30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: překvalifikace přestupku (dříve "přítomnost opicajtů u správního řízení")  (Přečteno 12970 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil

To je jen pořádková lhůta, pořád mohou přestupkové řízení zahájit, mají na to rok od spáchání. Chtělo by to znát nějaké detaily toho vašeho přiznání a uvedení dalších okolností. Pokud má SO udání od provozovatele a nějaké vaše vysvětlení, které skutečnost, že jste to tam odstavil, nepopírá, tak to zatím chrání provozovatele proti sprdeli (kdyby v takové situaci SO zahájil sprdelní řízení, bylo by to snadno napadnutelné).

Nicméně co mi není jasné je proč v případě, že jste se tam přiznal (či „přiznal“), dokonce osobně, nenásledovala od úřadu nabídka bloku a v případě odmítnutí rovnou zahájení přestupkového řízení oznámením na místě. To jako úřad něco prověřuje? Nebo byly nějaké důvody, proč by to měl rovnou odložit? Každopádně pokud úřad nespěchá, nemá smysl se tím trápit. Uzavřené to ale zatím není, ani pro vás, ani pro provozovatele.
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil

Přiznal jsem se naplno + jsem jim tam rozprášil tu vegetaci asi na třech bodech. Celý ten domnělý přestupek byl opravdu na chatrných základech, což byla dílo hlavně těch fízlů, co sepsali oznámení (kupodivu státní fízli).  Dle mého názoru - když správní orgán zjistil, že z toho pokuta nekouká, tak se na to prostě vysral a hodil to na dno šuplíku. Na místě to zřejmě neodložili z ješitnosti, neboť ještě proběhla malá scénka, když mě úřad nezvládl správně poučit.

Trápit se tím netrápím, akorát jsem to chtěl ve firmě omlátit flítmanažérovi o hubu, aby se propříště alespoň trochu pokusil předstírat presumpci neviny.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

I když se dva měsíce neděje tak to nemuseli zahodit.. někdy si vzpomenou i po delší době.. takže na oslavu to ještě není, ale když se nic neděje tak je to dobře.
IP zaznamenána