30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prasklý nárazník  (Přečteno 9602 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Prasklý nárazník
« kdy: 05 Srpna 2016, 12:21:30 »

Může být za prasklý nárazník zabaven ORV? Stala se mi taková věc, že při odjíždění od obrubníku mi ze spodní strany prasknul nárazník a kousek se i vyštípnul, má podle nového zákonu policajt právo na zabavení ORV kvůli ostrým hranám? Lze se ohánět nouzovým dojetím nebo je lepší tam fláknout lepící pásku než mi vymění nárazník?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Prasklý nárazník
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2016, 14:14:20 »

Určitě to zalep. Techničák ti nevemou, max tě pošlou na technickou. Ale když to zalepíš, tak máš klid a můžou ti tak akorát políbit.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 642
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Prasklý nárazník
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2016, 20:39:08 »

Není to žádná důležitá součást vozidla, tak by to mělo být jedno. Nicméně opicajti jsou kreténi motivovaní čárkou, takže pokud nechcete mít popotahovačky, je lepší nejít tomu naproti…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Prasklý nárazník
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2016, 23:14:36 »

Mi chtěli za prasklinu nárazníku v Brně zakázat PČRcajti další jízdu, tak jsem před jejich zraky vytáhl bílý koupelnový akryl-silikon, vytlačil bobeček, nahodil latexovou rukavici a prasklinu ledabyle zamáznul - pak teprve dali pokoj (ale čuměli a nechápali).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Prasklý nárazník
« Odpověď #4 kdy: 06 Srpna 2016, 09:54:23 »

Podle mě záleží na velikosti. Drobná prasklina je ok, nějaký velký trčící ostrý hrot by asi nezkousli ani na STK kvůli chodcům. Ale jak píšou předřečníci, přece není žádný problém to pořešit třeba lepicí páskou.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Prasklý nárazník
« Odpověď #5 kdy: 19 Srpna 2016, 11:39:13 »

Děkuji za rady. Prasklina je ve spodní části nárazníku za "nejpřednějším" bodem nárazníku. Zalepil jsem to, nicméně se izolačka už tolik nedrží, tak pro jistotu se stavím v Baumaxu, abych měl zásobu, kdyby dělali vlny, že tam je ostrá hrana. Ještě, že už v sevisu čeká nárazník připravený na výměnu.
IP zaznamenána