30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 30 km/h pro změnu na Letné  (Přečteno 4344 krát)

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
30 km/h pro změnu na Letné
« kdy: 30 Srpna 2016, 17:14:15 »

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/v-ulicich-prahy-7-se-bude-jezdit-rychlosti-maximalne-30-km-h/r~f7a4b09c6ebf11e68d00002590604f2e/?redirected=1472569694

"Pokud by se vše dařilo podle našich představ a nezaznamenáme velké množství připomínek, v první fázi by zóna mohla být zavedena ještě letos," řekl Mirovský.



Nevím, co si mistr Mirovský představuje po velkým množstvím připomínek, ale pár by jich asi dostat mohl...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpna 2016, 10:13:51 »

Mě příjde, že se všichni zbláznili, chce se mi regulérně brečet  :'(  Proč 30 proboha?!
"Po vzoru západních měst chceme snížit rychlost na tu, kterou se v oblasti většinou stejně jezdí, plus chceme zvýšit bezpečnost v kritických místech. Jsme přesvědčeni, že je to krok správným směrem," řekl Mirovský. 
v tom případě, je to vlastně strašně potřeba, přikázat lidem něco, co už dávno dělají sami od sebe.. ČV

a stejný pocity mám ohledně nových zón, ale to patří do jiného vlákna..

Co jim pošlem? :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2016, 10:36:16 »

Jestli to není tak, že někdo v USA viděl ve městech třicítky a nějak mu nedošlo, že tam je nikoli kmh, ale mph.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpna 2016, 10:59:46 »

...
Co jim pošlem? :)

Mno...je to těžší než jsem si myslel. Já svou připomínku už potřetí přepisuji. Vždycky tak kolem třetí věty se mi tam začínají dostávat slovíčka, která sice přesně vystihují, co si o těchto úpravách a jejich autorech myslím, leč asi by jim to v této formě dorazit nemělo.
« Poslední změna: 31 Srpna 2016, 16:30:06 od mila6032 »
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2016, 14:02:44 »

Jestli oni ten nazev tohohle fora nepochopili nejak spatne ...
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2016, 15:55:08 »

Poslal jsem panu Mirovskemu par otazek za OSBID, tak uvidime :)
Mam pocit, ze nas ceka druhe kolo agresivniho krouceni hlavami :D
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpna 2016, 20:15:48 »

Hlavně že už existují i studie z Londýna, že počet nehod po zavedení tohodle vzrostl. Řidiči se tolik nevěnují provozu a hlavně chodci a zyklouni se od té doby chovaj jako neřízení sebevrazi s tím, že když je tam 30, tak každej zastaví a serou na všechno. Možná bude už i něco o ztrátách na ekonomice (nárůst času průjezdu, vyšší spotřeba paliv, exhalace). To sem se divil, ale dokonce TSK si následky té sračky v karlíně spočítala včetně tohoto! http://docplayer.cz/11157915-Plosne-dopravni-zklidneni-v-praze-karline-vyrazne-zvysilo-dopravni-nehodovost.html
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

djh

  • Host
Re:30 km/h pro změnu na Letné
« Odpověď #7 kdy: 03 Září 2016, 11:09:28 »

No nam tu za posledni rok taky pridali nekolik 30tek. A osobne musim rict, ze uz jsem se parkrat pristihl, ze cumim po znackach misto na silnici. Takze rozhodne to bezpecnosti nepridalo. Hlavne proto, ze vsichni jezdi dle toho jak sou zvykli, takze jeste navic se ted pokouseji predjizdet ty, kteri se ten vymysl nejakyho kretena z magoratu snazi dodrzovat. Takze o kriticke situace auto proti autu fakt neni nouze!
Ale protoze se zatim nic nestalo, a pry kdyz tu byli urednici z magoratu na kontrole, tak nic nevideli, tak pry je vsechno ruzoboucky a slunickem zasvitickovany. Holt cekame az tu nekoho zabijou, pak se s tim snad zacne neco delat.
IP zaznamenána