30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fotografie řidičů - info od Policie ČR  (Přečteno 21931 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« kdy: 05 Listopadu 2013, 17:46:30 »

Mám pro Vás nesmírně důležitou informaci. Před rokem nebo dvěma jsem byl změřen na výpadovce na Teplice od Letňan. Je to skvělé místo na měření - po levé straně skládka, po pravé straně betonová zeď a asi kilometr daleko pár domků... jinak normální dálnice a je tam myslím 80km/hod omezení . (stejně jako na jiných místech v Praze tam dřív bylo dodatkem stanoveno že kvůli hluku) to už všude zmizelo, což chápu :-)

Bonz poslali do Liberce na Policii ČR, já byl pozván a hledím - samozřejmě v Corvettě je vidět tak sotva obrys hlavy, to je vše.
Vysvětlil jsem policistce, kde že to pitomci v Praze měří a ukázal jí to v telefonu na Google mapách. Bylo vidět, že chápe.
a naoplátku mi sdělila důležitou věc, kvůli které píšu tento příspěvek: i kdybych byl na té fotce vidět - jak říká Jeremy Clarkson - "jako sluníčko na hnoji s úsměvem směrem ke kameře" a řekl jsem, že odmítám vypovídat, tak to odloží.

Že soudní znalce, kteří by rozhodovali jestli jsem to já nebo ne nezvou, protože jsou drazí a navíc obviněný se pak už nemusí nikdy dostavit a tudíž znalec nemá jak znalcovat.
Výjimky jsou vyšetřování trestných činů - ujíždění od vraždy, loupeží, od těžkých dopravních nehod a tak... tam musí, jinak to házejí do koše. Což je srozumitelné.

takže  se nebojte fotek, většinou jsou špatné a i ty dobré neřešte. Já sice jezdím se clonou, ale to jen proto, že už je seru dlouho a mohli by se po mě vozit :-)
IP zaznamenána
Concorde

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2013, 09:42:21 »

Můžu potvrdit. Cca 2 roky zpátky, změřili mě taky tam, akorát se to řešilo přímo v Praze, na tý jejich centrále u Nuseláku.

Policista byl korektní, nechal mě přečíst  poučení, zeptal se jestli tomu rozumím.

Pak mi ukázal fotku - krásnou, ostrou, jasnou. 9 z 10 lidí by mě poznalo, a i ten poslední by to tušil  ::)

Pak mi sám od sebe vyjmenoval možnosti - buď se přiznám, nebo označím někoho jiného, nebo prostě využiju práva nevypovídat a tím pádem to bude muset odložit.

Chvíli jsem váhal, přece jen nabídka byla široká  8), ale nakonec jsem teda odmítl vypovídat, on případ odložil, rozloučili jsme se a šli si každý po svým.
IP zaznamenána

Gabriel

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2013, 09:57:41 »

Na tomhle místě v Praze mé auto změřili také. PČR mu tam naměřila po odečtu 124 na 80. Stínítko bylo dole a tak měli jen foto, kde osvětlená byla jen část obličeje od úst níže. Posílali mi dvakrát dopisy z Kongresový v Praze, dvakrát jsem se omluvil z jednání a dvakrát spolu s tím vcelku suše uvedl, že odepírám podání vysvětlení s odkazem na příslušný paragraf v zákonu o přestupcích i o policii.

Druhý level se konal na pražském magistrátu. Tam přišlo od PČR udání s velmi trapným pokusem mě v tom vyráchat. Fízl napsal, že provedl srovnání pořízené fotografie s mou fotografií v registru obyvatel a rovněž s fotografiemi mých rodinných příslušníků (tamtéž) a že dospěl k odůvodněnému závěru, že jsem to já. To jsem se dozvěděl ve spisu před nařízeným jednáním, takže jsem přišel připraven.

Argumenty:

1) Okruh osob blízkých se neomezuje jen na mou rodinu
2) Z toho důvodu výše je zvolená metoda šetření přestupku předem odsouzena k nezdaru a lze jí tak považovat za nepřípustný zásah do práv mé rodiny
3) Fízl není povolán a odborně způsobilý ke komparaci xichtů
4) Nemusel bych Vám sice říkat nic, ale ať v tom máme pořádek: Řidič na fotografii je osoba, s kterou žiji v trvalém vztahu obdobném vztahu rodinnému, konkrétně pak registrovanému partnerství. A nečekáte přeci, že budu vypovídat proti svému teplému nabíječi, že ne ...

Do týdne jsem měl odložení s odůvodněním "in dubio pro reo".

Jinak Concorde, teprve podle toho Lka na RZ corvety mi došlo, že je to sice hezkých pár let, ale slintal jsem tehdy spolu s ostatními nad Tvým Golfem R32 na VW Clubu. Vsadím se ale, že tehdy jsi ještě pokuty poslušně platil.  ;) Jsem rád, že se potkáváme znovu v tomhle neoficiálním klubu vzpurných a že láska k různým autům Tě neopouští.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2013, 10:50:18 »

jo jo, R32 byl drahouš. teď jsem na vw klubu s normálním Golfem VII 1,4. Ten řídil naposledy v Praze Japonec :-) pirát jeden...
IP zaznamenána
Concorde

MFvAGS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2014, 09:58:30 »

Taky muzu potvrdit, dneska rano jsem byl nepodat vysvetleni statnim policajtum, meli krasnou fotku z mereni na magistrale, ale bez priznani nic nezmuzou. Navic policajt rekl zajimavou vec, ktera by se mozna dala pouzit. Ze ty znacky, ktere tam prikazuji 50km/h tam dali na zaklade rozhodnuti soudu, kde nekdo zaloval mesto kvuli hluku. Takze by se snad dalo tvrdit, ze porad meri kvuli hluku, i kdyz uz sundali ty dodatkove tabulky.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2014, 10:03:42 »

Mozem otazku? Vidim datum prispevku 2014 a "nepodani vysvetleni". Ako je mozne, ze to nespadne do SPRDEL?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

paja

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2014, 10:21:20 »

Citace
…porušení pravidel bude zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se bude jednat o neoprávněné zastavení či stání.

A tohle, jestli se nepletu, automatizovaný prostředek nebyl, i když při inteligenčním kvocientu některých policistů by je možná soud mohl považovat za součást automatizovaného zařízení.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2014, 10:38:59 »

Aha, uslo mi, ze to nebola kamera. Cize nedoslo k ztotozneniu na mieste a tudiz fuck. Je mi to jasne, diky.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

janis

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #8 kdy: 09 Března 2014, 23:47:13 »

Prošel jsem forum a odkazy, ale nejsem si jist, tak se ptám. Dneska jsem jel úsekem mimo obec kde je 70km/hod  rychlostí cca 85-90km/hod. Pozdě jsem si všiml policie, avšak nedošlo k žádnému zastavení, jen něco mluvil do vysílačky. O kus dál stálo další auto PČR - bez zastavení. Mám obavu jestli mi nepřijde výzva od PČR ... Pochopil jsem správně, že pokud by mi přišla, je řešení dostavit se na ni a i kdybych byl na fotce vidět sebelíp, sělit, že vím kdo vozidlo řídil, ale odmítám vypovídat ... ? Co by následovalo ? oznámení správnímu orgánu ?

Koukám, že jsem dotaz špatně zařadil, prosím admina o přesunutí do správné sekce .
« Poslední změna: 10 Března 2014, 22:13:56 od janis »
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #9 kdy: 10 Března 2014, 09:17:29 »

Pokial nevies ako dobre je fotka nafotena, riesil by som to splnomocnenim a naslednym odmietnutim vypovedat.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2014, 16:03:47 »

A vypadlo?
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #11 kdy: 13 Srpna 2015, 13:41:24 »

Tohle téma je starší, může někdo prosím přispět aktuálním stavem ideálně v Praze? Mám průměrně kvalitní fotku pořízenou živým PaChem v Praze, bez zastavení na místě. Policie posléze bez znalce rozhodla, že to jsem já. Má smysl podávat magistrátu odpor? Nebo to v dalším kole spíš jenom potvrdí (ať už znalcem, nebo sami)?
Pořád jsem zmatený, jestli to (jakožto z ne-bezobslužného prostředku) spadne do SprDele, nebo ne?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie řidičů - info od Policie ČR
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2015, 14:34:02 »

Byl bych úplně v klidu mladej, obzvláště v Praze, kde všechno trvá neskutečně dlouho a rozhodně podat odpor a případně řešit ve správku s tím, že nic nemají. A znalce si kvůli takovéto kravině rozhodně platit nebudou. Do sprdele to taky v žádném případě spadnout nemůže.
IP zaznamenána