30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cizinci a ŘP  (Přečteno 3053 krát)

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Cizinci a ŘP
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2016, 09:09:46 »

http://byznys.ihned.cz/c1-65402240-jste-cizinka-a-nemate-vztah-s-cechem-pak-v-praze-na-ridicsky-prukaz-zapomente?utm_source=centrumHP&utm_medium=financebox&utm_term=position-3

Strašný zmrdi toto. Bude někdo potrestán? Néééé
No ja som mal za to že ako Slovák bývajúci v ČR mám "neformálnu povinnosť" si vodičák vymeniť za český. Výhodu v tom aj tak nevidím. A preto aj po skoro 10 rokoch mam stále slovenský a nikdy som nemal problém.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Cizinci a ŘP
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2016, 09:15:12 »

občané EU s řidičským průkazem vydaným v EU můžou v ČR tento používat a nevyžaduje se, aby si ho změnili za ČR průkaz.

toto Pomahači buď nevědí, nebo ignorují a rádi pak s tímto buzerují. sám jsem to několikrát zažil, ale na jejich kategorické tvrzení, že musím mít ČR doklad prostě odpovím že nemusím a víc se o tom nebavím

a další věc co je celkem vyvádí z rovnováhy je platnost dokladu - ten můj jí nemá. Takže dokaď příslušná země nerozhodne, že tento ŘP je neplatný, tak s tím nic neudělají. Příští rok mu bude 20 let  8)
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Cizinci a ŘP
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2016, 13:14:32 »

Tato povinnost sa zmenila vstupom do EU na moznost. Pred mnoho rokmi, ked ma jeden pomahac v noci buzeroval a pri kontrolnej kontrole ma ako neskuseneho zaciatocnika zaskocil otazkou "Jak dlouho jste v CR?" a po mojej odpovedi na mna skusal ze mam povinnost vymenit SK vodicak za CZ ridicak.
Akurat na moju otazku, podla ktoreho zakona, stratil rovnovahu a zablabotal nieco "dle zakona o cizinecke policii" alebo take daco.

Ked som to z odstupom casu studoval v paragrafoch, skutocne som tam taku kokotinu nasiel (resp. ma na to naviedol niekto v diskusii na dfens), akurat po vstupe do EU ju novelizovali z "musi pozadat" na "muze pozadat".

EDIT - nie je cas podat trestne oznamenie?
« Poslední změna: 29 Srpna 2016, 13:18:47 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj