rozsekal.

To že úřad nevzal v potaz jeden z hlavních důkazů - záznam jednání s policistou - protože podle napadeného rozhodnutí "nebyl dodán ve formátu, který by úřadu vyhovoval" (z mojí flashky si ho úřednice zkopírovala k sobě do počítače) odůvodnila paní Verbířová tak, že místo ní tam byl záskok a "nedopatřením" do rozhodnutí uvedli, že jsem ho neposkytl vůbec, takže vlastně všechno v cajku. LOL. To, že se policista i úřad liší v popisu místa, kde mě měli změřit je fuk, protože tak jako tak to bylo v obci. OMG. A co třeba kdyby byla místní úpravou v některé části obce povolena 70 ka?? I kdyby záznam zprocesovali, "žádným způsobem nezakládá pochybnost o spáchaném přestupku" A co vyjádření policisty o místu měření, materiální znak ???

Někteří úředníci si myslí že mohou všechno a nic jim za to nehrozí. Jednání konkrétně paní Verbířové je opravdu k zblití, musí to být zakomplexovaná chudinka jejíž životní cíl je za každou cenu škodit těm, z jejichž daní jde její mrzký úřednický plat. V rozhodnutí i v průvodním dopise lhala a i když bylo jasné, že nemá šanci, tak účelově překrucovala fakta v její prospěch. Stále mě svrbí ruce podat trestní oznámení za zneužití pravomoci. Tak jako tak budu požadovat náhradu nákladů, jak to uvádím v odvolání.

Kromě toho mě to inspirovalo se úřadu dotázat:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3435.0
 
Všechny dokumenty v PDF v příloze.

I kdyby krajský úřad rozhodnul, bohužel si nestihnu převzít obsílku do prekluze, takže win. 8) 8) 8)
« Poslední změna: 02 Září 2016, 22:59:38 od Hoba.rce »
IP zaznamenána